Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

399 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      243
    • Nie
      119
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Raczej esci na to co ja dostalem teraz nie pomoze. Coz pozostaje zacisnac zeby i czekac. Glutaminian czy coś w ten deseń może sie w koncu obnizy. Jestem taki jakbym ciagle stres odczuwal, jakby ktos mnie obudzil o drugiej w nocy i poziom stresu mi nagle pofskoczyl. Eh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Jak wyglądału wasze pierwsze dni na escitalopramie przy silnych zab.lękowych?

Na początku nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych może dlatego że jednocześnie brałem alprazolam (który szybko uspokaja ale jest niebezpieczny przy dłuższym stosowaniu). Potem przy przejściu z 5mg na 10 zaczęły się napady gorąca, brak apetytu, trzęsące się dłonie, złe samopoczucie. Po ok. tygodniu skutki uboczne minęły i wszystko zaczęło się stabilizować.

 

Tak sobie myślę że może te skutki uboczne nie były spowodowane zwiększeniem esci tylko odstawieniem alprazolamu po miesiącu codziennego stosowania 😕

 

a ty już jesteś na esci? Jak samopoczucie? Bierzesz coś dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Potejto napisał:

Na początku nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych może dlatego że jednocześnie brałem alprazolam (który szybko uspokaja ale jest niebezpieczny przy dłuższym stosowaniu). Potem przy przejściu z 5mg na 10 zaczęły się napady gorąca, brak apetytu, trzęsące się dłonie, złe samopoczucie. Po ok. tygodniu skutki uboczne minęły i wszystko zaczęło się stabilizować.

 

Tak sobie myślę że może te skutki uboczne nie były spowodowane zwiększeniem esci tylko odstawieniem alprazolamu po miesiącu codziennego stosowania 😕

 

a ty już jesteś na esci? Jak samopoczucie? Bierzesz coś dodatkowo?

Pd jutra mam wchodzic najpierw 10 dni 5 mg potem 10. Do tego od jutra 7.5mg mirtoru. Jednak bardzo sie boje tej esci to moj pierwszy ssri. Mam wysoki poziom lęku już teraz. Trzesie mnie od srodka serce wali a jak jeszcze esci to spotęguje to bedzie masakra. Lekarz mi orzepisał do tego xanax sr 0.5 mg ale tego też sie boje ze bedzie reakcja paradoksalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Pd jutra mam wchodzic najpierw 10 dni 5 mg potem 10. Do tego od jutra 7.5mg mirtoru. Jednak bardzo sie boje tej esci to moj pierwszy ssri. Mam wysoki poziom lęku już teraz. Trzesie mnie od srodka serce wali a jak jeszcze esci to spotęguje to bedzie masakra. Lekarz mi orzepisał do tego xanax sr 0.5 mg ale tego też sie boje ze bedzie reakcja paradoksalna.

Po xanaxie nie będzie reakcji paradoksalnej możesz być o to spokojna ;) powinien też skutecznie zwalczyć niepokój w trakcie wchodzenia na esci, mi bardzo pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Potejto napisał:

Po xanaxie nie będzie reakcji paradoksalnej możesz być o to spokojna ;) powinien też skutecznie zwalczyć niepokój w trakcie wchodzenia na esci, mi bardzo pomógł.

Raz wziełam raz zomiren zwykły(to to samo co xannax) to zwarzywił mnie na 1.5 h a potem wszystko wróciło. Może ten sr bedzie dłuzej działał. Do tego biore jeszcze 50 pregabaliny na noc,wiecej zwiekszyc nie moge bo czuje sie jak na karuzeli. Rano biorę 100mg lamitrinu też mało pomaga,no a jutro mam wskoczyć na 5mg esci i 7.5 mg mirtoru na noc. Naprawdę nie wiem jak przetrwać te uboki. Długo Cie trzymały takie lęki po esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Potejto napisał:

Po xanaxie nie będzie reakcji paradoksalnej możesz być o to spokojna ;) powinien też skutecznie zwalczyć niepokój w trakcie wchodzenia na esci, mi bardzo pomógł.

