Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

poleci ktoś jakiegoś psychiatrę na nfz? najlepiej mężczyznę.

- w Maszachabie, dr Mączka - może być

 

-- 14 lis 2013, 00:01 --

 

madfrog, wypytaj się dobrze na czym polega grupa popołudniowa, będziesz mogła nam tu rozwiać wszelkie niedomówienia.

- zdam relację z jutrzejszej konsultacji na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele się dowiedziałam, bo mi powiedzieli, że moje zaburzenie powinno się leczyć na indywidualnej :'(

ale dali różne dokumenty do czytania i tam jest napisane, że poranna i popołudniowa to to samo, tylko w innych godzinach. Popołudniowa od 16.30-20.00, trzy razy w tygodniu, poranna codziennie. W związku z tym poranna trwa bodaj 9 a popołudniowa 12 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lochfyne, gówniane jest to wszystko, czułam się tam jak na jakimś pieprzonym interwju albo egzaminie do szkoły. "Czy jestem wystarczająco i odpowiednio popieprzona, żeby dostąpić zaszczytu uczestniczenia w terapii?".

"Proszę wracać na swoją terapię indywidualną" - i won. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czułam się tam jak na jakimś pieprzonym interwju albo egzaminie do szkoły. "Czy jestem wystarczająco i odpowiednio popieprzona, żeby dostąpić zaszczytu uczestniczenia w terapii?":

 

Coś w tym niestety jest. Trzeba się zareklamować :twisted: Z resztą słyszałam od kilku osób że ta wstępna rozmowa pozostawiała wiele do życzenia. Z grupami pracuje chyba zupełnie inny zespół specjalistów i nie miałam nic do zarzucenia tamtym terapeutom. W poradni jest chyba mimo wszystko masówka :?

 

Dziwię się natomiast że nie zrobili Ci pełnej diagnostyki, testów, rozmowy z psychologiem, tylko tak od razu "nie". Możesz napisać co Ci dolega? Oczywiście nie naciskam.

 

Mi za pierwszym razem psychiatra chciał wmówić zaburzenia odżywiania i myślałam że tam parsknę śmiechem. A chodziło o to że lubię jeść regularne posiłki bo mam szybki metabolizm.

Co by nie mówić to jednak nie są jasnowidze i po tych paru minutach wywiadu bez dodatkowej diagnostyki mogą się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się natomiast że nie zrobili Ci pełnej diagnostyki, testów, rozmowy z psychologiem, tylko tak od razu "nie". Możesz napisać co Ci dolega? Oczywiście nie naciskam.

- tak, po prostu gość wywnioskował, że za moją chęcią uczestniczenia w terapii grupowej stoi ukryty motyw i bez zrobienia tego na indywidualnej, nie ma się co wybierać. Śmieszne jest natomiast to, że wnioski wysnuł na podstawie kilku moich wydukań, bo prawdę mówiąc... nie chciało mi się mu odpowiadać na pytania. Jak zaczął robić te "sto pytań do", to poczułam się tak zmęczona tą atmosferą konieczności udowadniania choroby, że zaczęłam nerwowo patrzeć na drzwi, chcąc to jak najszybciej zakończyć. Nie są jasnowidzami, ale chyba wydaje im się, że są.

 

Co do dolegania - poprzedni psychiatra zdiagnozował obsesyjno-kompulsyjne zaburzenie osobowości, nerwica natręctw. Od wielu lat choruję też na anoreksję. Ale na terapię poszłam przez depresję (od 2 lat).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest natomiast to, że wnioski wysnuł na podstawie kilku moich wydukań, bo prawdę mówiąc... nie chciało mi się mu odpowiadać na pytania....

To się często zdarza, też mam czasem takie "nie to nie, bez łaski" ale to chyba jest właśnie objaw i sygnał że coś się złego dzieje.

U lekarza często gram bohatera i nic po sobie nie dam poznać a jak wrócę do domu to chodzę po ścianach.

 

Nie są jasnowidzami, ale chyba wydaje im się, że są.

Święte słowa :uklon: Tak się zastanawiam czy przypadkiem NFZ nie położył łap na poradni na Lenartowicza. Kiedyś tam jakoś prędzej kwalifikowano do grup i przede wszystkim była porządna diagnostyka. Choć to może już jakaś mania prześladowcza mi się uruchomiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę że zbyt "osobiście" traktujecie cały ten etap "konkursu" ;)

 

Przecież żaden lekarz/terapeuta nie robi na złość danej osobie !

