Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Amisulpryd też wywala. 50mg niby taka dawka pobudzająca - u mnie zero działania i prolaktyna w górę, zero ochoty na seks. Wiele osób mówi, że nawet w tej niskiej przeciwdepresyjnej libido jest niskie, właśnie z powodu prolaktyny. Poza tym tolerancja na ten lek rośnie kosmicznie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbity? Oficjalnie takiej diagnozy chyba nie ma. Może chodzi o depresję? Jeśli tak to pernazynka ma na celu raczej zapobieganie nadmiernie dobremu nastrojowi, więc mała szansa, że Ci go poprawi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlexCCC2, ja kiedyś kumplowi dałem 2x100mg pernazyny. Opowiadał mi potem że był na mnie za to strasznie wkurzony że mu to dałem i ni epowiedziałem jak po tym jest. Leżał i modlił się żeby mu to przeszło, mówił że człowiek jest tak wypruty z emocji po tym jak zombie. A ja też byłem po epizodzie delirium alko/narko i po tym czułem się trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja pernazyna wypruwa nieżle z emocji ale dobrze się po niej spi-wydłuża sen,miło wycisza i nasz wyjebke na wszystko,brałem też olanzapine ale to armata wśród neuroleptyków.tyłem bardzo mocno a po zyprexie na twarzy to byłem aż spuchnięty tzn.gruby widzać było,że coś biore bo normalnie jestem szczupły także wole pernazyne dużo ludzi mówi,że to stary ale bardzo dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiam. Kiedy zażywa się Sulpiryd rzadko w dawce do 200 mg, to wyraźnie czuć wyrzut dopaminy. Ale jeśli bierze się to przez jakieś 2 tygodnie codziennie, to zaczyna działać jak zwykły neuroleptyk. A ja nie chce, żeby mi cycuszki urosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was odstawiał sulpiryd?

Brałam 100mg przez 8 m-cy, teraz zeszłam na 50 mg i jest nieciekawie - lęki, telepawki, duszności. Czy to może byc syndrom odstawienny, czy jednak nawrót nerwicy?

Pierwszy raz jak brałam sulpiryd lata temu to nie miałam żadnych problemów z odstawieniem i wyleczył mnie na parę lat, teraz przy drugim podejściu postawił do pionu, ale nie ustabilizował i masakrycznie podwyższył prolaktynę, stąd decyzja lekarza o odstawieniu.

Czy jest jakiś lek działający dopaminowo, ale nie podwyższający prolaktyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×