Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stres przed testami.


coolkidofdeathh

Rekomendowane odpowiedzi

Niedlugo piszemy testy gimnazjalne i kompletnie nie wiem co zrobic. Samymi testami sie nie przejmuje bo przeciez nie jest to sprawa zycia czy smierci. tu chodzi o cos innego. mam jakies leki ze jak siade tam to nie bede w stanie sie skoncentrowac nic wymyslec , ze jak cos trudnego sie trafi to juz w ogole po mnie ;s wiem ze brzuch mnie zacznie bolec a kiedy tak jest to napadaja mnie dziwne mysli ze zaraz bede musiala wyjsc z sali a przeciez na tescie jest to niemozliwe. Powiedzialam o tym matce bo pomyslalam ze moznaby jakos indywidualnie pisac ten test i oczywiscie ona powiedziala ze przesadzam , takze w niej oparcia nie mam. dlatego pisze tu. i co ja mam zrobic bo bezsensu tam isc i siedziec jak ten kretyn w dodatku sie stresowac kiedy i tak nic nie napisze. pomocy :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim uświadomiłaś już sobie, że ten test, to nie jest sprawa życia lub śmierci. Tak jak napiszesz, tak napiszesz. Pytań z góry nie znasz, więc nic dziwnego jak mogłyby trafić sie pytania, nad którymi musiałabyś główkować. Wyjść wcale nie będziesz musiała z sali, bo to jest po prostu test jak każdy inny sprawdzian, tylko w nieco innej formie i do czego innego jest Ci potrzebny. No i nie zakładaj z góry, że nic nie napiszesz. Poucz się, żebyś chociaż miała świadomość, że coś w związku z tym zrobiłaś, a nie siedziałaś bezczynnie:P. Twój rodzic bagatelizuje problem, no ale to jest jeden z najczęstszych błędów rodzicielskich niestety. Możesz spróbować jeszcze raz porozmawiać o tym z matką, lub może kimś innym bliskim? Przyjaciółką na przykład. Sama istota lęku jest jednak nieco intrygująca. Często spotyka się ludzi, którzy mają lęk przed egzaminami, testami, wystąpieniami publicznymi itd. Tak jak u Ciebie główną przyczyną lęku jest strach przed tym, że się wszystko zapomni. Ból brzucha to tylko somatyczne następstwo powodowane przez lęk, który nasila ten ból. Czytałem taką pewną książkę pt. "Potęga podświadomości" , gdzie było napisane jak można poradzić sobie z tym problemem. Jeśli chcesz to Ci przepisze na priv, bo mam akurat tą książkę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u Ciebie główną przyczyną lęku jest strach przed tym, że się wszystko zapomni. Ból brzucha to tylko somatyczne następstwo powodowane przez lęk, który nasila ten ból.

Niby następstwo, ale może prowadzić do lęku przed lękiem. Kiedy sam strach o ból brzucha wyzwala ten ból...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×