Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ucieczka w sen


eunice88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Choruję na zaburzenia lękowo-depresyjne od ponad 10 lat. Leczę się zarówno farmakologicznie, jak i poprzez psychoterapię (około 6 lat). Sprawa wygląda u mnie tak, że generalnie jest całkiem nieźle i w pewnym momencie (czasem pod wpływem dużej ilości stresu ale czasami bez wyraźnego powodu) po prostu budzę się rano i stwierdzam, że nie wstaję. Biorę urlop na żądanie albo L4 i przesypiam cały dzień. Nie wstaję wtedy w ogóle, nie jem, nie myję się. Mój rekord takiego spania to 3 dni (wtedy ewentualnie czasem wstanę żeby coś zjeść i wypić). Po takiej akcji oczywiście czuję się okropnie i bardzo trudno mi jest wrócić do rzeczywistości i normalnego wypełniania obowiązków. Ostatnio taki zjazd zdażył mi się w środę. W czwartek na szczęście udało mi się pójść do pracy ale nie zrobiłam zupełnie nic i dzisiaj zapowiada się na to samo. Siedzę po prostu przed kompem i udaję, że coś robię a tak naprawdę czytam forum albo bezmyślnie przeglądam facebooka. Strszanie jest trudno racjonalnie wyjaśnić takie zachowanie bo najzwyczajniej w świecie mogę sobie tym zaszkodzić. Zaniedbuje swoje obowiązki w pracy, zwyczajnie szefowie mogą się zorientować i mnie zwolnić a na mnie to jakby nie robi najmniejszego wrażenia. Strasznie dziwny stan. Po prostu jakby po mnie wszystko spływało. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×