Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam serdecznie,


Baronidas

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałem się na Waszym Forum bo mam, no cóż - nerwicę.

 

Objawia się ona w atakach trwających około godziny, podczas których czuję silny ból/ucisk w gardle i klatce piersiowej. Na początku myślałem, że jest to powiązane z moim schorzeniem - mam kłopoty z sercem (tachykardię) spowodowane podwyższonym poziomem trójglicerydów we krwi. Jednak, już od dłuższego czasu leczę się aktywnie, puls i ciśnienie mam wzorcowe a poziom trójglicerydów zbijany dietą i farmakologią do normy. Przez dłuższy czas trwania kuracji ataki ustąpiły całkowicie. Teraz jednak wróciły.

 

Bywam zestresowany w momentach, gdy nie mam najmniejszych powodów do stresu. Myślałem, że może podłożem jest stres spowodowany szukaniem pracy, jednak nawet po jej znalezieniu nie ustępuje.

 

Mam wieczne problemy ze snem, na które nie pomaga żaden z tradycyjnych sposobów. Codziennie budzę się niewyspany i całkowicie bez energii.

Często irytuję się na rzeczy, które wiem, że nie powinny mnie irytować.

 

Najgorsze jest to, że patrząc zdroworozsądkowo nie widzę przyczyn takiego stanu rzeczy, a pomysły, na które czasem wpadam nawet mi wydają się pozbawione sensu. Nie mam na głowie kredytów, długów, stresującej pracy, problemów sercowych (młodym mężem wspaniałej kobiety), dzieci w drodze, a jednak nadal jest coś nie tak, jak powinno.

 

Zapewne niejedna osoba na tym Forum borykała się z podobnymi problemami. Byłbym wdzięczny za jakąś radę lub wskazówkę w tej materii.

 

Tylko proszę bez długich i bolesnych psychoanaliz, jak proponowano Adasiowi Miałczyńskiemu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Twoje objawy sa pomiedzy depresja , a nerwica , aby sprecyzowac , niestety musisz okreslic precyzyjniej swoj stan ducha , jesli bywaja smutki , oraz poczucie braku perspektyw ( czarnowidztwo ) to raczej depresja ,a bole w klatce bez przyczyny somatycznej sa wspolne w obu przypadkach

Ale to tylko moje podejrzenia .....

W kazdym razie czasem wystarczy unormowac sen , i wszystko wraca do normy

Dlatego musisz udac sie do specjalisty, wierz mi ,ze przy odpowiednich lekach juz nastepnej nocy bedziesz spal bardzo dobrze ,dlatego najodpowiedniejszym lekarzem bedzie psychiata ,a nie rodzinny

Zobacz sobie rankingi lekarzy w swoim miescie , na pewno znajdziesz jakiegos , czego Tobie zycze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×