Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja mamy


Rekomendowane odpowiedzi

witam. jak rozmawiac z mama , która choruje na depresje? nie potrafię rozmawiac z nią o niczm. wiem że powinnam ją wspierac, ale mam do niej jakiś żal , żal że kiedy mija jej ta "najgorsza faza" (kiedy płacze, nie zajmuje się domem, jest nieobecna) to zmienia się w jeszcze gorsza osobę, to może złe stwierdzenie, ale zmienia się diametralne , tak jakby mnie nie kochała. Nie wiem co mam robic, czy to moja wina? czy to ja jestem zła, beznadziejna? POMOCY:(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego, że masz doniej żal. jej problemy odbijaja się na Twoim samopoczuciu, byc moze czujesz się zobowiązana, by podnosić ją na duchu i wyciągać z tej depresji, a ty jestem młoda i chcesz żyć w spokoju. Masz prawo czuć złość.

 

A Twoje wsparcie powinno się ograniczyć do zaprowadzenia do psychologa. Żadno dziecko brać na siebie takiego ciężaru jak rodzic w depresji. To w ogóle powinno byc zabronione, nie wiem, może wciągnąć to do Kodeksu Karnego?

 

np. "Popełnia przestępstwo, kto jawnie lub podstępem narzuca dziecku swemu wątpliwy przywilej opiekowania się rodzicem w depresji, i podlega karze szorowania podłóg w piekle przez czas nieokreślony."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba mamy to nie jest Twoja wina. Wiem, że Ci trudno, jednak nie stwierdzaj od razu, że mama Cię nie kocha. A mówiłaś jej o tym? Powiedziałaś jej co myślisz? Rozumiem, że możesz mieć wrażenie, że to jak grochem o ścianę. Czy Ty sama masz wsparcie bliskich w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×