Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak przestać skubać skórki wokół paznokci?


Syrenka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Obskubuje ktoś z Was skórki wokół paznokci? Jak tak. Czasami robię to nawet bezwiednie - ot, takie ,,przyzwyczajenie". Obskubuję je do samej skóry/krwi, czasami wyrywam nawet jakąś skórkę spod paznokcia. Chyba nie muszę mówić jak to boli, że nie można później nic zrobić tymi palcami... :?

 

Macie jakieś sposoby/propozycje jak przestać skubać skórki wokół paznokci? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie robię. Mam inne natręctwa.

Skórki można przestać skubać zmniejszając poziom stresu w życiu. Tak myślę.

 

A myślisz, że da się to kontrolować? Bo przecież nie ma motywu, żeby to robić. Jak sprawdzam będąc poza domem 20x czy mam przy sobie klucze, komórkę i portfel to ma to jakieś uzasadnienie, bo strata tych przedmiotów jest boleśnie odczuwalna. A co traci się obgryzając skórki? Myślę, że to trochę odruch, jak nie gaszenie światła, po wyjściu z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem co autorka. Dbam o dłonie, o paznokcie bo to wizytówka kobiety ale nie potrafię z tym wygrać pomimo, że walczę. Wstydzę się za ten widok przed ludźmi ale to silniejsze ode mnie, taki w sumie nerwowy odruch. Im bardziej jestem zestresowana, tym bardziej masakruję te nieszczęsne skórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skubię skórki, ale przyznam się, że nie spojrzałam na to jako natręctwo tylko zły nawyk. Zdarza mi się też skubać brwi (potrafię je nieźle przetrzebić). To mocno się uciszyło od kiedy zaczęłam brać paroksetynę. Teraz widzę kiedy mi się to zaczyna - czuję duże napięcie, jestem zdenerwowana, czekam na coś dla mnie złego. Wtedy staram się zająć czymś ręce - chociażby pomaltretować jakiś przedmiot, zamalowywać kratki w zeszycie. Wtedy siłą rzeczy nic innego z rękoma nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×