Skocz do zawartości
Nerwica.com

Porządkowanie szeroko rozumiane


jason2503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym porozmawiać o tym, co tygrysy lubią najbardziej bez względu na porę dnia czy nocy, czyli o porządkowaniu ;) Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi tylko o porządek w mieszkaniu czy na biurku, ale też związany z różnymi wirtualnymi obiektami (postaram się to później uściślić).

 

Skąd w ogóle taki temat? Nie z powodu jakiegoś dużego bałaganu "fizycznego". Po prostu czasami mam tak, że chciałbym jakieś rzeczy albo wydarzenia uporządkować sobie i np. lepiej zrozumieć. Trochę mam może natrętne myśli o takim układaniu, ale nie traktuję tego jako duży problem. Raczej jako pasję i chciałbym się nią z kimś podzielić.

 

Idealnego porządku nie da się zrobić - z tym się pogodziłem. Udało mi się natomiast (bo już trochę lat trwa to moje nakręcenie na porządek ;) ) podzielić rzeczy w swoim pokoju na kategorie, tak samo pliki czy strony internetowe na kompie, albo np. ułożyć w miarę system gromadzenia potrzebnych informacji. I może to trochę dziwne, ale mnie to kręci :D

 

Chętnie pogadałbym trochę dokładniej o tym co mi się udało ułożyć, myślę że to byłby dla mnie krok do wolności. I wrzuciłbym obrazki które pomogą w przekazaniu idei ;) Tylko pytanie, czy ktoś by chciał o takich rzeczach pogadać? Wiem, że piszę mało konkretnie, ale jak będzie odzew to przejdę do konkretów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. To może napiszę o jednym moim pomyśle i wrzucę obrazek z takim schematem, który sprawia, że każdy ogarnia ;)

 

Weźmy np. dysk twardy na komputerze. Ale fajny można zrobić na nim porządek! Można sobie zrobić dwie partycje, np. "C:" przeznaczoną na system operacyjny i programy (u mnie nazywa się "OS"), a "D:" (u mnie "DATA") na wszystkie nasze dokumenty, muzykę, zdjęcia, wideo itp.

 

Foldery na "OS" są stworzone przez system (mogą to być np. "Windows", "Program Files") i nie wpisywałem ich do mojego schematu. Za to na "DATA" możemy sobie tworzyć foldery od zera i ja wymyśliłem takie cztery, do których można sobie wrzucać wszystko inne.

 

Dwa foldery są dla mnie, bo w ogóle założenie jest takie, że to jest mój komputer, który czasami komuś udostępniam. Dlaczego dwa? Bo do jednego wrzucam wszystko związane z prywatnymi sprawami, a do drugiego z edukacyjnymi i zawodowymi. Potem jak chcę np. szefowi pokazać jakąś pracę, to nie zahaczam o pliki, które niepotrzebnie odwróciłyby uwagę ;)

 

Folder "Publiczny" jest udostępniony w sieci i służy jako "skrzynka" do przekazywania sobie plików z innymi komputerami.

 

I jeszcze może być folder związany z drugim kontem na kompie, który u siebie nazwałem "Różności". Chodzi o to, że ktoś ze znajomych albo rodziny może sobie wchodzić na to konto i mieć dostęp do tego właśnie folderu, w którym byłyby rzeczy do wspólnego cieszenia się, np. zdjęcia, muzyka itp. A przeglądarka internetowa na tym koncie nie logowałaby się automatycznie na moje profile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×