Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechciana uwaga ze strony rodziców


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - czy Was też to wkurza? Bycie inwigilowanym i obserwowanym dla 'Waszego dobra'. Kontrola dla 'Waszego dobra'? Kto z Was miał tak naprawdę prawdziwe oparcie w rodzinie i przyjazną rękę, a nie tylko dostawał obowiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twism1, W pewnym okresie życia nie jest wskazane, żeby rodzice naruszali granice dorosłego już dziecka. Może to wynikać z ich nadopiekuńczości na przykład.

Jeśli mieszka się z nimi pod jednym dachem, zawsze będzie się narażonym na uwagę z ich strony.

Pisze, że nigdy nie miałeś w nich oparcia. Wnioskuję, że teraz odczuwasz, że chcieliby doradzać i wtrącać się a Twoje wybory. Dlatego Cię to drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie rodzina dla Twojego dobra kontroluje?

Szczerze? To ja jestem wdzięczna swoim rodzicom,którzy bywali piekielni i nie pozwalali mi wielu rzeczy robić co robili moi rówieśnicy jako nastolatki. Dzięki ich kontrolom i zakazom nie zostałam zatracona w sidłach prostytucji ani nigdy nie wylądowałam na wytrzeźwiałce czy na detoksie. Wychodziłam na imprezy,piłam alkohol ale umiałam się zachować i nie zrobić przykrości rodzicom,że jestem ta zła i ta niedobra.

Nie jestem jakimś specjalnym aniołem,wręcz jestem diabłem nie wyrzucającym peta z dłoni i nie wylewającym za kołnierz,ale rodzice dla swoich widzimisiów nie kontrolują swoich dzieci czy też nie zabraniają im kilku rzeczy.

Po prostu taka rola rodzica-obojętnie czy to 15 czy 40 lat zawsze będzie się martwił i miał na uwadze Twoje dobro,mimo,że to bywa przytłaczające,ta ciągła troska. Ale bycie rodzicem to nie je bajka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×