Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tężyczka utajniona


magia2302

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś na forum ma tą chorobę?Chodzi o tężyczkę utajnioną,która wiąże się z różnymi dolegliwościami a także z psychozą wytwórczą...

Zależy mi na opisaniu zaburzeń psychicznych jak wygląda to u Was?Kiedy występują zaburzenia?Ja jestem w trakcie badań,wiem już że moja tężyczka jest spowodowana niedoborem wapnia zjonizowanego w organizmie.Sytuacja wygląda tak:2miesiące temu przemieszałam różnego rodzaju leki na kaszel i od przeziębienia,po czym przez tydzień towarzyszyła mi bezsenność,następnie pojawiły się urojenia i lęki do czego dołączyły silne bóle głowy drętwienie prawo stronne,zamroczenie,chwilowe zaburzenia pamięci,świadomości,wszystko trwało około1,5miesiąca.Na dzień dzisiejszy pozostały lekkie bóle stawów gdy się budzę,od czasu do czasu bóle głowy słabsze już.Robiłam badanie EMG próba wyszła słabo dodatnia.Mam trzy podstawowe objawy dla tężyczki Objaw Lusta,Trousseau i Chvostka.Po za tym niedobór wapnia.Dalsze badania w toku.Na dzień dzisiejszy objawy psychiczne całkowicie ustąpiły.Dodam że nikt nigdy w rodzinie nie miał zaburzeń psychicznych ja również nie.Wiem że psychoza wytwórcza jest objawem tężyczki dlatego chciałabym wiedzieć jak wygląda to u Was.

Czekam na wasze odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dotąd zrozumiałam są dwie tężyczki utajniona (magnezowa) oraz jawna wapniowa.

ale powołuję się tylko na opinie innych na forach, gdyż żaden lekarz nie wyjaśnił mi tego logicznie.

EMG na tężyczkę wykazało mi pozytywnie :) że takową posiadam i jak po sobie widzę chodzi o niedobór magnezu, objawy mam od ok 3,5 mieś, miałam niewielką i przemijającą depresję, ale teraz zauważam pogorszenie i początki nerwicy. tyle mogę ci powiedzieć, bo każdy ma inaczej.

z badania krwi wyszło mi tylko niski poziom wit D.

 

Jeśli masz problem z wapniem ,to tak czy owak potrzebujesz magnez, z którym jest przyswajany. Polecam naturalne witaminy, nie te sklepowe. Np chelated wapń plus magnez, konsultacja z rozsądnym lekarzem jest konieczna. Dodam że łykam 6 tabl chelated magnez i dalej czuję zę nie otrzymuję go w odpowiedniej ilości, więc szukam powodu .

 

-- 04 maja 2013, 12:23 --

 

Jeśli jeszcze wrócisz do tego wątku, to dopisuję na wszelki wypadek: u mnie jest na przemiennie, fizyczne objawy ustępują i nasilają się psychiczne, wszystko ustępuje a potem wraca. Też mam takie drżenie wszystkich mięśni.

Poza tym jest tu drugi watek na ten sam temat, poczytaj. i polecam wątek o tężyczce na kardiolo, bo tężyczka prowadzi do chorób serca i jest niebezpieczna. Warto poczytać w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×