Skocz do zawartości
Nerwica.com

zespol jelita drazliwego a szkola.


coolkidofdeathh

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Chce sie podzielic z wami moim problemem, otoz.. cierpie na zespol jelita drazliwego a teraz wybieram sie do liceum. W sumie mozna powiedziec ze od dawna to mam, bo jak bylam mala to kazdym wyjazdem sie stresowalam co konczylo sie oczywiscie dlugim pobytem w kiblu, teraz mimo ze sie wiele nie zmienilo, to jest coraz gorzej. Moj lek nasilil sie do takiego stopnia ze boje sie gdziekolwiek wyjezdzac, w bylej szkole[gimnazjum] pomijajac fakt ze znalam nauczycieli, otoczenie, szkole to stresowalam sie tak ze po 1 lekcji czulam sie jakbym byla na nogach conajmniej 10godzin.. to stalo sie nie dowytrzymania , wiele razy uciekalam z tego powodu z lekcji. Chcialam sie wybrac do psychologa,psychiatry ale matka za kazdym razem.. cytuje ja' to wszystko siedzi w twojej glowie, nie ty jedna masz taki problem'.

Czuje a nawet wiem ze w liceum nie dam rady z tym.. w dodatku to elitarna szkola. Rozmawialam ze znajoma , poradzila mi zebym wybrala sie do psychiatry , psychologa i oczywiscie na jakas terapie , ale to swoja droga. i zeby przepisal mi jakies leki przeciwlekowe.. zeby to bylo malo to jeszcze miewam stany depresyjne, depersonalizacje i mam fobie spoleczna..

Myslicie ze te leki przeciwlekowe moglyby mi pomoc? wizyte u psychologa mam gdzies za 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coolkidofdeathh, oczywiście uważam, że powinnaś iść do specjalisty. Jako, że sama od lat męczę się z zespołem jelita drażliwego radziłabym Ci do czasu takiej wizyty spróbować ratować się Aromatolem i Bellergotem czyli lekami, które są określane jako ziołowe. Mi pomagają. Bellergot jest na receptę, ale każdy lekarz może Ci to wypisać, jest to słaby lek, ale jednak na to pomaga. Nie polecam natomiast loperamidu, chyba, że w małych dawkach, ja się od niego uzależniłam kiedyś no i ciężko mi było się od niego uwolnić. Te leki nie wyleczą przyczyny tylko skutki więc myślę, że najlepsza będzie terapia. Głowa do góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×