Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

moniamona1, Nie już go nie biorę,odstawiłam. Stany lękowe miałam podczas stosowania,ale po jakimś czasie dopiero. Za słaby lek jak dla mnie był. Teraz biorę zupełnie inny ,przepisany przez psychiatrę,a Pramolan miałam od rodzinnej.

Po odstawieniu,bodajże po kilku dniach,już nie pamiętam dokładnie wypiłam dość sporo wina,ale nic mi nie było. Ogólnie z tego co wiem to przy lekach nie można pić alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydazylo sie komus nasilenie objawow depresyjnych? lęki sie zmniejszyly ale objawy depresyjne sa juz na wysokim poziomie ( powrocila autoagresja samookaleczanie, mysli samobojcze i wieczne rozdraznienie) leci to tak szybko ze terapeuta juz mnie ostrzega przed szpitalem. Biore 150 mg dziennie.

lekarz stwierdzil ze nie mam depresji tylko dlatego ze bylam wtedy zbytnio pobudzona, no po prostu wkurzona i zmienialam nastroj co chwile, teraz to jest wielka czarna dziura... Byla to pierwsza wizyta i druga czeka mnie dopiero po nowym roku. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karoll007, też brałam 150mg dziennie, ale dobrze reagowałam. Co prawda objawy jedynie się zmniejszyły, dlatego mam zmienione leki, ale jednocześnie żadne inne się nie nasilały. Zależy jak długo bierzesz Sympramol, ale z tego co wiem działa szybko, do tygodnia powinny być efekty. Trochę nie fajnie, że zostałaś na ten czas bez lekarza, powinien Cię kontrolować. Nie wiem czy jest sens to brać skoro nie ma efektów, a jest nasilenie. I nie ma co znosić objawów depresyjnych dla ulgi z lękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore od miesiaca, lęki i objawy nerwicowe co prawda rzeczywiscie sie zmniejszyly. Teraz pytanie jest takie czy depresyjnosc jest skutkiem lekow czy po prostu kolejna szybka zmniana stanu. Dzwonilam do lekarza powiedzial zebym sama nie odstawiala lekow na wlasna reke i ze niestety musze poczekac na wizyte w nowym roku, bo nie ma wolnych terminow. nie wiem czy jest to madre czekac, poki co sama lapie sie na tym ze jest cos nie tak ze czuje sie okropnie, ale za tydzien moge juz niczego nie kontrolowac i totalnie sie rozwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy może ktoś się orientuje czy można łączyć opipramol z sertraliną i mirtazapiną ? Obecnie biore sertraline 200mg i mirtazapine 45mg i chciałbym spróbować dodać opipramol rano 100mg i wieczorem 150mg. Ogólnie męczy mnie nerwica i może by mi coś ten lek pomógł ale nie wiem czy takie połączenie jest bezpieczne.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któraś z pań miała problemy z zatrzymaniem miesiączki po Pramolanie? Na mnie działa rewelacyjnie (raz dziennie na wieczór) ale jeden ze skutków ubocznych to brak krwawienia. Chciałam w tym miesiącu rozpocząć kurację hormonalną i teraz nie mam jak. Dodam, że nie mam problemów z regularnością cykli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

ehh, jeszcze niedawno wypowiadałam się tutaj na temat tego jak udało mi się wyjść z mojej nerwicy, wówczas to były somatyczne objawy, a później natrętne myśli, wtedy pomógł mi depralin i zomiren. Teraz znowu wróciła moja zmoraaa... BYłam u jednego psychiatry, który przepisał mi mozarin i cloranxen, ale niestety tym razem te leki pogłębiły moj stan i wzniosły nerwicę na wyżyny pod postacią somatyczną ;( silne bóle głowy, który przeszły w okropne duszności i bóle klatki piersiowej, problemy ze wzrokiem, zaburzenia równowagi, koordynacji, biegunki, dreszcze, pieczenie skóry. Teraz poszłam do psychiatry, który wyciagnął mnie 4 lata temu i dostałam od niego właśnie Sympramol. I jestem zmieszana czytając Wasze wypowiedzi na temat tego leku, ja dopiero mam 3 dzień, z czego 2 pierwsze miałam zacząć od wieczornego zarzycia 1 tabletki. A od dziś własnie rano i wieczorem po jednej tabletce... i faktycznie dopiero dziś po tej porannej tabletce odczułam osłabienie, lekkie zaburzenia równowagi i takie właśnie uczucie odrealnienia;/ jestem zdołowana przyznaje się szczerze... Nie mogę sobie pozwolić na takie chodzenie jak zombi, ponieważ mam malutkie dzieciątko, na szczęście dla mnie jeszcze moge się z córcią położyć w ciągu dnia spać, ale martwie się bardzo czy te leki mnie nie pogrążą znowu ;// z jednej strony najchętniej bym to wszystko odstawiła, ale lęk, że nerwica się pogłębi też się pojawia, a z drugiej branie tego lekko lekko mnie stresuje, martwie się skutkami ubocznymi, czy w ogóle ustąpią, czy znowu kolejny lek okazał się nietrafiony. Szczerze nienawidzę tej choroby;/ wiem, że każdy tutaj przeżywa swój własny "horror", ale musiałam się wygadać choć trochę. Mam lęki boję się, że po prostu będę kompletnie odjechana od rzeczywistości, że wpadne w mega depresje. Myślałam, że jak okaże się, że jestem 100% zdrowiutka i to na tle nerwowym to wrócę do życia, ale nie teraz pojawił się niepokój o tto czy uda mi się cieszyć tym życiem, nie chcę marnować czasu.... Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któraś z pań miała problemy z zatrzymaniem miesiączki po Pramolanie? Na mnie działa rewelacyjnie (raz dziennie na wieczór) ale jeden ze skutków ubocznych to brak krwawienia. Chciałam w tym miesiącu rozpocząć kurację hormonalną i teraz nie mam jak. Dodam, że nie mam problemów z regularnością cykli.

