Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

Ten dzisiejszy moj atak po esci tez był najgorszy w życiu,a te przed też do słabych nie należały.

Jak sie dzis czujesz na tej 10?

Czuję się średnio niestety. Mam lęki, wysokie tętno, ucisk w głowie, lekkie odrealnienie, czuje się jak mumia.Wczoraj wieczorem wkurzyłam się na jakąś bzdurę i cała się trzęsłam. Udało mi się uspokoić i spałam ok. Także tylko pierwszy dzień był spoko, teraz stare dobre uboki 🤕 Dzisiaj trzecia tabletka 10mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Venencja napisał:

Czuję się średnio niestety. Mam lęki, wysokie tętno, ucisk w głowie, lekkie odrealnienie, czuje się jak mumia.Wczoraj wieczorem wkurzyłam się na jakąś bzdurę i cała się trzęsłam. Udało mi się uspokoić i spałam ok. Także tylko pierwszy dzień był spoko, teraz stare dobre uboki 🤕 Dzisiaj trzecia tabletka 10mg. 

Powiem Ci że dla mnie też tragedia na tej 5 ,nie spodziewałam sie takiej jazdy. Zastanawiam się czy nie przerwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Powiem Ci że dla mnie też tragedia na tej 5 ,nie spodziewałam sie takiej jazdy. Zastanawiam się czy nie przerwać

Ja też się nie spodziewałam 😂😂😂 byłam w szoku. Nikt mi o tym nie powiedział. Trochę to słabe. Gdyby nie to forum, to na bank bym przerwała branie. 
 

Gdybym była na Twoim miejscu, to bym spróbowała przetrwać. Mi pomaga wizja celu. Bardzo chcę z tego dźwignąć się z tego bagna, naprawić swoje życie…trochę górnolotnie to brzmi, ale mam dzięki temu siłę i poczucie sprawczości. Moja psycholog mówi, że jesteśmy na wojnie i musimy przejść ciężkie chwile, żeby się odbić…

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Venencja napisał:

Ja też się nie spodziewałam 😂😂😂 byłam w szoku. Nikt mi o tym nie powiedział. Trochę to słabe. Gdyby nie to forum, to na bank bym przerwała branie. 
 

Gdybym była na Twoim miejscu, to bym spróbowała przetrwać. Mi pomaga wizja celu. Bardzo chcę z tego dźwignąć się z tego bagna, naprawić swoje życie…trochę górnolotnie to brzmi, ale mam dzięki temu siłę i poczucie sprawczości. Moja psycholog mówi, że jesteśmy na wojnie i musimy przejść ciężkie chwile, żeby się odbić…

Nie no musze wytrzymać, żeby tylko mi ktoś powiedział ze na poczatku sponiewiera a potem na bank zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iles napisał:

kurcze, też chciałabym znaleźć cel...dziś 5 dzień na 10. Przeszły mi mdłości, ale to pieczenie skóry twarzy do;rowadza mnie do szłu. Budzę się rano i czekam, aż sie zacznie...i zaczyna się

Niestety, wszyscy mamy coś 🙁 ja od rana zawroty głowy i lekkie lęki, trzęsą mi się ręce, dreszcze mam. Ale rano wyprawiłam dzieci do szkoły, ogarnełam się, psa, jakieś umowy z pracy, wstawiłam pranie…zmuszam się do wszystkiego, bo najchętniej lezalabym cały dzień w łóżku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iles napisał:

kurcze, też chciałabym znaleźć cel...dziś 5 dzień na 10. Przeszły mi mdłości, ale to pieczenie skóry twarzy do;rowadza mnie do szłu. Budzę się rano i czekam, aż sie zacznie...i zaczyna się

Jak miałem somaty pieczenia skóry to pomagało mi schłodzenie ciała. Nie ubierałem się zbyt ciepło, spędzałem sporo czasu na dworze, długo wietrzylem mieszkanie. Może spróbuj też jakiś zimnych okładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesuuu niech ktoś kto bierze esci już troche niech napisze mi czy na początku też mieliście takie nasilone lęki, ataki paniki? Biorę dzis 4 dzień 5 mg i już nie wyrabiam. Xanax sr 0.5 mg malo co pomaga na to. Kiedy odczuliście zniesienie tych lęków? Po ilu dniach to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Jesuuu niech ktoś kto bierze esci już troche niech napisze mi czy na początku też mieliście takie nasilone lęki, ataki paniki? Biorę dzis 4 dzień 5 mg i już nie wyrabiam. Xanax sr 0.5 mg malo co pomaga na to. Kiedy odczuliście zniesienie tych lęków? Po ilu dniach to minie?

