Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica ?


D2mian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wam opisać po krótce co ostatnio się ze mną "wyrabia" i czy to może być nerwica. Więc zacznijmy od tego że , mam 17lat od małego panicznie boję się wymiotować. Pamiętam że jak byłem mały zawsze nie umiałem spać po nocach ciągle chodziło mi to po myślach bolał mnie brzuch itd. Dodam że zawsze zdarzało się to tylko w nocy kiedy o tym myślałem. Miałem tak przez kilka lat , później o wymiotowaniu zapomniałem ale byłem strasznie lękliwy , bałem się dosłownie wszystkiego. Bałem się zostawać samemu w domu , zaraz mnie coś straszyło , bałem się jechać samochodem , bo zaraz wyobrażałem sobię że wyskoczy jakieś zwierze lub dziecko i wpadnie nam pod samochód , bałem się lekarzy.Od kilku miesięcy lęk przed wymiotowaniem znów wrócił , ale teraz wydaję mi się że jest silniejszy , dochodzą do tego duszności , masa różnych "urojonych chorób" jak np. wyrostek robaczkowy itd. Zmiany humoru i co najgorsze boję się przyszłości ... Czy będe dobrym ojcem itd. czuję że to myślenie mnie wykańcza . Nie byłem z tym u żadnego lekarza , bo boję się badań ;/ Leków specjalnie też nie chcę przyjmować , nie lubię się truć tą chemią. Dodam iż nie palę ani nie piję , prowadzę zdrowy tryb życia a jednak już nie umiem psychicznie sobię z tym wszystkim poradzić . Czy to może być nerwica ? A jeżeli tak jak mam sobię z tym skutecznie radzić ? Macie jakieś porady , sugestie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj D2mian! Niestety, nikt drogą wirtualną Cię nie zdiagnozuje, chociaż Twoje objawy są dość typowe, jeśli chodzi o zaburzenia z grupy nerwic. Powinieneś jednak w pierwszej kolejności wykluczyć fizyczne podłoże swoich dolegliwości, udać się do lekarza, wykonać badania, np. hormonalne. Jeżeli badania wyjdą w porządku, wówczas będzie można szukać źródeł Twoich dolegliwości w psychice. Wtedy powinieneś udać się do lekarza psychiatry, który będzie mógł Cię zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie (farmakoterapię i/lub psychoterapię). Obawiam się, że na własną rękę możesz sobie z tym nie poradzić, tym bardziej, że z roku na rok Twoje stany lękowe i dolegliwości się pogłębiają. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z pomocy lekarzy. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×