Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

po pierwszej sesji ? To SUPER lunatic :D Bardzo sie ciesze ! Pytania i rozne mysli bedziesz mial z pewnosciå po nastepnych rozmowach tez, ale najwazniejsze, ze dzialasz i rozgniatasz te pluskwe nerwice. Jak ona tego nie cierpi jak ktos zabiera jej sie do dupska, wymyka sie spod jej kontroli i miazdzy jå doszczetnie. Lunatic , WIELKIE BRAWA dla Ciebie za postawe, zdecydowanie i odwage. Z przyjemnosciå spotkalabym sie z Tobå i elmopl w Kielcach i przytulila Ciebie z calych sil !!! Tak sie ciesze, ze podjåles walke wrecz z koorwicå. Jestem z Tobå myslami lunatic i cale nasze forum trzyma kciuki za Ciebie. Czujesz za sobå nasze plecy wiec wyjdziesz zwyciesko. Nadejdå tez i gorsze dnie ale pamietaj, zeby sie dzielic z nami Twoimi smutkami i wåtpliwosciami, bo my bedziemy Cie wspierac.

Jesli chcesz lunatic moge do Ciebie zadzwonic jutro kolo poludnia. Przemysl sobie i najwyzej przeslesz mi nr na pw. Nie nalegam bo mozesz czuc treme ale wiedz, ze kiedy nadejdzie taka potrzeba to wystarczy jedno Twoje slowo i zadzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

tak, w Wiktorią:)

ma niesamowitą celność jeżeli chodzi o trafianie w sedno sprawy,normalnie jak przyceluje i wystrzeli to nie ma czego zbieraćMDR18.gif

mam nadzieje ze mi sie za to nie oberwie ze to napisałem

 

-- 05 lut 2014, 02:34 --

 

a tak na poważnie to uświadomiłem sobie ze sporo będzie mnie kosztowało odkrecenie tego co się działo przez ostatnie 20 lat, no ale nikt nie mówił ze będzie łatwo

 

-- 05 lut 2014, 02:39 --

 

a tą sesją to tak w przenośni powiedziałem :D

chciałem się zorientować w sprawie jakiegoś dobrego terapeuty, bo co do lekarzy to mam sporego pecha, moj np. nic mi nawet nie odpowiedział jak go pytałem o sposób odstawienia leków i nie chce iść w ciemno znów do nie wiadomo kogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz byc spokojny lunatic. Jestem bardzo szczesliwa z Twojego powodu i pelna szacunku dla Wiki. Jak bedzie potrzebowala ekstra referencji to i ja tez moge napisac az ze Szwecji i przeslac jej listem. Wiem, ze Wiki jest psychologiem i jednoczesnie bratniå duszå dla nas z racji forum, a to juz ogromny plus bo czujesz sie pewniej w takiej relacji. To co pominiesz innemu psychologowi, z Wiki bedziesz mogl sie podzielic bardzo szczerze i dlatego ta terapia ma za wygranå. Naprawde moja radosc jest przeogromna - dla Ciebie, ze sie przelamales i podjåles odwaznå decyzje, dla Wiki - za jej wklad i olbrzymiå pomoc. No i macie nas wesolå zaloge :mrgreen: wiec jak najdzie Cie jakas smutasna chwila to wal prosto do nas. Przyjmiemy wszystko na klate !!!

 

A teraz lunatik bardzo Cie przepraszam ale ide w kimono. Godzina pozna, wrocilam z pracy, poszlam na nocny spacerek z Lindå i naszymi pieskami i nie omieszkalam zajrzec do naszego forum. A musze wstac rano i byc czujna i skoncentrowana w pracy. Do uslyszenia. Spij smacznie i spokojnie. Buziaki i przytulanki dla Ciebie :D:papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawaliliście od wczoraj tych postów ,że swojego ostatniego nie mogłem znalezc :smile:

nova_2013

Ty masz po alproksie takie sny ,ja go nie brałem wieczorem przed spaniem na bezsenność tylko zawsze na lęki i po nim fruwałem :smile:

Po miansarynie jak i po mirtazapinie mam wyraziste sny każdej nocy.

