Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

może ktoś mógłby mi tu pomóc, dostalam od lekarza sertaline (asertin) i fluoksetyne (bioxetin) i mam brać oba na raz.

Boję się takiego połączenia, szukałam w necie, ale nic nie mogłam znalezc na ten temat. Czy dwa leki z grupy SSRI to nie za duze ryzyko? boje sie zespolu serotoninowego.

Wczesniej bralam cital z lerivonem, potem z mirtorem, plexxo.

 

Z lekarzem porozmawiac sie nie dalo bo sie spieszyl i ogolnie poczulam ze mnie olewa, nastepna wizyte, u innego lekarza mam dopiero za dwa miesiace. Nie moge nie brac lekow bo moj stan jest nieciekawy, ale lekarz nie rozwial moich watpliwosci....

Mial ktos podobne doswiadczenia, dwa ssri na raz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka , Zbychu Ci dobrze pisze, radzi i wyjaśnia ,lecz jego język jest jak dla mnie za mocno psychiatryczno -naukowy,a ja magistrem farmacji to raczej nie jestem,tylko byłym robolem ,aktualnie na rencie.

Mi też kiedyś lekarz przepisał do parogenu+sertalinę.Nie skorzystalem wtedy z tego,a teraz się Ciebie Zbychu pytam,byłby z tego jakiś dobry chleb co? Chodzi o male dawki z obydwu stron-tege+tego.Jakie Zbyszek sa Twoje opinie.

We Francji,gdzie mam przyjaciół takie rzeczy sa bardzo czesto stosowane,a i lepsze i dłuzsze mieszanki lekarze bez problemów dają brać. Zbychu odpowiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Zbychu77 może faktycznie spróbuje tego połączenia skoro lekarz tak zalecił, ale mimo to mam pewne opory.

To był lekarz u którego zwykle się nie leczę i na pierwszej wizycie zmienił mi lek z citalu na dwa ssri. No trochę to dziwne, prawda? Zaczęłam brać ten asertin już jakiś czas temu i czuję się po nim nieźle, nie wiem czy bioxetin jest sens włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 miesiącach żegnam się z fluo. Oprócz początkowej euforii, później huśtawce nastrojów i totalną agonią libido lek nic nie wniósł w moje leczenie...

Zwiększyłem Sulpiryd do maksymalnej dawki antydepresyjnej z 50 do 200 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowa na forum.

Mam do was takie pytanie czy Prozac/Fluoksetyna jest dostępna w syropie? Mam straszny lęk przed tabletkami, nie połykam ich od małego, odtad kiedy o mało co się nie udusiłam jedną. Wiem ze sa w postaci tabletek i kapsułek. Drugie moje oytanie brzmi; czy kapsułki /tabletki można no rozuszczać w wodzie, lub rozgryzać czy rozgniatać?

 

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, biorę już 2 m-c, ale nie widzę by mnie zbytnio skłonił do działania, poprawił nastrój. Owszem, mam mniej napadów płaczu ale czuję taką pustkę, bez uczuć, nadal czuję,że moje życie nie ma sensu,nadal cierpię.

W nocy często się budzę, chyba powinnam odstawić bioxetin ale sama nie wiem...? Czy czekać do końca tego opakowania i dać sobie wtedy spokój? Ale w takim razie jaki lek powinnam mieć przepisany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina, weź nie chrzań. Nie jest to Twój pierwszy lek i Twój genialny nastrój, który zawsze leciał na łeb na szyję. Zestaw leków jaki masz powinien Cię ustabilizować a nie nagle sprawić, że wszystko jest piękne. Nie pamiętasz już co się działo z Tobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz się tym stanem. Obyś tak wiecznie się czuła. :) Tylko, że wiesz jak to jest. Zresztą sam to znam. Jednego dnia pisałem, że miód malina jest, drugiego dnia tylko w łeb strzelić... Będę ostrożnie podchodził do wystawiania cudownych recenzji lekom... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×