Skocz do zawartości
Nerwica.com

NERWICA PRZY NIEDOBORZE POTASU & MAGNEZU?!


ciapciap

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałam nietypowy atak- zaczęłam cała sie trząść podczas oglądania filmów- mój chłopak myślał, że mam napad jakiś epilepsji, a to był atak.....uderzenia gorąca, spocone ręce i stpy- uhuhu... Poza tym w ostatnich trzech tygodniach czułam się bardzo źle- ciągły ból klatki piersiowej(jakby ktoś mi ciężki kamień na niej położył i zostawił), ciągły stan lękowy, bezzenność związana z kołataniem serca i natłokiem myśli w łóżku...cały ten czas jechałam na hydroksyzynie i propranololu. Myślałam, że zwariuję. Zaczęła mnie depreacha ogarniać.. Myśllałam "przecież takie życie to nie życie".

 

Wiecie co się okazało? :)

Zadzwoniłąm z płaczem do sojej mamy w środku nocy w końcu i płakałam, ze ja już w takich nerwach i stresie nie dam rady dłużej. Że jestem najwidoczniej chora psychicznie, a ostatnie kilka tygodni tylko się pogarszało ze mną.....

Moja mama (pielęgniarka, sama cierpi na nerwicę lękową) wysyczała przez telefon tylko słowa "kalipoz i magnez b6. teraz!!". Razem z nią przeanalizowałam ostatnie tygodnie- moją dietę i sstyl życia. W miarę dużo alkoholu, kawy i w cholerę stresu (przeprowadziłam się do kanady), infekcja dróg moczowych po drodze mnie spotkała- dużo sikania (wysikiwania z siebie pierwiastków) i po prostu się wypłukiwałam się z elektrolitów powolutku. Ok. Myślę- mam je przy sobie to zażyję, ale nie do końca wierzyłam w efekt. Chciałam po prostu do szpitala dla psychicznie chorych jechać (całkiem serio to rozważałam) ;). W każdym bądź razie 2 dni waliłam w siebie końskie dawki i....przeszło jak ręką odjął!!!!!!

Dzisiaj jest 3 dzień kuracji (już zmniejszyłam dawki) i czuję się jak nowonarodzona. Serce mi już W OGÓLE nie kołacze, odłączyły się myśli paniczne i ciągły lęk/stres, ból klatki piersiowej minął, a zasypiam jak dziecko i co najważniejsze- już odstawiłąm hydroksyzynę i propranolol. Spokój ducha i radość powróciły!!!! Nie mogę uwierzyć, że to była kwestia pieprzonego potasu i mgnezu.

Ta sytuacja mnie wiele nauczyła. Wystarczy kupić sobie Aspargin (w Polsce) i zażywać 2 tabletki dziennie, a naprawdę pomagamy sobie. Zwłaszcza my, nerwuski zestresowane ciągle.

 

Piszę to, bo być może niektórzy też przechodzą podobny stan i po prostu nie są świadomi co się za tym kryje....JA BYŁAM NA 100% pewna ,że po prostu pogłębsza mi się nerwica...a przyczyna okazała się zupełnie inna.

 

Wiem, że Ameryki nie odkryłam,nie jestem też lekarzem i nie siedzę za głęboko w temacie, ale wiem co piszę i wiem jak bardzo mi kuracja elektrolitami pomogła- fizycznie i psychicznie.

 

 

Chwała mojej mamusi, która mnie nakierowała ;) :*

 

 

Pozdrawiam wszsytkich nerwusków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie elektrolitów i polepszenie diety żywieniowej rzeczywiście pomaga przy nerwicy. W moim poradniku jest to jeden z elementów autoterapii. Ale jest to jeden z elementów. Cieszę się, że w Twoim przypadku, to wystarczyło, żebyś poczuła się lepiej, ale na jakieś cięższe przypadki (agorafobię np.), to nie wystarczy. Pomoże, ale nie wystarczy.

 

Ja jak wychodziłem z nerwicy, to brałem dawki magnezu według ulotki ;) Może gdybym brał tak, jak Ty "końskie dawki" mój powrót do zdrowia byłby szybszy. Ale i tak nie narzekam, najważniejsze, że mam już to za sobą :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby magnez mógł wyleczyć z nerwicy to bylibyśmy wyjątkowo zdrowym społeczeństwem, ale tak nie jest. Wszystko zależy bowiem co jest przyczyną choroby. Zazwyczaj jest ich wiele, rzadko jedna. Magnez jest potrzebny do prawidłowego działania układu nerwowego, ale nie tylko on, także wiele innych minerałów i witamin o których często się zapomina. Zaś niezdrowa dieta powodując ich niedobory prowadzi do jego nieprawidłowego działania.

 

Ale z drugiej strony trzeba też uważać aby nie przedawkować tego magnezu, to także ma niekorzystne skutki; nadmiar powoduje, że np wapń źle się wchłania, a on też jest potrzebny do dobrego samopoczucia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilwin, wiesz kiedys tez wycignalem sie z nerwicy, ale wtedy mialem napady paniki i lek wolnoplynacy. pomogla psychoterapia, piwo, taniec imprezy do tego nowe hobby - motocykl. Krok w kierunku relizacj marzeń, nie musiałem robić czegoś szczególnego. Teraz mam kompletnie inne objawy - stany napiecia bez napadów paniki i to nie chce przejsc. Nie czy porady jak pokonać lęk napadowy jest uniwersalne czy tylko dobre przy napadach paniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilwin, wiesz kiedys tez wycignalem sie z nerwicy, ale wtedy mialem napady paniki i lek wolnoplynacy. pomogla psychoterapia, piwo, taniec imprezy do tego nowe hobby - motocykl. Krok w kierunku relizacj marzeń, nie musiałem robić czegoś szczególnego. Teraz mam kompletnie inne objawy - stany napiecia bez napadów paniki i to nie chce przejsc. Nie czy porady jak pokonać lęk napadowy jest uniwersalne czy tylko dobre przy napadach paniki?

 

Cześć!

 

Pamiętam, że pisałeś do mnie już kiedyś na maila w sprawie tych "napięć" i wysłałeś mi tez w ramach wdzięczności za mój poradnik swoją Szynkadelę :) Planowałem Ci odpisać w momencie jak przeczytam Twoją książkę. Ale jakoś nie miałem wtedy głowy do czytania i tak zwlekałem z tym, aż zapomniałem. Teraz mam więcej czasu, więc chętnie ją przeczytam.

 

Co do tych "napięć", to mógłbyś o nich coś więcej napisać? Jak się objawiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 10:14, beki32 napisał:

ale rano o 5 lęk mnie budzi  czekam na info 

 

Często cię tak budzi nagły lęk w nocy? Mówiłaś o tym lekarzowi? Hiperkortyzolemia to dość poważna sprawa i trzeba to leczyć. Suplementy diety to nie są w żadnym wypadku środki lecznicze!!!

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×