Jeśli chodzi o benzosowe sny to raz się pobiłem z kolegą i kilka tabsów :smile:

Kilka razy brałem w śnie :smile: Takie sny mi się pojawiały przewaznie jak robiłem przerwę w ciągu,a teraz się pojawiają jak już kawałek czasu tego nie jem.

25 mg ? To trzeba się niezle i świadomie wpierdalać ,żeby jedno opakowanie na jeden dzień starczyło...Pewnie jeszcze alprazolam.

U mnie największa dawka to 7-8 mg(alpra) jednego dnia,mógłbym więcej ,ale szkoda mi było.... i tak zawsze żałowałem ,ze zjadłem tego jak rasowy ćpun który bierze rekreacyjnie ile ma ,zamiast jak normalny cpun podzielić tą dawkę 8 mg przynajmniej na 2 dni.. :D Do tego łączyłem z tramalem , samo benzo to nic!Z tramem to bomba spokoju,nastroju!Tylko po takim 3 miesięczym ciągu z tramalem człowiek się czuje jak Jezus po ściagnięciu z krzyża...

Jakie dawki bierzesz i jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej z rana :papa: ja dziś bez sraczi porannej huurrrra. nova_2013, skąd bierzesz te fajne buzki?? :mrgreen:

Luki, pisząc o spine miałam na myśli wewnętrzny niepokój i napięcie, nie spiecia miesni, co u Ćiebie?

 

Hej, żebyś z kolei zatwardzenia nie dostała dla odmiany :)

Za mną dość ciężka noc. Jako, że czułem się dobrze, zaryzykowałem i nie wziąłem wczoraj zamulacza na sen (chlorprothixen). I oczywiście kiszka. Przewracałem się z boku na bok, odmawiałem zdrowaśki i za chiny ludowe nie mogłem zasnąć. Do tego siódme poty. Jak już zasnąłem na moment to zaraz się wybudzałem i oczy jak 5 zeta. Kompletnie nie czułem senności.

No nic, dziś też spróbuje bez zamulacza zasnąć, bo chciałbym żeby wrócił mi naturalny sen, bez tabletek. Wizyta u doktorki 13 lutego to pewnie coś razem na to poradzimy.

W każdym razie samopoczucie mam niezmiennie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, cieszę sie, ze masz dobre samopoczucie. Ja dziś tez jakby trochę lepiej, ale normalnosc daleko daleko. Mam nadzieje,ze kiedyś ujrze światełko w tunelu. W robocie nie mam lekko, bo z moim brakiem pewności siebie weź tu wydawaj polecenia i kieruj grupa :mrgreen: ale staram sie dzielnie. Wczoraj doktorka powiedziała mi ze ten brak pewności i kiepska samoocena jest typowe dla nerwicowcow. Dobrze, ze pomimo niewyspania samopoczucie nie zjeżdża w dół. Ja juz bym sie napiela i stresowala, żonie mogę spać. Wszystkim qrwa potrafię sie napinac, błędne koło, końca nie widać. Przypomnij mi czy to sierpniowe wydarzenie u Ciebie to był pierwszy raz? Co wtedy czułes, jak mógłbyś opisać swoje objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, skopiuje mojego posta na ten temat, bo kiedyś już to pisałem:

 

Wszystko zaczęło się u mnie 5 sierpnia 2013 r. (nigdy nie zapomnę tej przeklętej daty).

Rano w pracy dostałem ataku paniki. Zrobiło mi się słabo, gorąco, serce zaczęło walić jak szalone, zawroty głowy, myślałem że dostałem zawału serca. Przeszło może po pół godziny, ale już cały czas czułem się źle.

Bałem się kolejnego ataku, bałem się jechać samochodem, że stracę przytomność.

W domu nie mogłem się uspokoić, zrelaksować, musiałem chodzić, bo gdy tylko się kładłem to serce mi waliło. Myślałem, że oszaleje i trafię do psychiatryka.

