Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ja mogę pracować w szkole?


czarnobiała mery

Rekomendowane odpowiedzi

nazywam się niewarto, Z tego co wiem to przy depresji czy nerwicy nauczyciele nie mieli jakiś problemów z badaniami do pracy. Nie wiem czy z (leczoną) schizofrenią będzie inaczej. Chyba możesz na początek wybadać teren, popytać się, albo po prostu spróbować.

Lekarze medycyny pracy nie mają przecież wewnętrznych powiązań, gdzie jak przyznałabyć się jednemu to wszyscy inni by się dowiedzieli. Dlatego na początek spróbowałbym powiedzieć prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak powiem prawdę, to może mi to zamknąć drogę w tej konkretnej szkole.

Tak sobie pomyślałam, że może powiem, że się leczę na depresję. Myślicie, że lekarz medycyny pracy zna się tak dobrze na psychotropach i będzie wiedział, na co jest zeldox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz się do wszystkiego przyznawać, sama sobie zrobisz kuku, to jest Twoja prywatna sprawa i broń swojej prywatności, co jakiegoś lekarza medycyny pracy obchodzi jakie leki bierzesz, pyta bo musi mieć kartę uzupełnioną żeby mieć tyłek kryty, wszędzie biurokracja, numer buta niedługo będą chcieli. Jak masz wątpliwości moralne czy powinnaś tam pracować to zapytaj w zaufaniu swojego lekarza, który Cię zna i leczy. A reszta nie powinna się interesować Twoimi sprawami. Skoro merytorycznie jesteś przygotowana do nauczania innych i nie latasz z nożem po korytarzach to myślę że nie musisz się całemu światu tłumaczyć. Zaraz dyro się dowie, pójdzie plotka po nauczycielach, trafi do uczniów i będą o Tobie legendy krążyć. Skąd wiesz może dyr tej szkoły ma jakieś osobiste uprzedzenia? Nie wiesz z jaką reakcją się spotkasz. No to chroń swój tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, kurczę, sama już nie wiem, co zrobić.

Bo boję się, że jak za rok czy dwa wprowadzą te elektroniczne karty pacjenta, to każdy inny lekarz będzie mógł zobaczyć moją prawdziwą diagnozę, i lekarz medycyny pracy też.

 

-- 28 kwi 2013, 14:24 --

 

veganka, ja nie bardzo rozumiem, w jaki sposób dyrektor szkoły miałby się o tym dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, dziękuję:* mam nadzieję, że z tą pracą się uda. Chciałabym mieć jakieś dodatkowe zajęcie, bo na razie za dużo czasu marnuję na dołowanie się itp.

A czy pracując w prywatnej szkole też miałabym zniżki na pociągi, czy to tylko dotyczy nauczycieli w szkołach państwowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, musisz zapytać kogoś kto ma orzeczoną niepełnosprawność, ja się na tym nie znam.

poczytaj tutaj http://www.podajdalej.lm.pl/niezatapialni/prawnik-odpowiada/konsekwencje-zatajenia-niepelnosprawnoci-przed-pracodawca..html

albo wpisz w google "zatajenie niepełnosprawności przed pracodawcą"

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, tak się wtrącę - myślę że skoro są takie pytania a Ty je zataisz i wyjdzie to na jaw to czy nie będziesz miała kłopotów z powodu zatajenia takich informacji? Zawsze na końcu jest małym drukiem napisane cos w tym rodzaju że zatajenie prawdy czy tym podobne grozi jakąs odpowiedzialnością z paragrafu jakiegoś tam i pla pla. W dodatku jak masz przyznany stopień niepełnosprawności to zatajenie tego byłoby przegięciem takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to byłby problem, że w jednej pracy jestem osobą niepełnosprawną, a w drugiej pełnosprawną? :( Sama już nie wiem, co zrobić.

kaja123, ja wiem, że tak jest napisane na tej karcie, którą się wypełnia. Dlatego już sama nie wiem, co mówić, a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×