Skocz do zawartości
Nerwica.com

cześć i czołem


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Na gazeta.pl notorycznie są takie błędy, że żal czytać. Nie dziwne, że pod artykułami rzadko kto podpisuje się nazwiskiem :mrgreen:

Ło matko, nie tylko na gazeta.pl. Większość serwisów teraz w ogóle nie przywiązuje uwagi do tego, co i jak poprawnie zapisać. Liczy się tylko to, żeby dane info zostało dodane jak najszybciej. Reszta już ich nie obchodzi... Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy( nie bliski) zamieścił ogłoszenie w internecie pod tytułem przewuz lódzi i paczek, klijętów prosimy o kontakt pod numerem... ;) ogólnie nie pamiętam całej treści ogłoszenia ale w 3 zdaniach było 20 ileś błędów ortograficznych i biznes mu jakoś zbytnio się nie udał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drażni mnie kiedy w telewizji słyszę od poważnych ludzi "standarty", "o standartach". W słowniku ortograficznym wersja podstawowa to "standard". W wymowie traci ona dźwięczność ale przy odmianach powinna brzmieć: "standardy", "o standardach". Czy uważacie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fozzie, powinno brzmieć tak jak mówisz ale, nasze aparaty mowy mają problem z wyartykułowaniem takich zlepionych głosek, dźwięczne, bezdźwięczne itd. więc gdy ktoś nie ćwiczy to wychodzi standart :)

 

Myślę, że to akurat mały problem jeśli idzie o tv. Gorsze jest to, że czasem nic się nie da zrozumieć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×