Skocz do zawartości
Nerwica.com

smętne miejsca, alkohol


Gość Marecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdaje się że mam podobny

 

problem jak większość z Was na tym forum. Jednak póki co nie jestem do końca pewien i chcąc to wyjaśnić, proszę o podzielenie

 

się ze mną swoimi doświadczeniami.

 

Po raz pierwszy zauważyłem, że coś złego zaczyna się dziać, na 1 roku studiów, gdy

 

z każdym miesiącem stwierdzałem, że delikatnmie ale zauważalnie słabnie mi pamięć. Po roku miałem coraz częstrze stany

 

wyczerpania, zmęczenia, apatii, braku koncentracji. No i już zaczeły się pojawiać małe jeszcze wtedy lęki, które najczęściej

 

występowały u mnie wtedy, gdy siedziałem w jakimś miejscu, w którym nie uśmiechało mi się być, np. będąc u wójka który

 

rozmawiał, a właściwie opowiadał o polityce. Następowało nagle zupełne wyłączenie, nie słuchanie tego co mówi, i lęk przed

 

własnym zdrowiem, myślałem, że padnę, zemldleję, albo dostanę jakieś padaczki, wpadne w jakąś furię. Ale wtedy jeszcze to

 

było na tyle żadkie, że jak poszedłem do lekarza rodzinnego to skarżyłem się głównie na słabą pamięć i brak koncentracji.

 

Przepisała mi polfilin i 1 tabletka pramolanu przed snem - pramolan był ok a polfilin nic nie dał. Prze jakiś czas było

 

niźle, ale później coraz gorzej, Po wakacjach, jak wyjechałem na 2 rok, na tyle objawy lęku się nasiliły, że poszedłem do

 

psychologa, on posłał mnie do psychiatry, który przepisał mi oxazepam, który mi pomaga. Teraz jest nie źle, ale boję się

 

uzależnieenia, nie chcę ciągle łykać psychotropów. czy ktoś z Was też próbował leczyć się oxazepanem? Z jakim skutkiem? Ile

 

brał i czy po odstawieniu czuł silne objawy abstynencji? Dodatkowo na spobie zauważyłem jeszcze jedną rzecz, od dłuższego

 

czasu praktycznie nie piłem alkoholu. Wczoraj udałem się na imprezę wypijając 5,5 piwa. Poranek był ok, kac słaby. Ale co

 

później się działo... katorga, strasznie duży lęk z przekonaniem, że zaraz mi się padnę, zemdleję, jakiegoś zawału dostanę,

 

czy umrę. Serce jakoś tak dziwnie się zachowywało. Nie wiedziałem, co ze sobą zrobić, próbowałem coś robić ruszać się, ale to

 

nic nie dawało, próbowałem się położyć i sprubować zasnąć ale nic z tego. Poszedłem biegać, przebiegłem 30 metrów i serce tak

 

jakoś dziwnie zadygotało, że po prostu nie dało się dalej biec, przespacerowałem się kilka razy myśląć, że już padam, i czy

 

jest ktoś w pobliżu kto zawoła karetkę, nieciewanie, oxazepam zdawał się być na początku bezskuteczny, ale gdzieś tak po

 

godzinie chyba zadziałał. Czy też zdażało Wam się mieć takiego "KAC"a? Dodatkowo zauważam, że po większym posiłku jakby

 

objawy się delikatnie nasilały. Takie stany bez oxazepamu mam często tylko z mniejszym nasileniem. Czy komuś z Was tak jak mi

 

pojawiają się w miejscach, w których jest nudno, nie chce się słuchać, a siedzenie tam wydaje się stratą czasu (wykład, nudne

 

ćwiczenia, kościół...) ? I co macie dopowiedzenia na temat swojej pamięci?

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest miec takiego "kaca" (jak to

 

określiłeś), ale ja np. absolutnie po zadnych lekach nie moge pic alkoholu. Nie wiem, czy sa to jakies konkretne interakcje,

 

czy kwestia mojego nastawienia, ale zawsze po wypiciu pierwszego piwa zaczyna sie kwas. Moze to dlatego, ze leki, ktore mi

 

przepisano byly jakies felerne (nie bylam u psychiatry {ide we czwartek}, leki przepisywal mi tata {internista})...W kazdym

 

razie..takich mix'ów (sobie) nie polecam. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tez dostaje ataków w takich nudnych miejscach.

 

Najgorzej jest w autobusie, którym dojeżdżam codziennie do pracy. A z kacem miałem podobnie, no może nie tak ostro ale nie

 

było najlepiej. też miałem podobne lęki. Tylko że ja leczyłem sie Afobamem i brałem bardzo małą dawke codziennie rano. a od

 

dzisiaj mam brac Spamilan. ciekawe co bedzie po tych lekach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×