 

Z tego badania- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1963476

wynika, że opipramol(Pramolan) podwyższał prolaktynę(hormon, którego nadmierna ilość odpowiada za zaburzenia miesiączkowania) u szczurów w dawkach większych niż 50mg, ale na każdy kilogram masy ciała. Opipramol antagonizuje rec. dopaminowy D2(którego blokada odpowiada za wzrost prolaktyny), ale w bardzo słabym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ktorzy biorą ten lek i mam do was pytanie.Czy pramolan po wzieciu go na noc niwelowal wam lęki rano? Bo ja najgorzej sie czuje rano,zaraz po przebudzeniu.Mam tak do poludnia starszne rozdrażnenie,lęk uogólniony. W nocy spię tak sobie tzn.przebudzam sie co kilka godzin,a najwiecej nad ranem i wtedy dopadam mnie okropny dziwny lęk,co paraliżuje mnie do zebrania sie i korzystania z dnia i zbiera mi sie na wymioty.po poludniu czuje sie juz w miarę ok. Prosze doradzcie cos. Mam od lekarza pramolan 50mg ale nie wiem czy to cos pomoze. Czy dobrze bedzie jak bede go brac wieczorem a rano ustapia te moje lęki??

 

-- 22 lip 2014, 11:38 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc ?

 

-- 22 lip 2014, 12:48 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

 

-- 22 lip 2014, 12:50 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

 

-- 22 lip 2014, 13:05 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

 

-- 23 lip 2014, 19:29 --

 

Witam wszystkich,ktorzy biorą ten lek i mam do was pytanie.Czy pramolan po wzieciu go na noc niwelowal wam lęki rano? Bo ja najgorzej sie czuje rano,zaraz po przebudzeniu.Mam tak do poludnia starszne rozdrażnenie,lęk uogólniony. W nocy spię tak sobie tzn.przebudzam sie co kilka godzin,a najwiecej nad ranem i wtedy dopadam mnie okropny dziwny lęk,co paraliżuje mnie do zebrania sie i korzystania z dnia i zbiera mi sie na wymioty.po poludniu czuje sie juz w miarę ok. Prosze doradzcie cos. Mam od lekarza pramolan 50mg ale nie wiem czy to cos pomoze. Czy dobrze bedzie jak bede go brac wieczorem a rano ustapia te moje lęki??

 

-- 22 lip 2014, 11:38 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc ?

 

-- 22 lip 2014, 12:48 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

 

-- 22 lip 2014, 12:50 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

 

-- 22 lip 2014, 13:05 --

 

Czy jest ktos kto moglby mi pomoc i odpowiedziec na moje pytania? Z gory dziekuje.

Hej czy jest ktos to mi odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowego lekarza dostałem opipramol do moklobemidu, który brałem kiedyś, a który to w dawce 300mg działał jakkolwiek pozytywnie, w przeciwieństwie do wszystkiego innego, tym samym postanowiłem znowu go spróbować, czekając na kolejny epizod hipomanii i licząc, że zostanie u mnie zdiagnozowana chad. Mam brać docelowo opipramol 1-1-2 + moklobemid 2-0-2. Więc można łączyć trójpierścieniowe z selektywnymi mao, czy może mam się spodziewać zespołu serotoninowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×