Następnie zaczęły się bezsenne noce, z kolejnymi atakami paniki. Straciłem apetyt.

Każdego dnia jadąc do pracy, myślałem że nie wrócę już do domu, bo dostanę zawału, wylewu itp.

Poszedłem do lekarza rodzinnego, zrobiłem morfologię krwi, ekg.

Lekarz stwierdził, że to tylko nerwica i będę żyć. Dostałem afobam i łykałem go, bo bez niego nie dawałem rady zasnąć.

Doszły natrętne myśli, że zrobię krzywdę swoim najbliższym, że stanę się psychopatą. Widząc jakiś sznurek od razu myśl, że się na nim powieszę. Jadąc samochodem myśl, żeby odbić kierownicą w drzewo. KOSZMAR.

Później wizyta u psychologa i początek terapii we wrześniu, następnie psychiatra i proszki, które łykam teraz.

Jest duża poprawa. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, co sam przeżyłem.

 

A czy to pierwszy epizod nerwicowy w moim życiu. Nie. W dzieciństwie miałem już jazdy typu: wyrywanie włosów (z głowy, inne jeszcze mi nie rosły), mycie rąk kilkadziesiąt razy dziennie. Mama odbierała mnie z przedszkola i szkoły z silnymi nerwobólami brzucha.

Ale zawsze przechodziło. Żadnych tabletek nigdy przedtem nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki chcesz żeby wrócił normalny naturalny sen bez tabletek ,a bierzesz paro 40 mg ?

Ja nie mam problemow ze snem od dawien dawna;)) Często mnie zamula o 22 jak przetrzymam ,to 2 h siedze normalnie i znow mnie dopada zamuła ide wtedy spać i jest ok ;) Pomiędzy tymi falami zamułowymi niema opcji żebym zasnął.

Problem miałem ze spaniem za młodu i wiem ,że tą cała bezsenność powodowała nerwica natręctw...

Ile teraz masz lat ,tak z ciekawości jeśli można wiedzieć.

Lunatic zdarza się apatia wywołana przez leki.Jak często nie wiem ,ale napotkałem na swojej drodze dużą ilość ludzi którym ,to uczucie doskwierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Apatia....apatia powstaje przez kurwice,a potem to juz biedne kolo.Im wiecej skupiamy sie na kurwicy,tym bardziej spada nastrój i pojawia sie apatia.....wtedy chwytamy sie wszelkich sposobow,Np.leki....gdy to nam nie daje pożądanego efektu znowu spada nastrój,bo bierzemy leki,a one g...daja i znowu pojawia sie apatia.Ale leki to nie wszystko....No,ja to widzę w ten sposób:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, czy coś nowego przyniosles od psycholozki?? Moja dr twierdzi, ze mi na razie nie jest potrzebna psychoterapia? Czyżby ze mną było aż tak dobrze? A moze tak złe, ze nie ma co tracić czasu na mnie? :( ona twierdzi, ze powinnam sama zadbać o swoje zdrowie, ograniczyć prace i "spuszczanie" sie w niej. Ja jako dziecko tez miałam akcje z wkrecaniem sobie jakichś głupot i spinaniem sie z tego powodu. Poza tym byłam molestowanie dzieckiem, ale o tym juz nie chce pisać.

Domysłasz sie co mogło wywołać ten atak akurat w tym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz ,że jest warstewka pod którą płyną tłumione uczucia....

Moim zdaniem nic się nie kumuluje ,bo niema negatywnych uczuć.Jeśli czegoś niema to dlaczego miało by się gdzieś ukrywać i kumulować ?

Oczywiście ze są, tylko tłumione przez leki ich nie odczuwasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki chcesz żeby wrócił normalny naturalny sen bez tabletek ,a bierzesz paro 40 mg ?

Ile teraz masz lat ,tak z ciekawości jeśli można wiedzieć.

Paro to paro. Będę pewnie łykał do końca życia.

Chodzi mi o tabletki ułatwiające zasypianie, czy nasenne, brane przed spaniem.