Mi zeszły lęki po około  tygodniu. Na pocieszenie powiem że słyszałem teorię że nim trudniej wejść na dany lek SSRI tym lepiej będzie on potem działał. Nie wiem ile w tym prawdy ale ja nie żałuję że to przetrzymalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Potejto napisał:

Mi zeszły lęki po około  tygodniu. Na pocieszenie powiem że słyszałem teorię że nim trudniej wejść na dany lek SSRI tym lepiej będzie on potem działał. Nie wiem ile w tym prawdy ale ja nie żałuję że to przetrzymalem ;)

I oby Twoje słowa się ześciły.Amen

 

Ale po tygodniu brania 5 czy 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Potejto napisał:

Jak miałem somaty pieczenia skóry to pomagało mi schłodzenie ciała. Nie ubierałem się zbyt ciepło, spędzałem sporo czasu na dworze, długo wietrzylem mieszkanie. Może spróbuj też jakiś zimnych okładów.

to musiałabym siedzieć w pracy z okładami na twarzy... A miałeś to stale czy okazjonalnie, po jakim czasieprzeszło po esci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcelina 28 napisał:

Ja dzis 5 dzien na 5 mg i narazie bez xanaxu ale bardzo blisko zeby go łyknąc.

A czy ciężko Ci się wchodziło z 5 na 10?

Miałem mdłości, zawroty głowy, fale gorąca, brak apetytu... Bez wolnego od pracy się nie obyło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iles napisał:

to musiałabym siedzieć w pracy z okładami na twarzy... A miałeś to stale czy okazjonalnie, po jakim czasieprzeszło po esci

Tą dolegliwość miałem kilka lat temu i przeszła samą po kilku miesiącach. Podejrzewam że to już wtedy były objawy nerwicy. Działo się to gdy się zmęczyłem i byłem wśród ludzi. Będąc samemu nigdy to nie występowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 11:14, Marcelina 28 napisał:

Ja mam silne lęki,jakoeś dziwne mrowienie ciała,i boli i piecze w klatce piersiowej. Xanax pomaga,ale nie do konca,bez niego to bym chyba zwariowała. Dzis 4 dzien na 5. Ile to jeszcze bedzie k..rwa trwało?!

Wydaje mi się, że najgorsze uboki są w pierwszym tygodniu. Potem się wyciszają, a mogą trwać maksymalnie do 3 tygodni. 
 

Ja dzisiaj 5 dzień na pełnej dawce. Głównie doskwiera mi zmęczenie i ucisk w głowie. Lęki nieznaczne. Czasami muszę sobie uciąć drzemkę, ale ogólnie jakby więcej mi się zaczęło chcieć. Wczoraj pół dnia sprzątałam 😂 Afobamu nie brałam już bardzo dawno, z czego jestem mega zadowolona 😀

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iles napisał:

ja mam lęki nadal, przeszły mi mdłości trochę. Najgorzej, bo budzę się np o 1 i nie śpię

Jejku miałam tak samo na początku…to budzenie w nocy było okropne, pocieszę Cię, że teraz znowu śpię całą noc jak dziecko. A i w dzień se przytnę komara 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Venencja napisał:

Wydaje mi się, że najgorsze uboki są w pierwszym tygodniu. Potem się wyciszają, a mogą trwać maksymalnie do 3 tygodni. 
 

Ja dzisiaj 5 dzień na pełnej dawce. Głównie doskwiera mi zmęczenie i ucisk w głowie. Lęki nieznaczne. Czasami muszę sobie uciąć drzemkę, ale ogólnie jakby więcej mi się zaczęło chcieć. Wczoraj pół dnia sprzątałam 😂 Afobamu nie brałam już bardzo dawno, z czego jestem mega zadowolona 😀

Jeju nie mów mi że mogą trwać do 3 tygodni. Żadnych innych skutków ubocznych typu senność czy biegunka nie mam tylko dziwne roztrzęsienie,drżenie wewnątrz i dziwne pobudzenie a no i lękiiii bardzo nasilone. Dawkę 5 mam brać 10 dni ale lekarz mówil ze jak bedzie super na 5 to mam tak zostawić. Dziś 6 dzień na 5 a do super to dalekooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcelina 28 napisał:

Jeju nie mów mi że mogą trwać do 3 tygodni. Żadnych innych skutków ubocznych typu senność czy biegunka nie mam tylko dziwne roztrzęsienie,drżenie wewnątrz i dziwne pobudzenie a no i lękiiii bardzo nasilone. Dawkę 5 mam brać 10 dni ale lekarz mówil ze jak bedzie super na 5 to mam tak zostawić. Dziś 6 dzień na 5 a do super to dalekooooo

Też mam to roztrzęsienie, ale chyba zaczyna mi powoli schodzić już. Jednak ta 10tka lepiej działa niż 5 😉😉 widzę po 5 dniach brania efekty…przy 5mg te efekty były powolne, teraz szybciej mi się poprawia i mam dużo mniej uboków, a więcej energii…dzisiaj w ogóle odczuwam jakąś ulgę od rana, zawiozłam pierwszy raz od 18 stycznia dzieci do szkoły i pomimo pośpiechu nie byłam jakoś specjalnie podenerwowana. Od kiedy przyjmuje Esci nie jeździłam, bo źle się czułam i przez to siębałam. Chodziłam normalnie do sklepów itd, ale nie jeździlam autem przez ten ucisk w głowie…

 

3 tyg, ale nie na tym samym poziomie. Będą coraz lżejsze…
 

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×