Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzisz skoro mija 5 tyd na paro i nadal nie ma poprawy w nastroju jest jeszcze szansa ze załapie?

- sądzę ,że sama Paroksetyna u Ciebie nie ma juz szans na jakąkolwiek poprawę zdrowia ,,, ale uwierz mi cholernie mocno chciałbym się mylić .

są, w przeciwieństwie do paroksetyny,

Lunatic , zapewne Paro nie pobudza do życia ( nie jest to lek akurat na to ) ,,, ale jest stokroć lepsza od badziewia Coaxilu , czy tymbardziej od drugiego badziewia za grube pieniądze Bupropionu .

A coś Ty się zrobił taki na anty co do Paroksetyny ? Zasuwałeś to aż Ci się uszy trzęsły w domu i w szpitalu , a teraz Ci nie pasuje ?

Nie mówię ,że to lek , który tylko pomaga i będzie pomagać wiecznie , ale - nie zaprzeczysz _ ,że niejednego Tutaj wyciągnął z bagienka ? ,że pozwolił funkcjonowac na tyle,że dał nadzieję .

Mi po 4 latach lek ten już tak nie pomaga ( pytanie czy w ogóle pomaga ? ) jak na początku , ale wiele zawdzieczam temu lekowi .

I nawet to ,że przytępił moje wywalone na maxa libido ( poważnie ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko nie pobudzała a chociaż działała neutralnie to by było dobrze, nie będzie to wyolbrzymione jak napisze ze ten lek odbiera chęć i radość z życia bo wszystko tłumi, Coaxil jest na drugim biegunie i tak samo jest beznadziejny bo wpędza w takie samopoczucie którego nie idzie wytrzymać

biorę ją z braku alternatywy, jakby nie to ze mam nietolerancje sertraliny to bym nigdy nie brał tego leku, niby ta sama grupa leków a działanie zupełnie inne

 

-- 17 maja 2015, 18:14 --

 

kiedys chyba Ty stwierdziles ze tianeptyna jedzie po serotoninie jak zaden inny lek, byc moze to prawda mimo ze nowe badania sugerują co innego, ale samopoczucie po niej na to wskazuje, za to paroksetyna jedzie po dopaminie jak zaden inny antydepresant, dopiero jak wzme cos dopaminowego to na jakis czas znika mi ta pustka, obojętność i brak siły i ochoty na cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Javtez powiem ze dzieki parogenowi przeżyłem kolejne 3 lata jak człowiek... Tak to z domu wyjść nie chciałem i nawet canax nie dawal,rady na dłuższą metę.... Wracam 3 raz do parogenu fakt tym razem bardzo długo nie może zaskoczyć fakt pierwsze 10dni nasilił mi lęki, jem 20tabletke i juz zaczel wychodzić z domu bylem nawet na 3dni we wrocku... Mam cały czas nadzieje,ze zacznie lepiej działać.. Brakuje mi cierpliwości bo każdy z nas chciałby żeby to zaczęli działać z dnia na dzień... Boje się caly czas zw sostane ataku... Ale czekam i to forum tez pozwala mi przetrwać.... Pierwsze 7dni nie mialem ochoty na nic tylko spać i leżeć.... Ale nagle,puścili... Jeszcze dusza nerwy od środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to paroksetyna jedzie po dopaminie jak zaden inny antydepresant,

zgadzam się ,

owszem jedzie ostro po dopaminie , ale pomysl sam od czego jest cała armia agonistów dopaminy( równiez metylo ) . Czy tylko leki te powinno sie używać w mega dawkach tylko na Parkinsona , czy może mają też inne niepisane przeznaczenie , dla takich jak my serotoninowych cieciów?

Wiadomo ,że z nimi AD trzeba delikatnie i rążsądnie , nie za często ,,, bo jak ktoś jest debil to co by mu nie dać najlepszego to i tak się skaleczy , albo zesra w gacie z tego całego "szczęścia " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze tego nie ma w jednym leku, dziwne ze poza sertraliną nie ma zadnego inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny i dopaminy, który by zniwelował nadmiar serotoniny względem dopaminy, bo nie od dziś wiadomo ze przy stosowaniu ssri dochodzi do zaburzenia ich wzajemnej relacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx,

Brawo Chłopie , jesteś rozsądny .