Chcę zasypiać bez nich. Żona we wczesnej ciąży. Nie chcę żeby wstawała do naszego starszego dziecka, czy wypuścić w nocy kota na dwór. A tak teraz jest. Jak biorę chlora na noc to śpię twardo do 4:30 i przedtem nie wiem co się dzieje. O 4:30 i tak się budzę i koniec spania. Pewnie tabletka przestaje działać.

33 lata.

 

-- 05 lut 2014, 12:44 --

 

Luki_Nerwusik, czy coś nowego przyniosles od psycholozki?? Moja dr twierdzi, ze mi na razie nie jest potrzebna psychoterapia? Czyżby ze mną było aż tak dobrze? A moze tak złe, ze nie ma co tracić czasu na mnie? :( ona twierdzi, ze powinnam sama zadbać o swoje zdrowie, ograniczyć prace i "spuszczanie" sie w niej. Ja jako dziecko tez miałam akcje z wkrecaniem sobie jakichś głupot i spinaniem sie z tego powodu. Poza tym byłam molestowanie dzieckiem, ale o tym juz nie chce pisać.

Domysłasz sie co mogło wywołać ten atak akurat w tym czasie?

 

Każdemu psychoterapia się przyda, każdy ma coś do poprawy.

Ty chociażby wspominałaś o braku pewności siebie. Po to jest m.in. psychoterapia aby to poprawić.

Atak nastąpił tydzień po powrocie z urlopu do pracy. Dużo zaległej roboty po urlopie, stres i wysiadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lunatic ,ale co jeśli czuje się dobrze ,naprawdę przez większość czasu odczuwam radośc,satysfakcje ze swojego życia...Oczywiście pojawia się czasami gniew złość ,ale niema lęków.Jeśli leki u Ciebie tłumią wszystkie emocje ,to można napisać ,że jesteś w stanie apati i depresji.

Luki_Nerwusik Mam nadzieje ,że wróci spokojne spanie bez doraznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lunatic ,ale co jeśli czuje się dobrze ,naprawdę przez większość czasu odczuwam radośc,satysfakcje ze swojego życia...Oczywiście pojawia się czasami gniew złość ,ale niema lęków.

Tzn ze w tym momencie działają chyba dobrze i nie przerzucają ze skrajności w skrajność, z nadwrażliwości do dużego zobojętnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik Mam nadzieje ,że wróci spokojne spanie bez doraznych

 

Luki Nerwusik , kup sobie chłopie na sen suplement diety 5HTP 100mg i bierz bezpośrednio przed snem . Lepiej będziesz spał i jest mozliwość ,że zmniejszysz dawki Paro . Ta to działa . A na wyciszenie skombinuj sobie baclofen .Pokombinuj trochę , samo stękjanie nie zaltwi wszystkiego ( sorry , jeśli nie stękasz ).

Codziennie walczę o Przetrwanie,dobieram leki ,,, i chyba dopłynę do Drugiego Brzegu . Chyba ? Napewno , z taką ilościa zeżartych prochów nie może byc inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Dzięki za radę. Nie stękam, odpowiadam tylko na zadane mi pytania.

Mimo wszelkich dolegliwości jestem pozytywnie nastawiony do życia, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem jak dotąd z dwóch firm , Putitan's Pride i Vitastore ( czy jakoś tak ) . Ten drugi tańszy , ale jakościowo słabszy . Jak następnym razem będę brał to od Puritanów. Po niczym nie spałem tak naturalnie , bez rannego " kaca "-benzo , ani bez przebudzeń. Niby to tylko supla , a jednak nawet na moją zrytą przez lata banię dziala to super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic wydaje mi się ,że te przechodzenie ze skrajności w skrajnośc to nic innego jak chemia mózgu ,a nie wyniki "kumulacji".Człowiek zaczyna kuracje SSRI i jest zamulony odstawia ssri jest nadwrazliwy i wtedy psychoterapeuta mówi "to wina skumulowanych emocji będąc na lekach ,tylko psychoterapia pomoże".

Baclofen daje radę ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×