Skocz do zawartości
Nerwica.com

DOKSEPINA (Doxepin Teva)


Gość

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      19
    • Nie
      14
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

biore doksepine troche ponad 2 tyg, widze rożnice ale do tego wspomagam sie cloranxenem, wcześniej zażywałam SSRI(sertralina, citalopram) ale po 4 latach już nie działają, biore w dawce 20-20-25, w sumie chyba nie taka duża, za propozycji lekarza wczoraj na noc wziełam 50 i dziś chodzę osowiała. ale lek odbieram pozytywnie. ale chyba nie działa jeszcze w 100%, a cloranxen postawił mnie na nogi, tydzień czasu i mogłam gory przenosić, teraz lekki spadek, i od jutra powrót do szkoł po 2 miesiacach, także stres, ale jak teraz nie spróbuje to będzie gorzej. Dlatego biorę leki i idę, podrawiam Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ostatnio doktorka przepisala mi doxepin 25 mg ale jeszcze nie zaczalem brac nowej dawki.

Cóż to za dawka? Minimum 75mg coś zadziała. Od dawki 100mg- okropna suchość w ustach i nosie. Ogólnie- skuteczna, ale w połączeniu z sulpirydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doksepina dla mnie okazała się najgorszym lekiem w zyciu. Nie dała mi szansy na poprawę stanu psychicznego, bo musiałem odstawić ją po 6 dniach. Choć brałem niskie dawki, czułem ogromną senność, przestałem oddawać mocz i stolec. Waga wzrosła mi w tym czasie o 6 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jaj mam obniżenie sprawności umysłowej, dodatkowo mam zwiększony apetyt. Biorę Doxepin razem z Sulpirydem od 2 miesięcy, a od jakichś 2 tygodni tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Doksepina Was otumania, otępia, czy macie po niej wzmożony apetyt?

 

 

Doksepina silnie antagonizuje receptor histaminowy H1 z siłą Ki = 0,7. Jeśli ktoś czuje się świetnie po dużych dawkach hydroxyzyny (np. 100mg) (antagonizm H1-> Ki = 2) To doksepina możę być lekiem dla niego. Doksepina silniej otumania niż hydroxyzyna (3 razy mocniej), jest to związane z antagonizmem H1 co powoduje zahamowanie OUN. Leki ktore mnie otumaniają to właśnie doksepina, hydroxyzyna, Pramolan - czyli ogolnie leki o znacznych właściwościach przeciwhistaminowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ja właśnie rzucam całe to ścierwo (jakiekolwiek leki). Mam pytanie, jak długo Doxepina działa na organizm (po jakim czasie nie bedzie śladu po leku w organizmie) w takim sensie że po jakim czasie będę mógł sobie np. łyknąć wiecej alkoholu :P ?? Bo mam zamiar poświętować z okazji zakończenia leczenia :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×