Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, iles napisał:

Ja ze skutków ubocznych odstawienia miałam przechodzenie prądów s głowie wróciły mi tez bóle brzucha może na 2 tyg

 z

 hej,,,

 ja zszedłem do 2,5 mg  i po kilku dniach na tej dawce lęki takie ,że trudno opisać , huuuuuujowizna  ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drkwaw napisał:

Czy miałeś robione EEG i prześwietlenie głowy? 

Nie wiem wprawdzie czy to pytanie adresowane do mnie, ale odpowiem. Nie, nigdy nie miałem robionego żadnego prześwietlenia głowy ani badania EEG. Szczerze to z takimi objawami, to bałbym się o to, co tam wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomeg napisał:

Nie wiem wprawdzie czy to pytanie adresowane do mnie, ale odpowiem. Nie, nigdy nie miałem robionego żadnego prześwietlenia głowy ani badania EEG. Szczerze to z takimi objawami, to bałbym się o to, co tam wyjdzie...

Tak, do Ciebie. Pytałem bo neurologiczne problemy mogą powodować nerwice. Radziłbym Ci zrobić chociaż EEg. Ja od zawsze miałem wrażenie że coś z moją głową jest nie tak nawet jak nie miałem stresów to i tak dziwnie się czasami czułem. Okazało się że EEg mam nieprawidłowe i podejrzenie padaczki mimo że nigdy objawów padaczki nie miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drkwaw napisał:

Tak, do Ciebie. Pytałem bo neurologiczne problemy mogą powodować nerwice. Radziłbym Ci zrobić chociaż EEg. Ja od zawsze miałem wrażenie że coś z moją głową jest nie tak nawet jak nie miałem stresów to i tak dziwnie się czasami czułem. Okazało się że EEg mam nieprawidłowe i podejrzenie padaczki mimo że nigdy objawów padaczki nie miałem. 

Kiedys, dawniej korciło mnie, żeby zrobić to badanie przepływu impulsów. Ale poczytałem o tych igłach i o tym jak to przebiega, no i się zniechęciłem. Poza tym musiałbym to zrobić prywatnie. Ale myślę, że masz dużo racji i faktycznie warto kiedyś sprawdzić tę kwestię. Także dziękuję. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 z

 hej,,,

 ja zszedłem do 2,5 mg  i po kilku dniach na tej dawce lęki takie ,że trudno opisać , huuuuuujowizna  ,,,,

Słuchaj ja podobnie , z tym że ja na 2.5 wytrzymałem miesiąc a na dawce 2.5 co 2 dni tydzień. I w sumie przez tą próbę odstawienia zaczynam prawie od nowa, z tym że na 5 mg  byłem 4 miesiące przed 2.5 i czułem się ok. Ale teraz po tygodniu na 5 wszedłem na 10 bo na tej dawce byłem większość czasu.

Edytowane przez Piter998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak u Was na Esci?od 2 miesięcy jestem na 15mg i generalnie byli super teraz wpadł urlop wyjazd 2tyg wbrew pozorom bo do najbezpieczniejszego miejsc ever do rodziców a ja od 3 dni mam taki zjazd jakbym wpadała w stan depresyjny i wróciły poranne lęki. Musiałam ratować się benzo. Na lekach zdarzały Wam się takie jazdy? Dwa miesiące na 15 to z jednej strony mało a z drugiej początek to już to nie jest skoro bywało super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalla1987 napisał:

Hej jak u Was na Esci?od 2 miesięcy jestem na 15mg i generalnie byli super teraz wpadł urlop wyjazd 2tyg wbrew pozorom bo do najbezpieczniejszego miejsc ever do rodziców a ja od 3 dni mam taki zjazd jakbym wpadała w stan depresyjny i wróciły poranne lęki. Musiałam ratować się benzo. Na lekach zdarzały Wam się takie jazdy? Dwa miesiące na 15 to z jednej strony mało a z drugiej początek to już to nie jest skoro bywało super...

