Skocz do zawartości
Nerwica.com

zespół przewlekłego zmęczenia a może fibromialgia?


ewaryst7

Rekomendowane odpowiedzi

jak długo? nie wiem ciągle, codziennie. Nie pamiętam kiedy czułam się pełna życia i energii. A do lekarza to rzadko chodzę, czasem nawet jak jestem chora, to nie idę. Kiedyś pani doktor dała mi skierowanie na badanie krwi, ale nie zrobiłam, ale może powinnam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powinnaś, powinnaś. W ogóle każdy powinien regularnie robić podstawowe badania - takie coś może uratować życie, niektóre choroby są wyleczalne tylko gdy "złapie" się je w pierwszej fazie.

 

No i kochana anemia - ona powoduje NIEODWRACALNE szkody w układzie nerwowym. Organizm przystosuje się do zmniejszonej ilości tlenu i tego po prostu nie odczuwamy, tak jak przystosowujemy się np do nieprzyjemnego zapachu i go po jakimś czasie go nie czujemy, ale jeśli nie dostarczymy mózgowi odpowiedniej ilości tlenu, komórki zaczną umierać. A komórki nerwowe nigdy się nie zregenerują.

 

Tak więc naprawdę radze uśmiechnąć się do okresowych badań, zwłaszcza gdy lekarze dają skierowania "za darmochę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bóle mięśni, problem ze spaniem, znalezieniem pracy

 

Hej wszystkim. Nie wiem czy był już taki temat ale zaryzykuję. Leczę się psychiatrycznie już od dłuższego czasu. Będzie już z 5-6 lat. Mam zdiagnozowane stany depresyjne-lękowe. Mam problemy ze spaniem (zażywam Imovane 1 tabletkę przed snem, mimo to ostatnio nie mogę zasnąć). Rano budzę się nieraz z bólami głowy i mięśni. Bóle mięśni mogą trwać całymi dniami, czasami pomaga zażycie środka przeciwbólowego np Ibuprom. Leki jakie zażywam to Pramolan 3x dziennie i FaxigenXl raz dziennie rano. Nie wiem jak normalnie funkcjonować. Uczę się weekendowo w szkole policealnej. Siedząc w ławce nie mogę się skupić z powodu ogólnego rozbicia i bólu mięśni (szczególnie okolice barków i szyi które przechodzą do rąk). Bylem u neurologa, gdyż zacząłem się tym niepokoić. Mam lekką wadę kręgosłupa. Po serii zabiegów fizjoterapeutycznych brak jakiejkolwiek poprawy. Pani dr neurolog powiedziała, że nie specjalnie może mi pomóc. Po paru wizytach zrezygnowałem z Jej usług lekarskich. Dużo czytałem na ten temat w internecie. Moje objawy pasują do choroby zwanej fibromialgia. Zamierzam skonsultować się jeszcze z reumatologiem i chcę wykonać test obciążeń organizmu. Mam tylko 20 lat a już borykam się z takimi problemami zdrowotnymi. Jest mi z tego powodu bardzo trudno znaleźć pracę gdyż każdy pracodawca chciałby mieć całkiem zdrowego pracownika.

 

Pozdrawiam wszystkich, dobranoc. Mam nadzieje, że coś mi podpowiecie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×