Mają jakiejś kryteria i na tej bazie oceniają czy najlepsze dla kogoś jest ta czy inna metoda.

Ja bardziej bym się doszukiwała tego, że robią to ze względu na dobro kogoś.

 

Tak jak kurcze np dla osoby po zawale serca - nikt nie przepisze delikwentowi sportu w formie "trenuj zapasy", a dajmy na to "spacery".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, masz rację. Na pewno podchodzimy do tego zbyt osobiście, bo tak to już z zaburzonymi bywa ;)

 

Nie podejrzewam że robią celowo na złość, jeszcze by tego brakowało. Zawsze mogą się jednak mylić.

Jakieś kryteria z pewnością mają ale właśnie zaczęłam się zastanawiać czy jednym z tych kryteriów nie stały się pieniądze. Bo przecież ta diagnostyka kosztuje, trzymanie pacjenta na oddziale dziennym przez trzy miesiące tym bardziej, a chętnych jest od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunaria, chyba na pewno ;) uruchomiła Ci się "mania".

 

Pomyśl tak, masz nerwice dwadzieścia lat i chcesz ją wyleczyć w miesiąc ?

Ja bym raczej mówiła, że 3 m-ce to za mało a nie za dużo ;)

 

A diagnostyka - ogólnie sobie myślę, że psyche to nie ciało - gdzie można w 5 min zrobić rtg i podać diagnozę ... W 7f ludzie mają po 4 konsultacje, ale nie po to żeby naciagać NFZ ;) a żeby dobrze zdiagnozować - czyli znów dobro pacjenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, Nie zrozumiałyśmy się. Właśnie o to mi chodziło, że może ograniczają diagnostykę i ilość osób zakwalifikowanych na terapię w celu oszczędności (mają pewnie jakieś limity) Czyli tylko do tych bardzo potrzebujących (co po paru minutach rozmowy, nierzadko można ocenić błędnie).

 

Wiem że trzy miesiące to mało. Powinno być minimum sześć bez przerwy, tak nam mówili. Ale na tyle to NFZ nigdy kasy nie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół psychoterapeutów 'Inastroje' oferuje swoje usługi w zakresie psychoterapii i pomocy psychologicznej.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie http://www.inastroje.pl

numer telefonu: +48 511 84 555

Nasz gabinet znajduje się w centrum Krakowa (tuż obok Nowego Kleparza).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownia Terapii i Rozwoju zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia gabinetu, który znajduje się w Krakowie na ul. Miodowej 51a (dzielnica. Kazimierz).

 

Pracownia Terapii i Rozwoju oferuje

- usługi psychologiczne,

- usługi świadczone przez psychologa-seksuologa

- treningi EEG Biofeedback (metoda wspomagania koncentracji, pamięć, naukę relaksacji)

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.pracownia-terapii.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

serdecznie zapraszam do skorzystania z usług Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem w Krakowie.

 

Oferujemy:

 

-psychoterapię dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzoną w nurcie poznawczo-behawioralnym (ang. cognitive-behavioural therapy, CBT, więcej w zakładce Czym jest CBT)

-pomoc w rozwiązywaniu problemów natury psychologicznej

-konsultacje i poradnictwo psychologiczne (także on-line oraz w języku angielskim i niemieckim)

-diagnozę psychologiczną oraz neuropsychologiczną (w podstawowym zakresie)

-grupy wsparcia

-tematyczne szkolenia i warsztaty: specjalistyczne, dla studentów/ek psychologii oraz samorozwojowe.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem http://www.centrum-poznawcze.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnia zdrowia psychicznego DaVinci w Krakowie oferuje swoją pomoc osobom, które zmagają się z problemami natury psychologicznej.

 

Mogą zgłaszać się do Nas osoby, rozpoczynające lub kontynuujące proces leczenia, wśród których rozpoznano:

- organiczne zaburzenia psychiczne z zespołami objawowymi

- schizofrenia

- zaburzenia typu schizofrenii (schizotypowe i urojeniowe)

- zaburzenia nastroju ( afektywne)

- zaburzenia rozwojowe,

- inne zaburzenia psychiczne wymagające podjęcia procesu rehabilitacji z powodu znacznego stopnia zaburzenia funkcjonowania społecznego.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie : Poradnia zdrowia psychicznego DaVinci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cotygodniowe BEZPŁATNE konsultacje psychologiczne

 

 

Zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem zaprasza wszystkie zainteresowane osoby

na bezpłatne konsultacje psychologiczne w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00.

