Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie radze sobie


TylkoJa1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 16 lat, właśnie rozpocząłem nauke w drugiej klasie technikum. Jąkam się od 6 roku życie, nie przeszkadzało mi to póki nie zmieniłem szkoły, nowe otoczenie, inni nauczyciele którzy nie wiedzą o moim problemie. Byłem dotąd osobą wygadaną mimo jąkania, nie przeszkadzało mi to, teraz jak chce coś powiedzieć stresuje się tak bardzo że nie wiem co z tym zrobić. Kontakt z ludźmi jest dla mnie udręką... Kilkakrotnie myślałem o samobójstwie, lecz coś mi nie pozwala. Nie radze sobie z myślami które dopadają mnie każdego dnia, nie mogę przestać o tym myśleć. Bardzo zmaknąłem się w sobie, w podstawówce i gimnazjum byłem osobą bardzo otwartą. Czy zmiana szkoły i otoczenia+intensywny okres dorastania jest tego przyczyną? Co mam zrobić, przeczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam kiedys chłopaka który się jąkał i dla mnie to dodawało mu uroku. z czasem ten problem w ogóle zniknął (bylismy razem ponad 4 lata).chociaz dla mnie to nigdy nie był problem.

 

wiem ze pracował nad tym na jakichs specjalnych wyjazdach, stosował techniki relakasacyjne etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie tyle jąkam (tylko lekko) co po prostu zapier... z mówieniem. Mówie czasem bardzo szybko i tego nie kontroluje. Jakoś udało mi się to zniwelować samemu, ale to i tak znów wróćiło, czuje się zbyt skrępowany i zestresowany. Mam czytac coś na forum klasy - spoko przeczytam, może nawet poprawnie, ale po skonczeniu jestem cały rozdrazniony i oglądam się przez parę minut czy ktos na mnie nie patrzy/smieje sie ze mnie. Co dziwne, w podstawówce czytałem bardzo ładnie, nigdy z tym problemu nie miałem. Wiem, że ci za bardzo nie pomogłem, ale przynajmniej wiesz, że to nie tylko twój problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo szybkie mówienie jest dosyć popularne i według mnie zupełnie nie masz się czym przejmować ;) - przed "wystąpieniami publicznymi" rozluźnij się i staraj się kontrolować tempo mowy Myśl o tym, jak szybko mówisz i nie próbuj po prostu jak najszybciej "zejść ze sceny" ;) Trzymkaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×