Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

brałem z 3 miesiące olanzapine ostatnio a teraz biorę 3 miesiące 100mg pernazyny powie mi ktoś bo lekarz ma mi odstawić ją i mam już nic nie brać czy z tej 100mg mam schodzić stopniowo czy od razu lekarz mi odstawi wie ktoś?

 

-- 27 mar 2015, 17:11 --

 

PS.wiem,że to mała dawka ale chciałbym ją od razu odstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanie.Czy są szanse że przytyję po takim zestawieniu leków jakie biorę prezentowanych poniżej?Jestem szczupłym facetem (64 kg przy wzroście 182 cm).A chciałbym przytyć. Biorę te leki od dwóch tygodni i jakiegoś wzmożonego apetytu nie zauważyłem. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupiler 81, Po 60mg mianseryny i 10mg olanzapiny,napewno byś przytył nie ma bata.Olanzapina okropnie zwalnia metabolizm i stąd tycia,mianseryna podobnie ale dużo słabiej raczej więcej sie chce jeść.Podnieś se olanazapine do 10mg i bedziesz spokojnie tyć.Ja po tym syfie olanazapinie(dawka 10mg) w 4 miesiące +20kg więc co nie co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani pomocy! zażywalem olanzapine od czerwca do wrzesnia , łącznie 2 opakowania , odstawilem nagle , od odstawienia tj juz 6 miesięcy mam niesamowite problemy ze spaniem, budze sie o 2 w nocy i tak dzien w dzien , do rana juz nie usne , przed braniem tego gówna nigdy nie mialem problemów z bezsennoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo po tym leku i zmieniłem na perazin stary lek ale należy do średnio silnego neuroleptyka a olanzapina to silny lek.Mogła u Ciebie wystąpić bezsenność z tzw.''odbicia''nie wiem co Ci poradzić,rozmawiałeś z lekarzem o tym?Ja jak kiedyś odstawiłem neuroleptyki to też spoczątku nie stałem pierwszej nocy to w ogóle tak to już jest z tymi lekami pogadaj z lekarzem sen powinien się unormować ale może będzie potrzebny jakiś wspomagacz do tego czyli coś na bezsenność a jest tego dużo pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nei rozmawialem z lekarzem bo jzu nigdy tam nie pójde ,nie mam zadnych depresji itp tylko ta bezsennosc po olanzapinie , 6 miesięcy ja sie jzu tak męcze, czy to mozliwe ze tyle trwa zespol odstawienny? czy to przejdzie samo ? bo juz zmiany mam na twarzy z przemęczenia i cisnienie w góre ostro skoczylo bo jak kuzwa mozna tyle nei spac, dodam ze odstawilem alkohol zupelnie , nie pije nawet 1 piwa bo wtedy budze sie po godzinie, wyszedl ktos z tego zeby zadnych prochów nie brac? ile to trwalo jak cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałeś tak krótko tą olanzapine i odstawiłes to nie powinno sie nic dziać a zespół odstawienny to nie trwa tak długo raczej, brałeś ja od czerwca do września to bardzo krótko wiec to może coś innego.Może to przez alkochol jeśli nadużywałeś a może za krótko brałeś leki i dodatkowo odstawiłeś od razu a nie stopniowo powodów może być dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsenność może minąć sama ale może trzeba będzie się wspomóc farmakologicznie jeśli już tak długo się męczysz trzeba pamiętać o higienie snu i być aktywnym w dzień, kawę pić tak do 15.30,nie palić wieczorem papierosów o higienie snu możesz poczytać w internecie może trochę pomóc jeżeli dość dobrze jej nie stosujesz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×