Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Pamietaj, zeby na zdjeciu uwzglednic dolna czesc klatki piersiowej.

 

-- 18 lut 2014, 15:26 --

 

Ja się leczyłam z depresji też w wieku 15 lat, brałam wtedy Dexapin i Fluoksetyne. Wtedy niestety leczenie olałam po paru miesiącach i chyba już od tego czasu się nie wyleczyłam, chociaż były lepsze okresy.

Teraz lekarka stwierdziła, że to na podłożu genetycznym, bo mój tata, babcia i dziadek też leczyli się z depresji, ale ja już sama nie wiem. Pewnie jestem obciążona i mam skłonności większe, niż przeciętna osoba, ale w moim przypadku na pewno też moje takie, a nie inne życie i przeżycia miały niemały wpływ.

Ile masz obecnie lat, jesli mozna spytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora,dlugo cię trzymala wysypka?

 

i ile czasu juz bralas elicee ,jak cię obsypalo?

 

Nie miałam wysypki a swędzaca pokrzywkę:-( w 6 dniu brania i w 20 przeszlo po trzech dniach brania alertecu i wapna:-) tyl alertec na noc bo usypiać może:-)

 

-- 18 lut 2014, 16:01 --

 

Pokrzywke mialam najpierw na calym ciele a tą drugą na rękach i twarzy palące czerwone wypieki takie że twarz chciałoby się w śnieg włożyć:-)

 

-- 18 lut 2014, 16:06 --

 

Gradrec zrobil nam tydzień temu fotę swojej krosty na piersi a teraz czeka na innych:-)

 

-- 18 lut 2014, 16:14 --

 

Co do uczunia to ekarz rodzinny kazał odtawić eliceę...ale tego nie zrobiłam czego nie żałuję wtedy skonultowałam sie z ekarzem prowadzącym i dosziśmy do wniosku ze to po owocach-czego lekarz rodzinny nie wziął pod uwagę...hmmmm.Muszę M wiedzieć że dzis wybija 27dzień na eli. a wczoraj już czułam sie jak normalny człowiek:-) dziś przez 1.5 goddz miałam spadek smutek mnie nleciał zawroty ale ż ok...w roboce mam zpier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec

Co tam?

Ja sie dzis najadłem troche strachu bo myślałem ze mi objawy wracają bo byłem dość osłabiony, a to chyba tylko z przeziębienia

 

Przeziebienie...mnie też coś łapie ae chyba wirus jelitówkowopodobny bo brzuch boli i mdli ie chwilami:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

 

moge Ci wysłać moją z połamanymi żebrami

Wysylaj. Wymienie sie ta fotka na moje dwa przeswietlenia obydwu na raz zlamanych rak :P Kaliber o wiele mniejszy, ale dwa za jeden!

 

-- 18 lut 2014, 19:39 --

 

Gradrec

Co tam?

Ja sie dzis najadłem troche strachu bo myślałem ze mi objawy wracają bo byłem dość osłabiony, a to chyba tylko z przeziębienia

Dobrze sie czuje. Dzisiaj ubokow zero, wiec humor wrocil. Natomiast motywacji do dzialania oczywiscie zero.

 

-- 18 lut 2014, 19:39 --

 

Gradrec wstydzę sie no ;)

Zawsze na priv mozesz wyslac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aco Ty robiłeś dwoma rączkami na raz?:-)

 

-- 18 lut 2014, 19:45 --

 

:)

 

kto mi powie po czym poznać,ze lekarstwo jest zle dobrane?

wiem,beznadziejne pytanie ale nie wiem czy ten citalopram mi pomaga:(

 

Nie podejmuję sie bo nie znam się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

kto mi powie po czym poznać,ze lekarstwo jest zle dobrane?

wiem,beznadziejne pytanie ale nie wiem czy ten citalopram mi pomaga:(

nie ma poprawy w tym w czym miała być, a możliwe nawet pogorszenie, jezeli jest juz fatalnie dobrane