 

UWAGA! Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: +48 732 632 263 lub adresem e- mailowym: info@centrum-poznawcze.pl

 

więcej informacji na temat Centrum Poznawczo-Behawioralnego znajdziecie Państwo na stronie www.centrum-poznawcze.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem w Krakowie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne konsultacje psychologiczne w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00.

 

UWAGA! Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: +48 732 632 263 lub adresem e-mailowym: info@centrum-poznawcze.pl

 

Więcej informacji na temat Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem znajdziecie Państwo pod adresem http://www.centrum-poznawcze.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 

-- 29 maja 2014, 10:42 --

 

Szanowni Państwo!

 

Przypominamy, o bezpłatnych konsultacjach psychologicznych i psychoterapeutycznych organizowanych przez zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem w Krakowie. Odbywają się one w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00.

 

UWAGA! Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: +48 732 632 263 lub adresem e-mailowym: info@centrum-poznawcze.pl

 

Więcej informacji na temat Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem znajdziecie Państwo pod adresem http://www.centrum-poznawcze.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 17 marca ma pierwszą konsultację na Lenartowicza. Przeczytałam solidnie cały (no dobra, prawie cały) wątek, ale i tak w mojej głowie roi się od pytań...

Po pierwsze- te "straszne" testy

Ja pamiętam że takich rozmów było trzy, jedna dłuższa z psychologiem o twoich problemach i życiu. Potem dwie krótkie z psychologiem i psychiatrom którzy opierali się na opinii tego psychologa pierwszego i o coś tam wypytywali, motywy, chęci itd. Do tego były jeszcze testy, dużo testów :)
robiłam te testy papierowe i te mega głupie komputerowe

Możecie napisać jakie to konkretnie testy? Pytam dlatego, że 2 miesiące temu miałam robiony cały zestaw dosyć solidnych badań psychologicznych: kwestionariusz MMPI, oczywiście nieśmiertelny test Becka, testy organiczne Bentona i Bendera + testy inteligencji Wechslera. Zastanawiam się, czy te testy na Lenartowicza są zupełnie inne od tych które wymieniłam, bo jeśli nie, to nie widzę sensu robić tego ponownie po tak krótkim upływie czasu..no ale pewnie się mylę i ich diagnostyka zupełnie na czym innym polega (nie wiem?)

 

Po drugie- leki

obligatoryjnie schodzą każdemu z pacjentów z leków, niezależnie od stanu psychicznego, więc wychodząc z tamtąd nie przyjmuje się już żadnej chemii.

Przyznam, że mnie to przeraziło- naprawdę dotyczy to każdego pacjenta? Ja właśnie mam zamiar zmienić wreszcie wenlę na inny lek, jeszcze za mało leków wypróbowałam, żeby już je wszystkie rzucać...także ja sobie tego nie wyobrażam..ktoś może wie coś więcej na ten temat? W ogóle moge liczyć na jakiegoś porządnego psychiatrę tam na miejscu, który zmieni mi leki, czy raczej szukać poza oddziałem, a tutaj tylko skupić się na terapii?

 

Po trzecie- czas oczekiwania po kwalifikacji

Wyczytałam, że średnio kilka miesięcy- serio?! Kurde, nie byłam przygotowana na tak długi okres oczekiwania...zakładając, że w ogóle przejdę te wszystkie etapy "castingu", to jest szansa, że będę czekać krócej, czy mam się nie łudzić?

Prawdę mówiąc, rzuciłam studia (po raz drugi, ale tym razem świadomie, a nie w celu dobicia się, jak rok temu) i jestem naprawdę całkowicie zmotywowana i gotowa, żeby w końcu (!!) zabrać się za zdrowie na poważnie, tylko ciągle te kolejki, kolejki...poza tym w takim stanie nie jestem zdolna do studiowania niestety.

 

W każdym razie jakby komuś się chciało odpowiedzieć na w.w. pytania to byłoby mi miło i tak dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×