Skocz do zawartości
Nerwica.com

Słuchajcie prośba o analize


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że Magik śpiewał o wynikach badań na obecność wirusa Hiv. Aids jest wyrokiem śmierci i to w dużych męczarniach i upokorzeniu dlatego Magik tak przeżywał wyniki badań na które oczekiwał. Sam teledysk jest psychodeliczny i ktoś może odnieść wrażenie że chodzi o nn lub inną psychozę albo depresje. Dopiero na końcu pokazany jest lekarz który mówi że wynik jest negatywny ( - ) . Nn to kiepski motyw na teledysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś... każdy ćpun ma zaburzenia emocjonalne. Magik ćpał marihuanę, był ćpunem, z tego powodu musiał mieć zaburzenia. Dla mnie był niezłym muzykiem, ale nikim wielkim. Swoim życiem dowiódł jedynie, że kto ćpa, ten daleko nie zajedzie.

Po tetrahydrocannabinolu nie ma takich zaburzeń osobowości i utraty kontaktu z rzeczywistością.

Poza tym zastanowiłabym się nad słowem "ćpun" - marihuana nie uzaleznia fizycznie ani psychicznie, ponadto jest środkiem legalnym (coprawda nie u nas) - jest też mniej szkodliwa dla organizmu niż papierosy, no mniejsza z tym.

 

Magik brał kwas z tego co mi wiadomo a to troszkę co innego...... :roll:

 

Poza tym, analiza jednego utworu jest raczej mało możliwa, radziłabym posłuchać całej "Księgi tajemniczej" K44 - cała jest pełna takich psychodelicznych utwórów, poprostu niekoniecznioe ma to jakikolwiek związek z NN, taka była konwencja płyty, takie nastroje, ja bym się tu nie doszukiwała związków z zaburzeniami psychicznymi.

Poza tym po tej płycie jak wiadomo powstały jeszcze diwe, z których ani "w 63 minuty" ani "3:44" nie przejawiała tak krytycznych nastrojów. Kinematografia zresztą też nie jest jakoś specjalnie "zdołowana" teksty są już poważniejsze niż na 3:44 ale jak wiadomo panowie tez dorośli.

To co Magik powiedział Rahimowi:

""Rahim, wiesz co? Przez to WKU pojeb... mi się. To, co sobie kiedyś wmawiałem, żeby tylko grać niepoczytalnego przed komisją, teraz mną zawładnęło. Czuję, że kompletnie świruję"

Jak wiadomo powszechnie Magik, przez udawanie niepoczytalnego chciał uchonić się przed wojskiem, miał już żonę i dziecko wtedy, chyba odraczali mu to ze dwa razy ale jak widać nawał spraw na głowie, wydanie płyty, szukanie wyjścia z problemu dla mnie to wygląda poprostu na załamanie nerwowe........

Tak wygląda moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×