Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79,

nie wiem, sprzeczałem się kiedyś z jedną dziewczyną tutaj na forum o sens stosowania dwóch SSRI i znalazłem artykuł psychiatry z Harvardu który wyjaśnia dlaczego to nie ma sensu

nie mam siły znów się z nikim sprzeczać więc mogę tylko ewentualnie polecić artykuł do poczytania

 

-- 04 lut 2014, 19:39 --

 

w zasadzie to nie artykuł tylko jego krótka wypowiedź w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci + paro ??? Brzmi jak decyzja niedouczonego lekarza eksperymentalisty. No sorry ale ponioslo mnie na tak niezrozumiale zalecenie. Na pewno Dark cos dorzuci do naszych wypowiedzi odnosnie tego dziwnego mixa. Moglabym zrozumiec aby do slonych paluszkow dorzucic slodkie czekoladki ale zeby do paluszkow dodawac jeszcze przesolone ziemniaki ? Naprawde, tajemniczo to brzmi i bardzo niewiarygodnie. Przeciez Gradrec mial karuzele na esci i zamieniono mu tylko na paro, od razu chlopak poczul smak nieba :lol:

 

Podczytuje Was choc jestem w pracy i dzis znowu widze eksplozje postow.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec

Jak po piwku,lepiej?

Lunotic

No jak dla mnie to nie ma sensu...no ale ja to tylko skromny pożeracz esci jestem...wiec sie nie znam na takich mixach....

Pisalem wczesniej, ze lepiej.

 

-- 04 lut 2014, 19:54 --

 

Esci + paro ??? Brzmi jak decyzja niedouczonego lekarza eksperymentalisty. No sorry ale ponioslo mnie na tak niezrozumiale zalecenie. Na pewno Dark cos dorzuci do naszych wypowiedzi odnosnie tego dziwnego mixa. Moglabym zrozumiec aby do slonych paluszkow dorzucic slodkie czekoladki ale zeby do paluszkow dodawac jeszcze przesolone ziemniaki ? Naprawde, tajemniczo to brzmi i bardzo niewiarygodnie. Przeciez Gradrec mial karuzele na esci i zamieniono mu tylko na paro, od razu chlopak poczul smak nieba :lol:

 

Ja podczytuje Was choc jestem w pracy i dzis znowu widze eksplozja postow.

Ano wyglada to dziwnie, aczkolwiek Paro i Esci dziala troszeczke inaczej. Teoretycznie przyjmuje 20mg SSRI, a w praktyce wyglada tak, ze jedno ma z medyczego punktu widzenia glownie dzialajace jak typowy antydepresant antydepresyjnie, a drugie wyraza glownie dzialanie przeciw-lękowo.

 

W kazdym razie, miks smieszny, ale nie nazwalbym tego lekarza niedouczonym, bo wlasciwie nie ma podstaw do tego.

Dowie sie jak ten miks dziala zjadacz tabletek niedlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec

Lunotic

No jak dla mnie to nie ma sensu...no ale ja to tylko skromny pożeracz esci jestem...wiec sie nie znam na takich mixach....

ja nie widzę w takim przypadku jakichś większych pozytywów z takiego mixu, jezeli potrzeba działania silniejszego tłumiącego i p/lękowego to jest na to jeden SSRI a jezeli troche bardziej aktywizującego to tez jest na to jeden inny SSRI, jezeli cos mozna osiągnąć jednym lekiem nie wiem po co pchać się w dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuswa juz drugi atak zaburzenia wzroku dzisiaj ja juz nie wytrzymam