Damy radę .

ja sam obecnie jadę na trzech antydepach ,,, ale dziś czuję się bosko .

Jutro może byc gorzej ,,, ale dzięki takim dniom jak dzisiaj nie opuszcza mnie nadzieja , czego Tobie życzę ;)

 

-- 17 maja 2015, 19:31 --

 

sertraliną nie ma zadnego inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny i dopaminy,

Lunatic , nie wierz w cuda ,że Serta Ci dopaminke podniesie . Może jakbyś jej szamał po ponad 200mg mg dziennie , może wtedy ,,, ale uboki by Cię zmasakrowały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu dobry pomysł ( jak u mnie ) , z tym ,że wtedy schodzisz z Paro do 20-30 mg i doładasz delikatnie 75mg -150 mg Moklo i czekasz cierpliwie na tym zesrtawie co najmniej 2-3 tygodnie .

Z najgorszej depresyjnej dupy zestaw Paro-+ moklo mnie wydobywało , jak również na obsesyjne mysli . Tylko przy moklo zapomnij o Metylo , bo będzie strasznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami boje się ze nie dam rady... Ale robię to dla rodziny najgorzej jest w pracy i w centrum handlowym boje się ze dostane ataku... W ogóle to boje sie bo w połowie czerwca mam jechac na wakacje ze znajomymi... Mam nadzieje ze parogen chwyci mocniej me nerwy... Jak sadzicicie czy po 20dniach to juz jest jego max czy jeszcze sie cos zmieni? Nie chce mi się wierzyć by po 2,5rpku z dwoma przerwami wytworzyla sie taka tolerancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 zasugeruje lekarzowi grupe leków na której mi obecnie szczególnie zalezy mówiąc mu np. że brakuje mi motywacji,mam lekką anhedonie,zaburzenia libido itd,jesli zna się na rzeczy powinienem miec lek który te problemy rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugeruj ,

ciekawe co wymyśli ,,,

Obydwoje wiemy o wiele więcej od tych swoich magików- lekarzy .

Ostatnio zasugerowałem swojej lekarz ketaminę , ale jej odpowiedż była na poziomie mojej teściowej , która leczy się od lat tylko Rutinaceą i tyle wie wszystkiego o lekach . Żenada !

 

-- 17 maja 2015, 19:45 --

 

Jak sadzicicie czy po 20dniach to juz jest jego max czy jeszcze sie cos zmieni?

20 dni to dopiero półmetek do pełnego działania leku .

Nie pykaj Fenksx , a jak Cie chwyci do tego czasu lęk to walnij sobie benzo i po kłopocie ( ale oby nie za częto ) .

Po 6 tygodniach na Paro , lęków będzie coraz mniej , a jak będziesz miał szczęscie i rozum zlikwidujesz je zupełnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po buprze dobrze spie,jak dziecko ,biore okazjonalnie,dlatego byc moze tak ciągnie mnie do tianeptyny bo jest ona stabilizatorem receptorów opioidowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 dzieki dodajesz mi otuchy i dajesz sile i wiarę ze będzie dobrze...

uwierz mi Feniksx,że jak jak jestem na Forum 4 lata to nie tacy tu byli , którym Paroksetyna na tyle pomogła ,że nawet na te Forum przestali zaglądać .

Tobie też pomoże , a jak przyjdą gorsze chwile , pamiętaj, miną tak czy siak i nie będą trwać wiecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki... Będę sie trzymal... Po prostu i skutki uboczne i to wszystko dluzej trwa teraz co powoduje ze ciągle o tym mysle... A chciałbym spędzić w miare spokojne wakacje z rodzinka... Wiem ze 2 razy mi pomógł i baran ze mnie ze postanowiłem,z niego,zejsc... Bo teraz cierpię... I przez to a raczej moja glowa mi mówi ze nie,zadziała.

