Skocz do zawartości
Nerwica.com

Związek z osobą z rozdwojeniem jaźni


Rekomendowane odpowiedzi

owcełę, prawdę mówiąc ja szczerze wątpię, że taka choroba w ogóle istnieje. Owiana tajemnicą choroba, która fajnie wygląda w amerykańskich filmach klasy średniej. Nie jestem w prawdzie ekspertem w tej dziedzinie, ale tak jak napisał Dark Passenger, duża większość lekarzy psychiatrów uważa, że nie ma takiego schorzenia. Poza tym patrząc na poziom wiedzy naszych lekarzy psychiatrów i terapeutów, którzy zwykłej depresji nie potrafią leczyć szczerze wątpię, żeby ktokolwiek wpadł na tak idiotyczny pomysł i zdiagnozował taką chorobę. A nawet jeśli nie odpuściłby sobie leczenia takiego "przypadku", bo byłoby czym pochwalić się przed kolegami. Może przesadzam, ale w świecie polskiego psycho byłoby to wydarzenie prawie jak przeszczep twarzy tylko, że mało medialne.

 

Poza tym dziwny sobie moment wybrał na takie zwierzenia, akurat po pijaku i akurat w momencie kiedy byłaś zła za skopany wieczór. Jak jest taki cwaniak zażądaj papierka od psychiatry czy jakiegoś wypisu z karty choroby, żeby Ci udowodnił, że jest na coś chory. Może chciał Cię wziąć na litość i wymyślił sobie chorobę, która strasznie brzmi. A nawet gdyby, w życiu nie przeszedłby ponownie testów psychologicznych i psychiatrycznych mając w aktach ze służby zasadniczej taką diagnozę. Nawet nie chcieliby z nim rozmawiać, zapewniam. Więc coś tu ewidentnie śmierdzi, zwłaszcza że nikt nic nie zauważył tylko jakiś psycholog X lat temu. Pogadaj z gościem w co pogrywa, bo widać, ze się martwisz, a skoro poszło "tylko" o alkohol pomyśl co wymyśli jak przyjdą gorsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co mówicie nie ma możliwości żeby np przez 2 lata, które jesteśmy razem jest tą samą osobą, bo nie było żadnego tak traumatycznego przeżycia czy coś żeby wyszło z niego to drugie "ja"?

 

MalaMi, to tak jak ja mu powiedziałam, że skoro nie potrafi dotrzymać obietnicy w tak drobnej wydawałoby się sprawie jak przystopowanie z alkoholem to jak mam mu zaufać w kwestii "i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci... "?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owcełę, po 1) facet nie ma zadnego rozdwojenia jazni. Nagadał w woju głupot zeby pewnie sie wymigac, a ze mu tak (jezeli wogole) powiedzieli bo pewnie sam cos bredzil, nie do kupy. Przeciez wsrod facetow ktorzy nie chca isc do wojka takie sytuacje to tylko zaczatek, sa tacy co inne głupoty wymyslaja. Po 2) to ze jak sie z nim klocisz a on nie przezywa-to jest typowe zachowanie dla facetow, biegnie za Toba to mu zalezy, jakby nie biegl, to nie zalezy. Natomiast ze slowa nie dotrzymuje to tez ludzkie. Ale mozesz z nim ustalic raz i trzymac sie konsekwentnie, zeby jak podejmuje decyzje i obiecuje to ma dotrzymac. Na koniec diagnoze stawia lekarz psychiatra, nie psycholog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owcełę, dlatego tez napisalam ze pewnie w ogole takiej sytuacji moglo nie byc. Natomiast to ze przekroczone to czyli facet jest niedojrzaly, itd, i trzeba ostro rozwiazac, albo zmienia swoje zachowanie albo szukac innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam kiedys film dokumentalny na którym był pokazany przypadek kobiety z osobowością wieloraką. Miała kilka osobowośći które o sobie niczego nie wiedziały i płynnie przechodziła z jednej w drugą.

Przyczyną było to że matka w dzieciństwie ją torturowała a ona stworzyła sobie osobowośći takie aby tego nie pamiętać. Udało jej się przeżyć tylko dlatego że babcia do której czasami chodziła ją lubiła. Ta kobieta miała psychoterapię która zakończyła się sukcesem. Pozostała jej jedna osobowość, ta wiodąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×