"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Zbychu 1977 27 mar 2015, 17:03
Inżynieria wsteczna (wiki) - Technika odwracania, inżynieria odwrotna, inżynieria wsteczna, programowanie zwrotne (ang. reverse engineering) – proces badania produktu (urządzenia, programu komputerowego) w celu ustalenia jak on dokładnie działa, a także w jaki sposób i jakim kosztem został wykonany. Zazwyczaj prowadzony w celu zdobycia informacji niezbędnych do skonstruowania odpowiednika."

W chwili obecnej inżynieria wsteczna to domena naukowa Chin w celu odtworzenia i zrozumienia technologii zachodu. Jednak metody inżynierii wstecznej mogą być wykorzystane do analizy procesów historycznych. W takim działaniu nie otrzymamy konkretnego produktu (kwitu, lojalki, zeznania świadka) a jedynie hipotezy z przypisanymi im prawdopodobieństwami. Oto jeden taki produkt o najwyższym wskaźniku prawdopodobieństwa.
---

Przełom lat 60 i 70 XX wieku. Zimna wojna trwa w najlepsze. Na razie siły są wyrównane, machina zbrojeń pędzi pełną parą. Obie strony próbują zmienić ten status quo. Jednak to CIA (bohaterów tego felietonu będę tytułował CIA chociaż nie ma 100%-wej pewności czy to rzeczywiście ta amerykańska CIA) wpada na pomysł zaiste szatański i genialny w swej prostocie. Jaki pomysł? Ten pomysł to "syndrom narkomana". "Syndrom narkomana" wykonany na gospodarce Układu Warszawskiego. A teraz przejdźmy do sposobu wykonania tego planu i podziwiajmy geniusz realizatorów, a jest co podziwiać.

Okres euforii i uzależnienie - Każdy dealer "koksu" wie: klienta trzeba sobie uzależnić. Wypadło na Polskę. Nastroje antyrosyjskie w kraju powszechnie znane, naród pracowity i łatwy w manipulacji, nie za mały, nie za duży, liczba ludności akurat odpowiednia. Dodatkowo w 90% katolicki, co jest kluczowe w tym pomyśle, ale o tym za chwilkę. Należało teraz jedynie zastymulować gospodarkę tego kraju tak aby stała się dominującą w Układzie Warszawskim. Dominującą i uzależniającą pozostałe kraje regionu a przede wszystkim towarochłonne połacie ZSRR. A następnie, gdy stopień uzależnienia państw Układu Warszawskiego od towarów produkowanych nad Wisłą będzie wystarczający trzeba będzie w krótkim okresie czasu ją zdestabilizować. Pomysł prosty ale realizacja logistyczna jednak przeogromna. Dodatkowo należało to wykonać tak aby Moskwa za szybko nie zorientowała się o co tu tak naprawdę chodzi.

Zaczynamy realizację: linia kredytowa dla Polski. Dosłownie bum gospodarczy. Nawet zachodni obserwatorzy "krzyczą o polskim cudzie". Cud jaki był wszyscy wiemy. Produkowany towar był daleki od doskonałości ale miał jedną zaletę - UZALEŻNIAŁ. W Polsce produkowało się wszystko: mydło, powidło, młotek i wełny motek, telefon, patefon i "markowy" gumoleon. Potrzebne też było wsparcie kogoś z najwyższych władz PRL, ale to zostawimy do analizy w epilogu.

Jak już gospodarka PRL pięknie się rozkręcała to należało teraz przygotować sposób szybkiej jej destabilizacji. Potrzebna była agentura w całym kraju. Tu był mały problem bo Moskwa jednak "jest" czujna i wpadka przy budowie siatki mogła zniweczyć cały plan. Poradzono sobie z tym wzorowo. Jako szkielet wykorzystano funkcjonariuszy kościoła katolickiego na terenie PRL. Aby skorzystać z tej możliwości CIA zawarła porozumienie z Pawłem VI (tak tak, nie Janem Pawłem II, nie Janem Pawłem I a aż z Pawłem VI). Kościół katolicki posłużył za przyczółek tworzenia agentury lub wskazania odpowiednich (zaufanych) osób nadających się do współpracy.

Rok 1978! Gospodarka w PRL aż furczy ale plan CIA jest w opałach! Niespodziewanie umiera Paweł VI! Nie należy też wykluczyć (prawdopodobieństwa są podobne), że CIA nie dogadało się bezpośrednio z Pawłem VI a z jakąś inną frakcją Watykanu. A Paweł VI był pierwszą ofiarą "wirusowego zwału serca" o której to "egzotycznej" chorobie za chwilkę powiem więcej. Wybrano następcę Pawła VI - Jana Pawła I. Coś jednak poszło nie tak, bo Jan Paweł I chciał zniweczyć projekt np zapraszając patriarchę Moskwy - Nikodema. Prawdopodobnie zapoznał Nikodema z planem CIA. Skończyło się tak, że Nikodem nie wyjechał żywy z Watykanu. Dopadł go "wirusowy zawał serca", choroba jeszcze nieznana obecnej nauce, ale szalejąca w tamtym czasie w Watykanie. Niebawem tym w 100% śmiertelnym "wirusem" zawału serca "zaraża" się Jan Paweł I i umiera. Wybrany zostaje Polak, Jan Paweł II, zapewne jego poglądy ideologiczne (a chociaż ta część jak ma wyglądać przyszła Polska) są zbieżne z planistami CIA więc wszystko zaczyna zmierzać do zaprogramowanego "happy endu". Jest już gospodarka PRL od której zależna jest duża część bloku wschodniego, jest już przywódca duchowy mas w PRL, jest już agentura. Zatem już tylko zostaje stworzyć "spontaniczny" ruch i znaleźć trybuna. To najmniejszy problem, "Solidarność" i Wałęsa to "kropki nad i" planu.

