Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

Wiadomości w tym temacie: 167

Strona 1 z 12  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Reklama

Autor

czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

Post 25 lut 2008, 21:49 

Od: 01 paź 2006, 18:06
hej mam pytanie , otóż zmagam się z nerwicą , lecz mam takie dni że naprawde jest dobrze . Nic mi nie jest lęk nie przychodzi , bo myśle o czymś innym i w tedy jest dobrze . Ale czasami mam takie dni że naprawde jest mi nie raz ciężko . Byłam na rozmowie u psychiatry , mam brać fevarin w dawce 50 mg , ale ja chce spróbować narazie bez leków . Chce z tym powalczyć sama czsami mi się to udaje , że naprawde pare dni mam spokoju , i wydaje mi się że nerwica , już sobie poszła .Pozytywnie w tedy mysle i naprawde nerwica w tedy odchodzi , mówie sobie wtedy że nic mi nie jest że wszystko jest ok , i to coś odchodzi . Dlatego mam pytanie czy warto z tym powalczyć narazie bez leków , czy da rade wyjść z nerwicy bez brania leków , czy można z nerwicy samemu wyjść ... moje gg 4254619

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 25 lut 2008, 22:03 

Od: 22 lut 2008, 14:22
Ja nie polecam, bo juz raz wyszlam a po dwoch latach wrocilo, a teraz mam nadzieje ze przy ppomocy lekow odejdzie na zawsze

______
"Człowiek inteligentny odznacza się - wrednym poczuciem humoru:)"

Post 25 lut 2008, 22:24 

Od: 02 gru 2007, 22:22
Muszę się zgodzić z silnadziewczynka. Z nerwicą zaczynałem dość wcześnie... po roku czasu pozbyłem się jej sam... ale one wróciła i zawsze wracała... ostatnio też sobie wymyśliłem, że wyleczę się sam. Kosztowało mnie to zmarnowany rok i duże zmiany, zmiany na gorsze... nie polecam walczyć samemu... niepotrzebna i przykra w skutkach strata czasu :(

______
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

Post 26 lut 2008, 17:26 

Od: 23 wrz 2006, 16:56
Kochana, kilka lat się męczyłam sama z nerwicą lękową i natręctw. Bywało źle, ale sie poprawiało. Raz, drugi, trzeci, piąty... Za któryms razem miałam taki atak, ze myslałam ze zwariowałam. Nie panowałam nad sobą, płakałam, nie spałam, trzęsłam się, miałam kołatanie serca, dretwienie konczyn i wiele innych objawów somatycznych. Trwało to około dwóch tygodni- zaczełam wygladac jak cien. I wtedy zdecydowałam sie na wizyte u psychiatry i farmakoterapię. A teraz- cóż rzec- jest naprawde dobrze, usmiecham się i widze swiat w kolorowych barwach.
Radze leczyc sie a nie samemu wpędzac sie w większą chorobę.

Post 27 lut 2008, 09:56 

Od: 04 sty 2008, 19:02
Ja walczę bez leków... I z dobrym skutkiem :D Bywają momenty gorsze i lepsze,ale nie wolno się poddawać. Leki tylko usuwają objawy (bywają czasem potrzebne u wielu osób, w to nie przeczę), ale przecież trzeba usunąć prawdziwą przyczynę. Bardzo rzadko zdarza się nerwica na tle tylko zaburzeń chemicznych w mózgu albo na tle wyłącznie emocjonalnym. W grę wchodzi wiele czynników.

______
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

Post 25 mar 2008, 00:20 

Od: 09 mar 2008, 16:00
Jesli ja wyjde sam z tego (a mam zamiar) to zaczne tworzyc wlasne poradniki =) powaznie, taki sobie cel postawilem !