No nie zapewniałbym, że nie będzie reakcji paradoksalnej. Jak ktoś nie brał to nie wiesz tego. Ja np. na Relanium reaguje paradoksalnie: daj mi relanium to urządzę 3 wojnę światową ;)  już się lekarze przekonali raz, że Relanium ode mnie jak najdalej. Niby na ten lek reagują tak tylko starsi ludzie no i wychodzi na to, że ja, ale sam psychiatra mi powiedział, że takie przypadki jak ja to rzadkość.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx masz rację, 100% pewności nigdy nie ma ale statystycznie alprazolam jest całkiem skuteczny i np. mi pomógł przetrwać najgorsze chwile 🙂

 

@Marcelina 28 xanax SR ma przedłużone uwalnianie, czyli jego działanie jest rozłożone na dłuższy czas. Jeśli po tym też będziesz czuła się zważywiona to może ustal z lekarzem zmniejszenie dawki. mi 0,25 zwykłego xanaxu wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Długo Cie trzymały takie lęki po esci? 

ok tydzień. Później miałem raz lepsze raz gorsze dni aż miałem wrażenie że lek przestał działać ale ustabilizowało się to wszystko po kilku tygodniach

Wiedz że możesz też nie mieć żadnych uboków. Różnie ludzie reagują na te leki. Nie potrzebnie zakładasz najgorsze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Potejto napisał:

 

@Marcelina 28 xanax SR ma przedłużone uwalnianie, czyli jego działanie jest rozłożone na dłuższy czas. Jeśli po tym też będziesz czuła się zważywiona to może ustal z lekarzem zmniejszenie dawki. mi 0,25 zwykłego xanaxu wystarczyło

Znaczy się Xanax XR działa trochę subtelniej niż zwykły. Brałam go pół roku i on na silne lęki czy atak paniki nie pomoże na pewno. Z lękiem wolnopłynącym powinien sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Potejto napisał:

ok tydzień. Później miałem raz lepsze raz gorsze dni aż miałem wrażenie że lek przestał działać ale ustabilizowało się to wszystko po kilku tygodniach

Wiedz że możesz też nie mieć żadnych uboków. Różnie ludzie reagują na te leki. Nie potrzebnie zakładasz najgorsze 🙂

A wchodziłeś stopniowo zaczynając od 5 czy odrazu na 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Odczułeś róznice w 5 czy 10 jesli chodzi o skutki uboczne?

Kiedy byłem na 5mg to nie odczuwałem nic ale brałem wtedy równocześnie xanax. Uboki pojawiły się jak wskoczyłem na 10 i odstawiłem xanax.

Generalnie po to zaczyna się od mniejszej dawki by przyzwyczaić organizm i zmniejszyć uboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Potejto napisał:

Kiedy byłem na 5mg to nie odczuwałem nic ale brałem wtedy równocześnie xanax. Uboki pojawiły się jak wskoczyłem na 10 i odstawiłem xanax.

Generalnie po to zaczyna się od mniejszej dawki by przyzwyczaić organizm i zmniejszyć uboki

Bo nie wiem czy zacząć brać xanax odrazu czy czekać aż bedzie źle. To znaczy ja wiem że bedzie źle idpierwszej tabletki bo ja jestem panikara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Bo nie wiem czy zacząć brać xanax odrazu czy czekać aż bedzie źle. To znaczy ja wiem że bedzie źle idpierwszej tabletki bo ja jestem panikara.

na twoim miejscu jeśli danego dnia musisz iść do pracy lub być gdzieś poza domem to wziąłbym xanax zapobiegawczo, a w dzień wolny nie wziąłbym żeby sprawdzić zachowanie swojego organizmu (czy będą lęki itp). Być może nie będziesz potrzebowała tego wspomagacza 🙂

xanax działa bardzo szybko, nawet w wersji SR powinnaś poczuć efekt po niecałej godzinie

Edytowane przez Potejto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! 
Ja już po kontakcie z moim doktorkiem i uznał, że moje objawy to klasyczne objawy nerwicy. Od poniedziałku podnoszę dawkę Esci- chyba na 7,5. Po kilku dniach na 10🥵

3 godziny temu, Potejto napisał:

Kiedy byłem na 5mg to nie odczuwałem nic ale brałem wtedy równocześnie xanax. Uboki pojawiły się jak wskoczyłem na 10 i odstawiłem xanax.