Ja mam ostatnio mega doły, przeplatane względną normalnością. Byle co potrafi mnie wyprowadzić z równowagi, wszystko mnie przerasta, ciąży na mnie, a przez to nic mi się nie chce. Mogę leżeć bez przerwy i spać lub nie spać. Po prostu leżeć i mieć święty spokój od wszystkiego. Coraz bardziej zamykam się na ludzi. Dlatego postanowiliśmy z lekarzem o powrocie do esci. Przyjmuję też pregę 600mg. Mam nadzieję, że coś się zmieni, bo na razie ewidentny zjazd w dół, a trwa to już ponad pół roku i jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elendil napisał:

Jak działa na was Esci ? Pobudzająco ? Jak ze snem ?

Hej początki były słabe dopiero na 15mg poczulm się duzoooo lepiej i nabrałam mocy , sen unormował się dość szybko bo chyba w drugim tyg brania leku. Teraz jestem jakieś lekko ponad 2 miesiące n 15mg urlop zmiana otoczenia i wróciły mi lęki i fatalne poranki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemogłem się i zacząłem zażywać escitalopram. Długo się bałem bo mam arytmię , dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe czasami nawet parami lecą a przy escitalopramie jest ostrzezenie żeby uważac lub nie przyjmować przy zaburzeniach rytmu serca. No ale kardiolog twierdzi że trzeba uspokoić głowę i mam brać, psychiatra to samo więc zacząłem od ... 1 kropelki przedwczoraj. Wczoraj dwie, dzisiaj trzy i tak mam dojsć do 10 kropli. Na razie to jeszcze zadna dawka nie jest ale z tyłu głowy cały czas mam to serce i jak mnie walnie taki dodatkowy skurcz to sie zastanawiam czy tak mialo byc czy to przez esci... 🙂 Szkoda gadać... Na razie czuje takie działanie w kratke... to mnie wyciszy to podskoczy lęk i tak w kółko, z uboków to jeszcze chyba jakies takie osłabienie i z jedzeniem kiepsko ale na razie zle nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczolem ostatnio brac escitalopram to nasilily mi sie natrectwa ktore sa na granicy psychoztycznosci.... Czy mozliwe ze to orzez escitalopram czy poprostu mam pogorszenie? Biore tez 15 mg abilify od 4 miesiecy i teraz sie nasililo ale jakies 1.5 miesiaca temu zmniejszylem na 12.5 mg i sie nasilily od tamtego czasu. Po 2 tygodniach z powrotem wrocilem na 25 mg ale dalej jest lipa.... Macie jakis pomysl? Co tu robic? Nie jest to bardzo nasilone ale kilka razy na dzien mi sie na chwile nasila... Czekac na dzialanie aripiprrazolu jeszcze czy zwiekszyc dawke z lekarzem? Biore w sumie arypiprazol juz ze 4 miechy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Jak zaczolem ostatnio brac escitalopram to nasilily mi sie natrectwa ktore sa na granicy psychoztycznosci.... Czy mozliwe ze to orzez escitalopram czy poprostu mam pogorszenie? Biore tez 15 mg abilify od 4 miesiecy i teraz sie nasililo ale jakies 1.5 miesiaca temu zmniejszylem na 12.5 mg i sie nasilily od tamtego czasu. Po 2 tygodniach z powrotem wrocilem na 25 mg ale dalej jest lipa.... Macie jakis pomysl? Co tu robic? Nie jest to bardzo nasilone ale kilka razy na dzien mi sie na chwile nasila... Czekac na dzialanie aripiprrazolu jeszcze czy zwiekszyc dawke z lekarzem? Biore w sumie arypiprazol juz ze 4 miechy. 