 

-- 18 lut 2014, 19:46 --

 

przykład: Wellbutrin dla osoby z nerwicą = możliwe nasilenie stanów lękowych, czyli lek źle dobrany

w drugą stronę np. Parogen dla osoby z obniżoną energią i motywacją bez lękow - mozliwe jeszcze wieksze spadki w motywacji i chęci do czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

kto mi powie po czym poznać,ze lekarstwo jest zle dobrane?

wiem,beznadziejne pytanie ale nie wiem czy ten citalopram mi pomaga:(

Ja sie nabawilem agorafobii, o czym z reszta tez pisalem w tym watku i to calkiem niedawno. Gdy sie jej nabawilem i zrozumialem, ze to ona, natychmiast skonsultowalem sie z innym psychiatra, ktory nie zdziwil mnie nawet, bo kazal natychmiast odstawic leki. Co Ci dokladnie dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na prawdę nie wiem co myslec...czy mi pomagają czy nie...

 

lęki mam nadal,myśli absurdalne tez,tylko z taka roznica,ze nie mam juz ataków paniki i mnie nie trzepie.

bywają momenty,ze calkiem zapominam,ale jest ich strasznie malo :(

nadal boje sie sama zostawać w domu,nadal boje sie,ze mogę kogoś skrzywdzić...

 

ogólnie czuje w środku takie napięcie,czesto jestem wkurwiona bez powodu,dużo rzeczy mnie drażni,ale tylko wtedy jak sie nakręcę nerwica.

jak zapominam,to jest dobrze...tylko tego dobrze nie ma za dużo...

 

co myślicie?

aaa i w uszach mi szumi,dźwięki mnie wkurzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aco Ty robiłeś dwoma rączkami na raz?:-)

.

Spadalem z drzewa i bronilem twarzy :D To bylo jakos ~15 lat temu, mialem z 7-12 lat.

Teraz mam 24 lata (rocznikowo), to bylo jakos 4-6 klasa podstawowki, w ktorej bylem, hmm... 10-12 lat temu. No, to czyli 10-12 lat temu, nie 7-12 :P. Nie pamietam dokladnie. Na pewno miedzy 4-6 klasa podstawowki.

 

-- 18 lut 2014, 19:51 --

 

Bo tak na prawdę nie wiem co myslec...czy mi pomagają czy nie...

 

lęki mam nadal,myśli absurdalne tez,tylko z taka roznica,ze nie mam juz ataków paniki i mnie nie trzepie.

bywają momenty,ze calkiem zapominam,ale jest ich strasznie malo :(

nadal boje sie sama zostawać w domu,nadal boje sie,ze mogę kogoś skrzywdzić...

 

ogólnie czuje w środku takie napięcie,czesto jestem wkurwiona bez powodu,dużo rzeczy mnie drażni,ale tylko wtedy jak sie nakręcę nerwica.

jak zapominam,to jest dobrze...tylko tego dobrze nie ma za dużo...

 

co myślicie?

aaa i w uszach mi szumi,dźwięki mnie wkurzaja

No to przeciez jest lepiej niz bylo? Aczkolwiek zastanawiajace, ze 3 miesiace i az tak mala poprawa. Kiedy wizyta u lekarza?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, sorry. Pomylilem Cie z magdalena. Glupi mozg, zwrocil uwage na 2 cyfry na koncu nicka, zamiat wczytac sie. Eh...

 

40mg to swoja droga W PIZDU. Tak po 2 miesiacach ? O_O

 

 

rowniez mam nerwice z napadami lękowymi, depresje + po nietrafionym leku (esci) doszla agorafobia, ktora gardze bardziej, niz kurwica i faktem, ze jestem w depresji, ktorej defakto nie czuje, ale nie bede sie klocil z dwoma psychiatrami, ktorzy ja we mnie dostrzegli.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×