Generalnie po to zaczyna się od mniejszej dawki by przyzwyczaić organizm i zmniejszyć uboki

Jakie Ty dawki Xanaxu brałeś? Jestem na wyjeździe i bardzo mi ciążą objawy, u mnie 0,25 Afobamu zwykłego działa tak, ze mam już cały dzień ok. Ale teraz boję się go brać ten tydzień,a potem jeszcze jeden przy zwiększaniu dawki 😞 Bo to będą aż 2 tyg z rzędu. W zeszłym tyg. też coś tam brałam. Nie wiem co robić…boję się uzależnienia, a jednocześnie chciałabym się dobrze czuć 🥺

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rab44 napisał:

Hey może faktycznie zwiększenie dawki będzie dla Ciebie dobre. Zabrnęłas już tak daleko to szkoda żeby się teraz wycofać z tego leku. Współczuję Ci że tak się męczysz.  

No niestety :( u mnie wysiłek fizyczny sprawia, że następnego dnia gorzej się czuje. Chyba zmęczenie potęguje lęki. Widzę, że jak wezmę Afobam to zmęczenie też odchodzi…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Potejto napisał:

na twoim miejscu jeśli danego dnia musisz iść do pracy lub być gdzieś poza domem to wziąłbym xanax zapobiegawczo, a w dzień wolny nie wziąłbym żeby sprawdzić zachowanie swojego organizmu (czy będą lęki itp). Być może nie będziesz potrzebowała tego wspomagacza 🙂

xanax działa bardzo szybko, nawet w wersji SR powinnaś poczuć efekt po niecałej godzinie

Jestem teraz na zwolnieniu. A ile mogę brać taki xanax żeby sie nie uzależnić? Bralam kiedys tranxene 10 przrz miesiąc i sie nie uzależniłam,ale jak teraz go wziełam to nic a nic mi nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rab44 napisał:

Ja wchodziłem od 5mg ale zmniejszyłem na 2,5 mg prze 4 dni  bo nie dałem rady. później na 5 i było już lepiej . 

A na 10 wskakiwałeś tak samo co 2.5 mg?Jak sie teraz na tym czujesz? Pomoglo na ataki paniki?i lęk wolnopłynacy?

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

Bo nie wiem czy zacząć brać xanax odrazu czy czekać aż bedzie źle. To znaczy ja wiem że bedzie źle idpierwszej tabletki bo ja jestem panikara.

Ja to bym brała jeżeli będzie to absolutnie konieczne. W praktyce, mnie od razu po pierwszej dawce (po kilku godzinach) złapała telepawka i wzięłam małą dawkę, która mi od razu pomogła i potem jeszcze tydzień brałam 0,25 dziennie. A potem już tylko doraźnie. Teraz będę wchodziła powoli na 10mg Esci i pewnie znowu będę miała nasilenie lęków..

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Jestem teraz na zwolnieniu. A ile mogę brać taki xanax żeby sie nie uzależnić? Bralam kiedys tranxene 10 przrz miesiąc i sie nie uzależniłam,ale jak teraz go wziełam to nic a nic mi nie pomógł.

Wedlug ulotki leczenie nie powinno trwać dłużej niż 4-8 tygodni. 

 

2 godziny temu, Venencja napisał:

hej! 
Ja już po kontakcie z moim doktorkiem i uznał, że moje objawy to klasyczne objawy nerwicy. Od poniedziałku podnoszę dawkę Esci- chyba na 7,5. Po kilku dniach na 10🥵

Jakie Ty dawki Xanaxu brałeś? Jestem na wyjeździe i bardzo mi ciążą objawy, u mnie 0,25 Afobamu zwykłego działa tak, ze mam już cały dzień ok. Ale teraz boję się go brać ten tydzień,a potem jeszcze jeden przy zwiększaniu dawki 😞 Bo to będą aż 2 tyg z rzędu. W zeszłym tyg. też coś tam brałam. Nie wiem co robić…boję się uzależnienia, a jednocześnie chciałabym się dobrze czuć 🥺

Brałem po jednej tabletce 0.25 rano i wieczorem przez miesiąc. Wydaje mi się że po 2 tygodniach codziennego stosowania nic ci nie będzie zwłaszcza że to najniższa dawka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Potejto napisał:

Wedlug ulotki leczenie nie powinno trwać dłużej niż 4-8 tygodni. 

 

Brałem po jednej tabletce 0.25 rano i wieczorem przez miesiąc. Wydaje mi się że po 2 tygodniach codziennego stosowania nic ci nie będzie zwłaszcza że to najniższa dawka 🙂

I dzieki temu wchodzilo Ci sie lajtowo na esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×