Ludzie zycie jest piekne, ale przez ta chorobe mamy je utrudnione. Poradzimy sobie =) wszyscy !:)

Post 25 mar 2008, 00:40 

Od: 24 mar 2008, 00:04
Osobiście nie polecam samotnej walki.
Zalązek mojej depresji i nerwycy sięga dzieciństwa i też myslalem, że dam sobie sam z tym radę. Na początku, nawet przez pierwszych klika lat jakoś szło. Nie czułem, żeby jakoś specjalnie szarpała mną nerwica, za to depresja - bardzo silna. Udawało mi sie wymiernie nad tym panować. oPewien lekarz powiedział mi nawet, że mam silną psychikę i dam sobie rade w wielu sytuacjach, co jeszcze bardziej zagrzalo mnie do walki z chorobą w samotnosci. Jednak gdy człowiek dojrzewa pojawaiają coraz to nowe przeszkody, a nerwica mimo wszystko bardzo je wyolbrzymia staja się wtedy nie do przeskoczenia. Teraz jestem osobą pracującą, studiuję zaocznie. I mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moje obecne dolegliwosci ogromnie mnie hamują, a uczucie bezradności jest prawie, że wszechobecne. Po tak długiej samotnej walce z moimi dolegliwosciami, dopiero wczoraj postanowilem zapisać się na terapię, bo wiem jak potęzna jest ta choroba i uświadomiłem sobie, że sam nie dam rady się od niej uwolnić.
W moim odczuciu taka chorba jak nerwica - oblepia nasz umysł, czym więc mamy walczyć gdy on cały jest chory?
Myśle, że walka w osamotnieniu jest skazana na porażkę.

Gorąco zachecam do korzystania z pomocy specjalistów i pozdrawiam.

Post 25 mar 2008, 15:55 

Od: 20 gru 2007, 10:51
bez leków mozna wyjsc ale czy samemu bez terapii to nie wiem... ale moim zdaniem szkoda czasu marnowac lepiej odrazu siegnac po fachowa pomoc niz samemu szukac efektow ktore beda po wielu wysilkach widoczne kilka dni ... w wyjatkowych przypadkach miesiecy... idziecie ludzie po pomoc taka zeby byla ona na stale a nie sie sami leczycie. Chyba ze ktos jest terapeuta

______
I'll be where the eagles flying higher and higher

Post 25 mar 2008, 21:44 

Od: 27 paź 2007, 16:30
cześć!

Można! :-)
Można zarówno bez leków jak i bez terapii. Wiem po sobie.

______
bo spotkało mnie, czegom się lękał,
bałem się, a jednak to przyszło.
Hi 3,25

Post 26 mar 2008, 22:40 

Od: 09 mar 2008, 16:00
Radosci w zyciu, optymizmu, nie bojcie sie niczego , nie czytajcie !! Przykladow lekow innych osob, to pogarsza stan... !! To tylko leki, one nic nie zmieniaja !! kochajcie sie ;DDD ahh jak pastor jakis ;) ale ja mowie wedlug mnie sama prawde =D

Post 26 mar 2008, 23:28 
ExModerator

Od: 24 wrz 2005, 00:59
Mysle że nie mozna wyjsc z nerwicy, nerwica jest częscia nas. Mozna zrobic tak, aby nie utrudniała ona zycia.....To nie wyrok, są choroby o wiele powazniejsze. Ale do tego trzeba dojrzec......

______
Obrazek

WYJśCIE Z NERWICY
Post 27 mar 2008, 17:08 
WITAM

Uważam , że z nerwicy można wyjść bez leków.Słyszałam o takich przypadkach. Nieda się jednak z niej wyjść nic nie robiąc.Potrzebna jest psychoterapia bo tylko ona moze zlikwidować przyczyne a nie tylko objawy jak to się dzieje w przypadku brania leków.Czasami jednak bywa ,że aby wogóle wziąć udział w psychoterapii potrzebne jest wsparcie farmakologiczne.

Post 27 mar 2008, 21:55 

Od: 12 lip 2007, 17:46
Nerwica lękowa jest dla każdego w pewnym stopniu indywidualnym problemem; jednym pomagają leki, które dla innych nie zrobią nic; podobnie z psychoterapią, która nie każdemu coś da.

Pozostaje próbować.

Post 29 mar 2008, 14:31 

Od: 16 cze 2007, 11:05
W twoim wypadku uważam że przy mocnym samozaparciu, mocnej motywacji możesz wyjść bez leków. Na pewno będzie trudniej, ale za to już po wszystkim będziesz mogła pochwalić się na forum :) hehe :)

______
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 167 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |