Skocz do zawartości
Nerwica.com

[hip-hop/rap] Bity i Rymy


Gość VasqueS

Rekomendowane odpowiedzi

Ok napisz JAk było z pieskiem rozmawiałem z dziewczyną o rymowaniu i teżuwaza ze dbanie orytmike za dobrą radę może się za to faktycznei zabiorę ale to za jakiś czas teraz jeszcze posiedze jakiś czase na kompie a potem moze pojde i w wannie się wykąpie :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja aktywnie sobie posty nabijam i przy tym bąków nie zbijam

Czoło w pocie,W klacie kłuje czy dziś zwariuje?

Myśli roje czy ja stoje ?

My name is Slim Shady :)

One Second !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghost73, You aren't crazy i write this words to shre who im listen on my Computer I'm Vasques And I'm Sing For the moment

Oświecę Cię ale najpierw lufeczke strzelmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalenabmw, Ale my początkujemy pozatym można tworzyć nikoniecznei z rymem bo liczy się przekaz bitu i pomysł a staramy się u mnie w tych których się staram tekstach jest rym u ghosta też a te które na poczekaniu to rym słaby bo to sąlighty takie ghost ja będe miał teraz lekcje zainstaluj tą przeglądarke jak dasz radę :)

 

mylisz się kolego,akurat w tekście rapowanym muszą być rymy :smile:

taka mała rada: poszukajcie sobie w necie jakiegoś tekstu polskiego, przyjrzyjcie się jak jest on napisany, gdzie są rymy itd, następnie przesłuchajcie ten numer czytając tekst; będzie wam łatwiej pisać. posłuchajcie też w jaki sposób raper rymuje, poczytajcie co to flow, punchlajny, follow upy- to są narzędzia, którymi posługuje się raper.

życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA lolie nei pale tylko tekstami tak wale

Czasem wypije

Ale ja kwypije to kazzdego nadziewam na daw kije

 

[Dodane po edycji:]

 

Ciśnieniowiec, Dzięki za rady jutro poczytam o tym wszystkim a przysłuchuje się i naprzyklad ten typ mes tworzy tak że koncówki zdan sie rymuja a doniu to bardziej chyba w tekst wali bo za nim napewno rym sie nie pali!

 

[Dodane po edycji:]

 

Ghost może zajmijmy się muzyką i czysta liryką a nie jakąś parafizyką lepiej przemyslec sentencje które bóg zsyła na naszą ezystencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mezo i Doniu raperzy :lol: No proszę Was... Raper to Snoop Dogg albo BIG był raperem, ale nie Doniu...

 

I to nie jeden BIG: Notorious, Pun, L

Albo chociażby Guru, który notabene wczoraj zapadł w śpiączkę po zawale serca :(

 

A co do Donia- fakt jest utalentowanym producentem, którego podkłady swego czasu można było znaleźć na płytach czołówki polskich raperów; jednak to co obecnie tworzy z rapem ma niewiele wspólnego, tak samo jak jego koledzy Mezo i Liber :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie grzebać po polskich tekstach to radzę stary Kaliber 44, Paktofonikę, Rahima z nowszych ostrego i fisza (ale to już generalnie wyższa szkoła jazdy).

Poza tym ghost73, jak nie zaczniesz zwracać uwagi na błędy które robisz to marna twoja przyszłość raperska. :-|

 

[Dodane po edycji:]

 

Guru, który notabene wczoraj zapadł w śpiączkę po zawale serca :(

:shock: no mam nadzieję, ze się wygrzebie... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakichś polskich raperów to ten typ mes jest ?

Dajcie przykłady polskich raperów

Dziś humor mi popsuly marzenia zapsute

Zatrute jadem wartosci bewzględne się nawinaly i sprawnie przez głowe nie przewinely

Chyba wezme psychotropy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, Wiem że mes to nie mezo interesuję się znam na pamięć dużo tekstów eminema to mój virtuoz a tego typa masa znam My i jak to?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ostrego próbowalem ale jakoś mi się nie podoba ten bit rozplywam się w muzyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vasques, tylko że teksty Eminema nic ci nie pomogą, pomijam rytmikę, sylaby ale też i akcent - musiałbyś znać perfekt j. angielski i mieć bardzo duży zasób słów żeby coś po angielsku sklecić. Wnioskuję też, że rozumiesz o czym Eminem śpiewa......ja jakoś nie przepadam za "nowym"........ wolę tutaj popłynąć w Gangstarr, LL cool J, Busta Rhymes, Jay Z, mój ukochany Mos Def, Common.

 

Poważnie, skup się na czytaniu ( nie słuchaniu - jakkolwiek głupio to brzmi) tekstów np Fokusa, Magika - są genialne. Przeanalizuj sobie Paktofoniki - "powierzchnie tnące" albo np Kaliber 44 "Film".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ja byłam fanką Eminema jakieś 5 lat :mrgreen: Mam jego wszystkie płyty, single, wydania dvd.... Masakra jakaś :P

 

Z polskich polecam :

-Fisz, Łona, Kaliber, Ten Typ Mes, WWO, Grammatik, Ostry, Pokahontaz, 3xklan, Warszafski Deszcz, Pezet .

 

I paru bardziej niszowych: Smarki Smark, Żywe Srebro (''Historia pewnej...'' boskie) tu link:

,

Kidd i Faczyński (bomba), Skorup (kawałek ''Pokój''), Tybet, Spinache...

 

Tego sobie poszukajcie chłopaki, a nie jakiś Doniu :P

 

p.s. A Guru w 2005 roku nie miał już jakichś atrakcji z sercem? Bo coś kojarzę...

 

[Dodane po edycji:]

 

 

Posłuchajcie.

 

[Dodane po edycji:]

 

I tu dwa dla jaj :mrgreen: :

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te linki które ja wrzuciłam to tylko dwa ostatnie są dla jaj, ale te pierwsze nie. One są świetne. I poszukaj na you tube tych wykonawców których Ci wypisałyśmy z Linką. Świetna muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stare kawałki:)Miałem jakieś 20 lat;P Ostatnio napisałem tekst 2 lata temu,a w tym roku nagrałem,oczywiście po korektach.Jak będę miał od muzyka to wrzucę.Póki co:

http://w662.wrzuta.pl/audio/aeet9Zl4mqv/bax_zimny_dubry_zostac_tu_czy_nie

http://w91.wrzuta.pl/audio/3R2P77G4FaI/kwiat

http://w16.wrzuta.pl/audio/9T1Zy8fK6ih/bax-pan_tadeusz

Miłego odsłuchu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×