Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KATOWICE]


Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat borykam się z depresją i nerwicą. Miałem kilka epizodów z psychologami i psychiatrą, jednak zabrakło mi odwagi i wytrwałości. Teraz jestem bardziej świadomy jeśli chodzi o przyjmowanie leków i tego co chcę osiągnąć.

Chciałbym w końcu zabrać się za siebie na poważnie, dlatego szukam psychiatry z Katowic. Niestety jestem ograniczony tylko do NFZ.

 

Myślę nad Feniksem z Witosa który był tutaj już kilkukrotnie wymieniany, lub AGMEDem z ul. Morcinka, gdzie 3 lata temu byłem na 2 wizytach u psychiatry i psychologa. Przestraszyłem się jednak citabaxu który został mi przepisany na pierwszej wizycie i porzuciłem temat. Nie mogę jednak znaleźć na forum żadnych informacji odnośnie tej placówki. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z nią, lub z lekarzami tam przyjmującymi?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz większy lęk przed ludźmi, zatraceniem ,całkowitym brakiem kontaktu z samym sobą. Ciężko mi precyzować to co czuje bo nie wiem co jest normalne. Miałem jeden epizod z panią terapeutką ale nie wiedziałem na czym ona ma polegać , czułem ze bije głową w mur.

Wiem że tak dalej być nie może bo to wszystko idzie w złą stronę, życie ucieka.

Wychowywałem się w domu alkoholowym , mój starszy brat nie żyje od 2 lat, niby żył normalnie ... ostatecznie ... zabił go alkohol.

Potrzebuję pomocy , kogoś kto odkryje we mnie to co mnie przeraza , męczy.

Szukam pomocy w Katowicach , ewentualnie w miastach ościennych.

Przepraszam za to że ponawiam pytania innych ale dla mnie ten wpis jest punktem zaczepienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A psychiatrę do którego szybko się dostać może ktoś polecić? Muszę zmienić lekarza, bo mam dość tego, że mówi wszystko mojej rodzinie. Chodzi o Katowice lub okolice. W sumie to potrzebuję tylko recepty na Velafax i Mirtazapine, ta druga mi się skończyła, a pierwsza się kończy... lada dzień zacznie być tragicznie. Dlatego muszę się dostać szybko, może być NFZ lub prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos psychiatre z otwarta lepetyna w okolicach slaska (najlepiej Zabrze, ale nie mam oporow przed dluzsza droga, jezeli bedzie warto)? Mam na mysli, zeby nie leczyl tylko SSRI, sa inne leki, kombinacje i wie, ze depresje nie leczy sie tylko w ten sposob.

 

Najlepiej NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Czy ktoś uczestniczył w terapii grupowej w Centrum Psychiatrii w Katowicach- Szopienicach? Mam skierowanie, w sumie idę się zapisać, ale jakoś tak jestem niepewna. Pewnie wina strachu, ale jestem ciekawa co sądzą o niej osoby, który brały w niej udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dobrych paru lat mam pewne problemy. Jakoś 2 lata temu postanowiłem wybrać się do psychiatry, ale jak zwykle nic z tego nie wyszło.

Niestety ostatnio mój stan coraz bardziej się pogarsza i nie widzę innego wyboru jak wizyta u psychiatry, w związku z tym założyłem ten temat ( pewnie w złym dziale, za co przepraszam).

 

Chciałbym was poprosić o kontakt do jakiegoś dobrego psychiatry z Katowic, najlepiej prywatnie. Nigdy u psychiatry, lub psychologa nie byłem, w związku z tym jak mam się na taką wizytę przygotować i najważniejsze jak się na taką wizytę umówić? Normalnie dzwonie i umawiam się jak u każdego normalnego lekarza, czy muszę przejść jakiś wywiad prowadzony przez telefon?

 

Na wizycie zależało by mi w następnym tygodniu, mam tydzień wolnego i mam przeczucie, że jeśli tego nie zrobię w następnym tygodniu to kolejny kilka lat wypadnie mi z życia.

 

Z góry dziękuje pomoc.

 

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niewielka tutaj aktywność widzę, ale mimo wszystko spróbuję: Czy ktoś z forumowiczów chodził na trzydniową grupę w Centrum Zdrowia Psychicznego "Feniks" w Katowicach na Osiedlu Witosa? Będę wdzięczny za opinie. Z żalem dowiedziałem się, że Pani Magister Weber nie ma w tej grupie zajęć a innych lekarzy z tego ośrodka nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o terapię w szpitalu ( Centrum Psychiatrii) to byłam w grupie D i była to nie powiem ciężka terapia.W grupie A zajęcia są bardzo luźne bo tak naprawdę tam dopiero się dowiaduje do jakiej grupy się nadaje. Grupa B wiem na pewno,że jest dużo zajęć typowo o CHAD (min. jej wpływ na konkretne dziedziny życia). C to też terapeutyczna ale jest terapia i jakieś inne zajęcia podobne do grupy B.

 

Powiem tak,że terapia pomaga,ale trzeba CHCIEĆ pracować. Inaczej nie potrzebnie tam będziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłam się zdecydować na konkretnego psychologa, ale została mi polecona Pani Karoliny Topór i szczerze powiedziawszy, wg mnie na lepszego psychologa trafić nie mogłam. Nie rozumiem dlaczego na forum piszecie, że brak jej kwalifikacji... Naprawdę, serdecznie polecam wybrać się do tej Pani psycholog. Bardzo ciepła i empatyczna osoba z doświadczeniem. Pozdrawiam ją z tego miejsca bardzo serdecznie i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×