1980! Zaczyna się realizacja planu, tzn "odstawienie narkotyku". Masowe strajki i protesty destabilizują i praktycznie wyłączają gospodarkę PRL. Zaczyna się "głód" towaru w Układzie Warszawskim. Warto zauważyć jak pięknie były skoordynowane strajki i protesty. A działo się to, przypominam, w epoce telefonów "na korbkę" i telegramów. To dziś, w dobie internetu, telefonów komórkowych i środka transportu w każdej rodzinie, jest prawie niemożliwym, a na pewno piekielnie trudnym było by zorganizowanie takiej, powszechnej, akcji destabilizacji. To tylko świadczy jak długo się do niej przygotowywano i jak solidnie była zaplanowana.

1981! Moskwa "otwiera oczy". W panice wykonują ruchy nieprzemyślane i tylko ją pogrążające. Nieudany zamach na Jana Pawła II tylko wzmacnia nastroje "prosolidarnościowe" w PRL. Wałęsa zostaje "człowiekiem roku" w zachodnich mediach. Protesty i strajki się nasilają, Moskwa nie ma już dobrego wyjścia. Wprowadzają w PRL stan wojenny. Stan wojenny to gwóźdź do trumny gospodarki PRL. Plan się powiódł. Układ Warszawski został gospodarczo zdestabilizowany. Przegrali ale jeszcze się z tym nie mogą pogodzić. Władze PRL i Moskwa wiedzą, że taka akcja nie byłaby możliwa bez pomocy któregoś z wysokich urzędników państwowych. Profilaktycznie internują wszystkich, główni podejrzani to Gierek i Jaroszewicz. Któryś z nich (może obaj) musiał współpracować z CIA. Dowodów brak.

1992 - epilog. Noc z 31 sierpnia na 1 września. Zostaje zamordowany Piotr Jaroszewicz i jego żona. Jest całą noc bestialsko torturowany. Nic, oprócz notatek z biurka nie zginęło. Co notował? Spowiedź? Czy wylewał złość, że to "pionek" Wałęsa zbiera jego laury krzycząc z mównicy "obalyem komune"? Tego już nigdy się nie dowiemy.
Zbychu 1977
Offline

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

Avatar użytkownika
przez buka 28 mar 2015, 17:17
sam to wymyśliłeś man?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5134
Dołączył(a)
21 gru 2010, 22:23
Lokalizacja
wawa

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Zbychu 1977 28 mar 2015, 18:33
Sam ,a co w tym odkrywczego.
Zbychu 1977
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 29 mar 2015, 16:17
Odważny temat,zwłaszcza że na forum sporo fanatyków-katolików.
Posty
18545
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Zbychu 1977 29 mar 2015, 18:04
Temat skądinąd ciekawy,pokazuje ze okrągły stół był tylko spektaklem dla mas mającym na celu stworzeniu pozorów przełomu transformacyjnego i wymiany elit rządzących co rzecz jasna nie miało miejsca.
Zbychu 1977
Offline

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

Avatar użytkownika
przez carlosbueno 29 mar 2015, 18:09
No tak nasz wspaniały, nieskazitelny do cna uczciwy naród nie może być winny obecnej sytuacji ( a i w przeszłości było podobnie) to robota obcych. Gdyby nie oni to bylibyśmy najbogatszym narodem świata gdzie każdy by żył w spokoju i dostatku. :mrgreen: Ale Żydzi, amerykanie, ruscy, Niemcy nigdy na to nie pozwolą.
Avatar użytkownika
Offline
Największy Forumowy Maruda
Posty
17552
Dołączył(a)
02 lip 2011, 16:27
Lokalizacja
Kaszebe

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Zbychu 1977 29 mar 2015, 18:14
Które stronnictwo teraz rządzi zakulisowo trudno się połapać w kazdym bądź razie Polacy są wasalami w swoim kraju.
Zbychu 1977
Offline

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Hans 29 mar 2015, 18:51
Wiadomo, że rząd tańczy tak, jak Amerykanie zagrają, a do tego w polskiej polityce aż roi się od banderopiteków, dlatego neonazistowskich bojowników leczy się w polskich szpitalach, wysyła na Ukrainę zaopatrzenie i planuje wysłać miliony złotych pomocy.
Offline
Posty
3657
Dołączył(a)
28 lis 2008, 09:30

"Solidarność" - majstersztyk koncepcyjny CIA i Watykanu

przez Zbychu 1977 30 mar 2015, 11:59
Wygląda na to ze są to trzy stronnictwa Pruskie,Ruskie i Amerykańsko-Żydowskie.
Zbychu 1977
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Przeskocz do