Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ! :Dsilence_sadness nam się niespodziewanie zmaterializowała ;) Mówicie, odprawiać egzorcyzmy, czy może jednak kontynuować ten seans spirytystyczny ? :D

 

silence_sadness, "Duchu, wyjaw nam swoje imię !" :D

...że się zapytam małopostowy...WTF? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tå Norwegiå to troche wyolbrzymiona bajka, podobnie jak ze Szwecjå - raj dla dzieci, dobrobyt, wysoki poziom zycia bla bla bla

 

Z Norwegiå to moze dobrze dla polskich pielegniarek, zwlaszcza, ze kiedys trzeba bylo nostryfikowac swoje dyplomy - dzis jest to juz niepotrzebne bowiem Scandinavia uznala prawnie wyksztalcenie polskich pielegniarek. Jesli tylko znajå angielski biegle - to så przyjmowane z otwartymi rekoma. Norwegia jest piekna ale nie zapominajmy, ze Polska ma takze uroki, ktorych nie znajdziemy w Europie. Natomiast klimat jest jeszcze gorszy niz w Szwecji , chlodniej i ciemniej.

Mozna tam pracowac bo placå w euro ale lepiej jednak mieszkac po stronie szwedzkiej ze wzgledu na nizsze czynsze i tanszå zywnosc niz w Norwegii.

W zasadzie cala scandinavia jest b.droga ale porownujåc ceny Norwegia-Szwecja to jednak Szwecja jest tansza o jakies 30%.

 

Bardzo chetnie wypuszczamy sie do Norwegii czy Finlandii bo blisko , ale przeprowadzic sie tam ? NIE

 

Natomiast pomyslalabym szybciej o przeprowadzce do Danmark ze wzgledu na blizszå odleglosc do PL.

 

Czy denerwuje mnie szwedzkie spoleczenstwo ? Tak i pewnie to wynika z tak odmiennej mentalnosci i kultury jakå my slowianie preferujemy a co jest dla nas niepojete w kulturze scandynawow. Mysle, ze polakow mieszkajåcych w Anglii takze denerwujå te niezrozumiale przyzwyczajenia chocby odkladanie skalpela podczas operacji pacjenta o godz.17.00 bo akurat tak nakazuje tradycja picia herbatki ( tak, wiem.... wyolbrzymilam :mrgreen: ).

 

Coz... kazdy narod ma swoje "zady i walety" ;) ale z czasem.... przyzwyczajamy sie i przestajemy reagowac. Obracam sie w dosc hermetycznym srodowisku wiec moge powiedziec, ze bardziej zblizonym do moich oczekiwan, zainteresowan czy wyksztalcenia i dobrze mi z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silence_sadness, Dzisiaj chyba jednak zdezerteruję ;) Trza się ku*wa w końcu ogarniać :D

 

Chociaż ...

 

[videoyoutube=M7WTl17akGc][/videoyoutube]

 

"Chociaż puste mam kieszenie,

No i wódy czasem brak

Ja już nigdy się nie zmienię,

Zawsze będę żył już tak"

 

;)

 

Także ten, "się jeszcze zobaczy" :D Ale z racji tego, że cholernie boli mnie "musk", nie ma co liczyć, że tej nocy będę z tych zajmujących "Marków" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×