 

-- 17 maja 2015, 20:31 --

 

Jeszcze jedno pytanie czy biorąc parogen i xanax, mogę dostać u dentysty znieczulenie? Bo niestety sadze ze czeka mnie wyrywanie zęba bo coraz mocniej boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a ja wlasnie po paroksetynie nie snie nic !! Ale budze sie i tak spocony ;)

 

Zawsze Paro biore rano, bo zaklada sie ze pobudza, tylko ze nie mnie :D

 

Dzisiaj po dlugim braniu dawki 30mg zjechalem na 25 mg, czy zna ktos z was jakies leki, ktore lagodza symptomy odstawiennicze paroksetyny ???

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 10 dni na połączeniu sertraliny z paroksetyną. wydaje sie że zejście z 60 mg paroksetyny do 20mg było dobrym zagraniem, sertralina dodana na rano w dawce najpierw 12.5, pozniej 25 mg, teraz około 35 mg jakby niweluje skutki odstawienia 40 mg paroksetyny, można powiedzieć że jest lepiej niż na 60 mg paro solo i poza wybudzaniem w początkowym okresie skutków ubocznych raczej nie było, z klonazepamem jest idealny stan, bez klonazepamu ciężej zasnąć, troche może zamulenie lekkie jest, po 50 mg sertraliny odczuwałem już objawy zespołu serotoninowego, niepokój, bezsenność, nudności, biegunka, mam ogromną tolerancje na paroksetyne a mimo to takie 50 mg dołąnczonej sertraliny może działać niebezpiecznie, pisze żeby inni uważali na łączenie leków, ja to mam już tolerancje na paroksetyne maksymalną możliwe, sertraline też kiedyś brałem ale wiele lat temu i przez 2 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc feniksx, moim zdaniem mozesz byc spokojny jesli chodzi o dentyste. Bylem wiele razy znieczulany u dentysty, mialem tez operacje w szpitalu przed ktora dostalem diazepam. Zawsze mowilem u lekarza, ze biore paro i nigdy nic sie nie dzialo. Przez pierwsze 6 lat brania paroksetyny wypijalem po 6 piw dziennie, a tez sie nie powinno, co nie znaczy, ze polecam, bo alkohol poglebia depresje i psuje efekt lekow. Nie skupiaj sie za bardzo na paro, ona zacznie dzialac i wsyzstko bedzie dobrze ;)

 

Czesc Stifler ;)

 

Jak dlugo brales paroksetyne i jak dlugo jestes na 20mg ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone około 4 lata biore paroksetyne, zmniejszylem z dawki 60 mg do 20 mg w tydzień wspomagając sie klonazepamem, i od 10 dni 25 mg sertraliny na rano i w sumie jak nie brałem klonazepamu 5 dni to wszystko było okej, troche lepiej niż na paroksetynie 60 mg solo, ostatnio klonazepam bralem 2 dni, teraz planuje przerwe z tydzien, zobacze jak 35 mg sertraliny będzie działać z 20 mg paroksetyny bez klonazepamu, ogólnie wydaje sie że objawy odstawienne paroksetyny nie występują dzięki niedużej dawce sertraliny, i nie odczuwałem ani nie odczuwam rozkręcania sie sertraliny, po prostu czuje że serotonina jest w normalnym poziomie, przy 50 mg też jakis skutkow ubocznych nie czulem ale objawy zespołu serotoninowego sie pojawiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Stifler, jestem strasznie ciekawy czy z Sertralina uda ci sie obejsc symptomy zmiejszenia dawki paro. Tydzien to jeszcze za malo, zeby cos powiedziec. Tez zmniejszam dawke paro, ale chetnie bym zamienil na inny lek. Kiedys probowalem wymienic paro ma prozac i po tygodniu bez paro zaczal sie horror. Jezeli z Serta to sie uda to bedzie super ;)

Zycze Ci zeby ci sie udalo i daj znac jak sie czujesz ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×