Krista spoko ja widzialam podwojnie i zamazany obraz z jakies 2 tygodnie plus zawroty glowy. Wez magnnez min 600mg jednå tabletke dziennie a po 3-5 dniach poczujesz ulge. Po tygodniu powinnas juz widziec znacznie lepiej i zawroty powinny minåc. Mozesz smialo brac magnez przez 3 miesiåce, pozniej zmniejsz dawke o polowe. Magnez wzmacnia uklad nerwowy i chroni przed stresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wniosek, ze zaburzenie widzenia jest zwiazane z niedoborem magnezu? Z autopsji, czy jakies dzialanie ma na to rzeczywiscie i cos nam podrzucisz ?:> Sam jak juz wczesniej mowilem lykam sobie magnez z doskoku i rowneiz mam problemy z widzeniem nad ranem, jak kolezanka wyzej, do ktorej sie odnioslas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl, nie mam paniki, dużych lęków, skrajnych myśli itp. ale czuje taką obojętność, lekką niemoc i brak napędu ...

Sprecyzuj, prosze, "lekka niemoc".

 

-- 04 lut 2014, 20:45 --

 

Aha, nad ranem tez mam jazdy w stylu nie moge uniesc kubka z kawa i podniesc go do ryja, zeby wziac lyka, bo szyja odmawia mi posluszenstwa. Nie reka, tylko szyj. Dziwnie moja szyja dziala, jesli mozna powiedziec, ze dzala, bo szwankuje rano ;_;

 

-- 04 lut 2014, 20:49 --

 

Wiem!! Mam tez wiecznego "gula" w gardle. Ciagle czuje, jakby mnie dusilo i chce mi sie przelykac na sile i "odchrząkać". Ah te uboki. 3 tygodnie, idz pan w ch*j z takim zartem, panie SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemo. A teraz zrob nerwicy spektakularne vici i jedyne, co z nia bedziesz mial wspolnego to srodkowy palec jej kierunku :>

Dzisiejszy dzien po woli doibega konca, wiec zycze Tobie rownie tyle szczescia ile miales dzisiaj bez lekarstw. Jaak Ci sie uda bez lekarstw, to chyba swoje tez zostawie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, mi sie dzisiaj nerwica naprzykrzyla tak, jak sie nia naprzykrzala od dobrych 3 tygodni i zaleczylem ja alkoholem (2 piwa), bo do benzo niestety (a moze i stety? a moze wolalbym jednak benzo, niz alkohol, niewazne) nie mam dostepu.

 

Smieszy mnie to, jak ta kretynska choroba potrafi pozamiatac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec please odklej sie ode mnie, to juz ktorys z rzedu Twoj uszczypliwy post w stosunku do mojej osoby. Jestem zmeczona takim traktowaniem. Kazdy moj post poddajesz najwiekszej wåtpliwosci. Jak masz w sobie zbyt duzo negatywnej energii to pokrzycz sobie do scian. Ostatnio promujesz dosc agresywne wypowiedzi i coraz czesciej mysle o tym aby zaprzestac sie tutaj pojawiac tak aby nie prowokowac Ciebie. Naprawde Gradrec, ranisz nie tylko mnie na forum. To pierwsze i ostatnie moje ostrzezenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Naprawdę paro Cię wyleczylo z nerwicy?

No....ja nie mialam tego szczęścia,bo po odstawieniu leku zaraz wszystko wrócili,ale nie z taka sila jak przed leczeniem....

mozna tak powiedziec, nie zmieniła schematu myślenia ale zmniejszyła natężenie tego a głównie to wyeliminowała objawy, mimo ze mysli zostały takie jak były, z mniejszym natężeniem ale zostały, to jednak nie powodowały już zadnych objawów lękowych jak wcześniej, dlatego tak jak pisałem na tyle na ile jest możliwe wyleczenie lekiem to tak zadziałała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa: wracam wieczorkiem. Wracając do tematumixu esci i paro. Moja dr jest bardzo dobrym lekarzem, nie pierwszym u jakiego byłam i w pełni jej ufam. Z tego, co zrozumiałam, paro ma zadziałać dodatkowo przeciwlekowo na ta moja spine, z która esci nie do końca poradziła sobie. A esci zostawić bo trochę aktywizuje i dodaje energii. Tak to zrozumiałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×