Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie noradrenalina indukuje lęki - mirtazapina to jedyny lek po którym śpię dobrze, bardzo dobrze, ale mam strasznie nasilone lęki, nawet z benzo sobie nie mogę dać rady :( lęki potrafią trwać cały dzień, odkąd wróciłam na mirtę nie ma dnia, żeby przez kilka godzin mnie nie atakowały i utrudniały znacznie życie

 

a leku na obniżenie ciśnienia nie potrzebuję, ostatnio mam takie niskie, że zdarzało mi się zemdleć z tych nerwów

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to załatw sobie klonidynę, to jest lek który zmniejsza poziomy noradrenaliny przez agonizm alfa-2 (działa w sposób przeciwny do mirtazapiny). Masz niskie ciśnienie to z tą noradrenaliną nie jest u Ciebie tak źle. Badałaś sobie kiedyś kortyzol?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z ciśnieniem jak i tak mam to pierwsze koło 100 albo poniżej? to chyba znajdę się w szpitalu, bo mi tak obniży ciśnienie

 

brałam już kiedyś jeden lek obniżający noradrenalinę i zarazem ciśnienie, różnica była niewielka, bo lęki dalej były dopóki nie odstawiłam mirty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdę do lekarza, żeby mi zmienił wenlę na coś innego, bo ona już jak ją poprzednio brałam nie dawała sobie rady z lękami, może przepisze mi escitalopram albo sertralinę czy paro, jak myślisz co z nich najlepiej działa na lęk? a mirtę chyba zostawię, bo kilka miesięcy bez niej męczyłam się co noc ze spaniem i potem ze wstaniem z łóżka, a teraz jest normalnie, wreszcie się wysypiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spróbuj paro (chociaż może mulić, ale skoro Ty nie możesz spać to może być idealna). Wg. mnie paro nie ma konkurencji jeśli chodzi o lęk z leków typu SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam już paro i mnie fatalnie muliła w dzień - fakt, był to jedyny lek jaki brałam, na którym nie potrzebowałam nic na spanie - chodziłam taka zmulona, że podsypiałam w dzień i zasypiałam o 21 jak kamień, byłam nie do życia

skoro na samej wenli mam problem z przewlekłym zmęczeniem i często sennością w dzień, to podejrzewam, że na paro byłoby dużo gorzej

więc może wybiorę coś pośrodku, ten esci albo sertrę, zobaczę co doktorek zarządzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, Sertralina u mnie nie powodowała żadnej zamuły, senności. Właściwie nie wpływała też w żaden sposób na funkcje psychomotoryczne, w przeciwieństwie do wszystkich innych SSRI i wenli. W wyższych dawkach lekko pobudza, ale nie indukuje lęków. W kontaktach interpersonalnych też mi pomogła, wreszcie mogłem usiąść w knajpie spokojnie, jak człowiek, mimo natłoku ludzi. Wiem, że masz problem z dystymią/anhedonią. Sertralina to pierwszy antydepresant, który po 1,5 roku testowania różnych leków sprawił, że wróciłem do swoich hobby. Polecam wypróbować ją w pierwszej kolejności. Warto przetrwać kilkudniowe skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mam problem z dystymią, chociaż obecnie przede wszystkim niszczy mnie fobia społeczna, masakra to jest, ciężko mi to znieść, lęki nieraz cały dzień mnie trzymają, ciągle jestem w napięciu

 

zobaczę co mi lekarz przepisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi ;) Wszak sertralinę bardzo często stosuje się w NN. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba bierzesz 200mg. U mnie NN ten lek również zwalczył. Gdy te objawy powrócą, pewnie będę zmuszony ponownie wejść na sertrę. A ta miansa u Ciebie też pewnie robi swoje, mimo że dawka nieduża ;) Jednak w przypadku natręctw u mnie lepszym dodatkiem była mirta, bo mocniej od miansy działa na serotoninę, a co za tym idzie - lepsze efekty w leczeniu OCD.

 

-- 17 lut 2014, 20:29 --

 

CórkaNocy, wiem, że Well mocno windował Ci nastrój, pewnie za sprawą dopaminy. Na dużej dawce sertraliny także można odczuć działanie dopaminy, choć oczywiście sporo mniejsze niż na Wellu. Spróbuj od czasu do czasu zarzucić 50mg amisulprydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj zaczynam brać lerivon w postaci 90 mg dziennie przed snem dziś rano wziąłem pierwszą dawke 30 mg i spowodowało to u mnie lekki niepokój i lęki czy u was też tak było ?Po jakim czasie zauważyliście pozytwne działanie leku i czy dobrze działa na sen? Bo ja jakiś senny nie byłem ale po jakimś czasie zasnołem .Czy 90 mg to duża dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna działa przeciwdepresyjnie od 60mg wzwyż. 90 to spora dawka, bierzesz prócz tego jeszcze jakieś leki? Mnie dawka większa niż 60mg nasila lęki, bo oddziałuje na noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dariusz1990 masz brać całą dawkę przed snem a wziąłeś 30 mg rano? W jakim celu bierzesz lek? Na depresję i sen? Początkowo, jak każdy lek przeciwdepresyjny może zwiększać lęk ale powinno to przejść z czasem. Ja brałem 120 mg przez 8 tygodni ale łączyłem to z sertraliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, pisałeś kiedyś, że miansa lepiej nadaje się do łączenia z SSRI/SNRI. Możesz mi powiedzieć dlaczego, pomijając nazwy receptorów i pisząc tylko o neuroprzekaźnikach? :mrgreen: Zastanawiam się co łączyć z wenlą dla uzyskania efektu przeciwlękowego - mirtę czy miansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uważałem, bo mianseryna to silniejszy antagonista 5-HT2c a im silniejszy tym większy wzrost serotoniny gdy łączymy go z SSRI. Ale z drugiej strony mianseryna nie ma tego działania serotoninowego jak mirtazapina. Stosowałem mianserynę a teraz mirtazapinę i czuję, że mirtazapina mocniej działa na serotoninę od mianseryny. Najlepiej sprawdzić co bardziej pasuje, mirta czy miansa. Ja osobiście wolę mirtazapinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×