OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
62%

Nie
18
35%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 52

Re: Pramolan

przez mm_ 03 wrz 2010, 19:20
Pramolan jest jednym z niewielu leków które nie mają dużo skutków ubocznych.

Na mnie działał tak: dobrze mi się po nim śpi, rano po przebudzeniu mam ochotę coś robić (znika trochę depresja).
Działania niepożądane to: podkowy pod oczami, migotanie w polu widzenia po bokach (coś jak w ataku migreny), czasem zmęczenie no i najgorsze to problemy z układem moczowym...
Jak się go nagle odstawi to pojawia się zmęczenie, depresja i ogólnie czuję się niefajnie, podkowy pod oczami ale po kilku dniach mija, odstawiać lepiej go stopniowo choć podobno nie jest lekiem uzależniającym.
mm_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 03 wrz 2010, 22:55
mm_, Jak odstawisz lek i wszystko wraca.....to jaka nasuwa sie Tobie myśl?
Obrazek
Główny Moderator

przez aree1987 03 wrz 2010, 23:32
Monika1974 napisał(a):mm_, Jak odstawisz lek i wszystko wraca.....to jaka nasuwa sie Tobie myśl?

Mnie - nie odstawiaj ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez *Monika* 03 wrz 2010, 23:34
aree1987 napisał(a):
Monika1974 napisał(a):mm_, Jak odstawisz lek i wszystko wraca.....to jaka nasuwa sie Tobie myśl?

Mnie - nie odstawiaj ;)

ZONK!
Obrazek
Główny Moderator

przez mm_ 04 wrz 2010, 13:43
Żeby w końcu zacząć się czuć normalnie :) :bezradny:
mm_

co za noc i dzień z Sympramolem

przez Hali 18 wrz 2010, 12:34
Dziś mam okropny dzień, a i noc była nieciekawa, zażywam Sympramol już 14 dzień, 2 tabletki dziennie, jedną rano, drugą wieczorem, wcześniej mi pomagał, po kilku dniach po 5-6, a teraz chyba już nie działa. Wczoraj wzięłam przed snem i spałam 2 godzinki, po czym obudziłam się z wielkim biciem serca, z ogromnym strachem,lękiem i niepokojem,ogólnym pobudzeniem, nie mogłam w żaden sposób tego opanować, jeszcze wymiotowałam. Zastanawiam się, czy to są jakieś skutki uboczne stosowania leku, czy nasiliły się objawy nerwicowe, lękowe, czy moze trzeba zwiekszyć po prostu dawkę, oczywiście po pytaniu do lekarza. Koszmar te lęki, trzęsawki, drżenia, dziś nie mam siły. Wybieram się do lekarza,ale termin może być dopiero za 2 tygodnie,mam nadzieję, że te objawy da się wytrzymać jakoś do tej pory. Dzielę się, bo może ktoś miał podobnie lub ma i podzieli się wrażeniami, opiniami, doda siły w takich trudnych momentach, bo dziś nie mam po prostu ani siły, ani chęci do czegokolwiek,zero apetytu. Po 11.00 wzięłam jeszcze 1 tabletkę sympramolu,żeby sprawdzić,czy jeszcze w ogóle działa, czy mnie uspokaja,wycisza, czy pobudza raczej. Liczę na jakieś odpowiedzi osób,które mają już doświadczenie w tych tematach, proszę o nie.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 10:29 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Łączę z postami nt Sympramolu.

Re: co za noc i dzień z Sympramolem

przez ewaryst7 18 wrz 2010, 16:47
Cześć:) Ja też biorę Sympramol.Na początku , przez pierwsze dni , czulam sie rewelacyjnie , a potem już gorzej.Ja biorę małą dawkę.50mg rano i tyle samo wieczorem.Biorę jeszcze do tego Hydroxizinum , więc pewnie dlatego nie mam problemow ze snem.Myśle już o zwiększeniu dawki.Od dawna go bierzesz?

[Dodane po edycji:]

Sorki.Jestem roztrzepana.Bierzesz go 14 dni.Porozmawiaj o tym z lekarzem.

Re: co za noc i dzień z Sympramolem

przez Hali 18 wrz 2010, 22:22
Cześć:)Dzięki za opisanie swoich doświadczeń z lekiem Sympramol,u mnie też tak było na początku dobrze się czułam po nim, a teraz ta dawka rano i wieczorem po jednej tabletce nie pomaga mi,najgorsze są dla mnie lęki pojawiające się nagle i niesamowite kołatania serca, tzn. jakby uderzenia młotem i pobudzenie ogólne. Właśnie jestem umówiona na wizytę do lekarza w środe, to mu powiem o tym,mam nadzieję, że dam radę i do niego dojadę. W ogóle dziś nie mogłam zupełnie funkcjonować i do popołudnia nic nie jadłam, potem skubnęłam sałatę, rosołku troszkę wypiłam,chodziłam na spacery co dzień, ale dziś nawet na to nie mogłam się zdobyć. Może trzeba zwiększyć dawkę choć o jedną tabletkę i brać po południu, a może potrzebne będą mocniejsze leki :( życzę ci,żeby ten lek na twój organizm dobrze działał.

przez jarosz 19 wrz 2010, 13:47
Hej,a ja mam pytanie.Otóż biorę Pramolan od 5 dni w dawce 1 tab rano 50 mg.I od wczoraj mam wysoka gorączkę 38,6i objawy grypopodobne.Czy to może być skutek uboczny tego leku,bo pisze na ulotce,że takie rzeczy się zdarzają i na ile jest to niebezpieczne.Nie wiem,jak odróżnic zwykłe przeziębienie od skutków ubocznych tego leku.Prtoszę o pomoc.

Czy ten wątek to jest aktywny?Nikt nie odpowiada na moje pytanie powyższe.
A jeszce jedno mi się nasunęło.Czy mogę brać razem z pramolanem antybiotyk duomox i xanax?

przez Mona.m 06 lis 2010, 00:44
kurcze, kupiłam dziś to, a mogłam poczytać najpierw na forum. Lekarz przepisał mi to na przeziębienie

przez kasia000 15 gru 2010, 19:12
jak sie spi po pramolanie?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kasia000 16 gru 2010, 09:52
dziś zapytam lekarke o ten lek mozna łączyć z lerivoenm?

nie chciała mi lekarka go przepisać;-(((( :-|

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 21:26
Dosyć lightowy lek. Działania antydepresyjnego nie uświadczyłem, natomiast delikatnia pomaga zasypiać.
Wujek_Dobra_Rada

przez kasia000 20 gru 2010, 11:17
nie chciała mi go przepisać;-((powiedziała ,że byłby dla mnie za słaby;-(((mówi ,że jakby miała wybierac to z dwojga złego wybrała by dla mnie doxepin

Sortuj wg