Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak sensu by żyć


obłąkany

Rekomendowane odpowiedzi

Ile masz lat? Co robisz na co dzień oprócz siedzenia przed komputerem? Uczysz się, studiujesz, pracujesz? Mieszkasz sam czy z rodziną? Masz kogoś bliskiego, na kim mógłbyś polegać? Masz jakieś pasje i zainteresowania, które chciałbyś rozwijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ludzi odczuwających braku sensu. Ja też mam myśli co robić dalej ze swoim życiem, żeby wszystko miało ręce i nogi :bezradny: W głowie świta mi tylko jedna odpowiedź:zdrowie (zarówno psychiczne jak i fizyczne).

Jeśli ono Ci zawadza i sprawia, że uciekasz w komputer to warto zacząć się zastanawiać, co jeszcze można zrobić, żeby poczuć się lepiej. Może warto porobić sobie podstawowe wyniki dla sprawdzenia? Ja jestem na etapie, gdzie zaczynam podejrzewać somatyczną przyczynę moich dolegliwości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem - przeleć mój temat w dziale depresji. I Ci powiem, że im dłużej tak nad tym myślę to dla zdrowia psychicznego i generalnie większej satysfakcji z życia - przestać się zastanawiać nad sensem i brać życie takim jakie jest. Bo Ci co się zastanawiali nad jego sensem w większości kończyli samounicestwieniem. Można by kwestionować wszystko i wszystko sprowadzić do - po co cokolwiek zrobić jak i tak czeka piecyk albo dwa metry pod ziemią? I w sumie albo od razu strzelić sobie w skroń albo zastanowić i znaleźć odpowiedź na pytanie: co mnie uszczęśliwia? I to robić pomimo i bawić się w życiu, bo jak po tylu latach na to patrzę to chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest się bawić i przeżywać intensywnie każdy dzień i przede wszystkim ryzykować - w każdym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - MOŻNA! Możesz paść, bo walnie Cię samochód albo spadnie Ci na głowę cegła. To tylko gdybanie. Rezultat działań zawsze widać po podjęciu akcji, a nikt tutaj nie mówił o szmuglowaniu dragów czy czegokolwiek co jest zabronione prawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×