Ja też zawsze cierpię przy wchodzeniu/schodzeniu na tę substancję, a także przy każdorazowym zwiększaniu/zmniejszaniu dawki. Zawsze trwa to kilka dni (do tygodnia) i zaczyna być lepiej. 🙂 Także może warto poczekać. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 20:48, iles napisał:

Ja już 3 dzień na 10, czekam na lepszy nastrój....sonaty są nadal....borelioza zrobiona WB negatywny, nadal wkręcam 

Ja drugi dzien na 5 mg i ranek ciut lepszy niż wczoraj ale żeby spać zażyłem jeszcze miansec 10mg wiec pewnie on troche pomaga... Wiem jedno identyczne początki miałem z asentrą jak i z esci... czyli kiepskie. Mam nadzieje ze finalnie okaze sie ze warto bylo sie męczyć bo wczoraj miałem masakryczny dzien... Używam esci w kroplach i codziennie zwiększam o 1 kropelkę czyli 10 mg osiągnę dopiero w sobotę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 12:47, Kalla1987 napisał:

Hej jak u Was na Esci?od 2 miesięcy jestem na 15mg i generalnie byli super teraz wpadł urlop wyjazd 2tyg wbrew pozorom bo do najbezpieczniejszego miejsc ever do rodziców a ja od 3 dni mam taki zjazd jakbym wpadała w stan depresyjny i wróciły poranne lęki. Musiałam ratować się benzo. Na lekach zdarzały Wam się takie jazdy? Dwa miesiące na 15 to z jednej strony mało a z drugiej początek to już to nie jest skoro bywało super...

Jak szybko u Ciebie był pierwszy efekt zażywania esci ? Dużo miałaś skutków ubocznych na początku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SayYes napisał:

Jakie somaty CI dokuczają ??? 

Mam od ponad 3 miesiecy mrowienie twarzy policzka i nosa. Takie wkurzajace stałe uczucie jakby poparzenie od słońca, przeczulica skórna. Teraz doszły natrectwa dotykania twarzy. Nie wiem jak w nerwicy wyglądją mrowienia twarzy,czy są napadowe czy stałe. Mam komplet badań jako hipochondryk z doświadczeniem...TK głowy MRI, badania krwi, morfo, tsh, wapń, magnez, wit D, B12,  crp, inne, usg tętnic szyjnych...borelioze Elisa i WB. Nie wiem na co mogłabym sie przebadać jeszcze, bo nadal wydaje mi się, że to jakieś uszkodzenie nerwu twarzowego, kt spowodowało nerwice i depresje, a nie odwrotnie... W pt beda 2 tyg na esci, biore tez neurotop od ponad miesiaca, niby na neuralgie nerwu twarzowego, ale nie pomógł, więc chcę odstawić. Jak dla mnie neuralgia boli, mnie nie. Nie mam innych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iles napisał:

Mam od ponad 3 miesiecy mrowienie twarzy policzka i nosa. Takie wkurzajace stałe uczucie jakby poparzenie od słońca, przeczulica skórna. Teraz doszły natrectwa dotykania twarzy. Nie wiem jak w nerwicy wyglądją mrowienia twarzy,czy są napadowe czy stałe. Mam komplet badań jako hipochondryk z doświadczeniem...TK głowy MRI, badania krwi, morfo, tsh, wapń, magnez, wit D, B12,  crp, inne, usg tętnic szyjnych...borelioze Elisa i WB. Nie wiem na co mogłabym sie przebadać jeszcze, bo nadal wydaje mi się, że to jakieś uszkodzenie nerwu twarzowego, kt spowodowało nerwice i depresje, a nie odwrotnie... W pt beda 2 tyg na esci, biore tez neurotop od ponad miesiaca, niby na neuralgie nerwu twarzowego, ale nie pomógł, więc chcę odstawić. Jak dla mnie neuralgia boli, mnie nie. Nie mam innych objawów.

No to super tolerujesz esci że nie doszły żadne somaty... Ja niestety mam głownie z sercem ... ale też mam wade serca i arytmia z tym związana spowodowała nerwicę... W zasadzie cały czas sie zle czuje wiec postanowiłem za namową psychiatry i kardiologa zacząc zazywac esci mimo ze tam jak byk jest napisane zeby uwazac przy problemach z sercem. Niestety na razie esci u mnie pogłebia stany lękowe i inne somaty. Mam nadzieje ze wytrwam ten przysłowiowy miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×