Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pizzacanto i jego problem.


pizzacanto

Rekomendowane odpowiedzi

a co z tymi, ktorzy nie godza sie istniejace warunki w realu i chca czegos innego?

 

chcesz pasc krowy? ok, mozesz to robic,

chcesz byc informatykiem? w czym problem?

chcesz kupowac ubrania u prady? kupuj!

chcesz jesc same warzywa? jedz!

chcesz ogladac jedynke zamiast dwojki? ogladaj jedynke!

itp itd

 

moze na rozowo mam napisac ze to TY kierujesz swoim zyciem

 

masz wyzsze aspiracje? gdybys byl na tyle inteligentny i blyskotliwy to bys dojrzal w mojej wypowiedzi pewne uproszczenie. wiadomo ze ogladanie tv czy jedzenie nie jest celem w zyciu, chociaz jesli kogos to uszczesliwai to prosze bardzo. to bardzo dobrze, ze chcesz w zyciu czegos wiecej, wiec rob to co bedzie spelniac twoje oczekiwania i da ci szczescie.

 

 

jak dla mnie to ta dyskusja nie ma dluzej sensu.

 

my ci mowimy co robic a ty nadal: a co jesli spoleczenstwo bla bla bla

 

kto ci nie pozwala robic tego czego chcesz? wymien z nazwiska, albo chociaz imie podaj, np heniek spod trojki nie pozwala mi ogladac tv, albo mirka ze spozywczego kaze mi kupowac wylacznie pieczywo pelnoziarniste bo jest zdrowe a ja chce kupowac zwykle biale bo mi bardziej smakuje, albo pan zdzislaw powiedzial ze nigdy nie bede astronauta bo tak!

 

[Dodane po edycji:]

 

na twoim miejscu to chyba nie pozostaje nic innego jak se w leb strzelic

 

 

ps. mam nadzieje ze zrozumiales ironie w tym zdaniu pozywej, bo jesli nie to nie wiem czy cokolwiek jest w stanie ci pomoc

 

[Dodane po edycji:]

 

ok, to jesli cie nasze argumenty i przykady, przywolania z literatury i wlasnego zycia nie przekonuja to powiem ci ze jestes chory i powinnes sie leczyc, wiesz dlaczego?

bo czlowiek chory wmawia innym ze to inni powinnie sie leczyc a nie on i z toba jest dokladnie tak samo.

 

wmawiasz nam ze jestesmy nieszczesliwi, ze jestesmy manipulowani na kazdym kroku, itp kiedy my cieszymy sie tym ze mozemy robic to co chcemy, np pracowac w takim zawodzie jaki sobie wybralismy, czy studiujac to co nas interesuje.

 

jestes biednym malym, slabym czlowieczkiem, nie ogeista, bo egoista "po trupach" dazy do celu, nie patrzac na innych, a ty tego nie potrafisz, jestes jak taka sierotka marysia ktora siadla na pniu w lesie i placze bo wilk jej zabral koszyk a ona go chce odzyskac, i placze i placze i tupnie od czasu do czasu nozka ale dalej siedzi...... i siedzi...... i placze.

 

wiec siedz dalej i placz, ale nie miej pretensjie do calego swiata o to, bo to nie swiat jest temu winny tylko ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwiła, bo już raz sugerowałam to moderatorom, a ciebie nie do końca biorę na poważnie :P

 

Niemniej jednak oświadczenie o prowokacji byłoby kolejnym twoim usprawiedliwieniem na brak zrozumienia ze strony forum i ludzkości oraz próbą zachowania twarzy.

Niech wnioski każdy sobie wyciągnie sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ten konflikt bierze sie z tego, iz w stosunku do spolecznestwa jestem egoistka. Tak! Jestem nim, poniewaz spolecznestwo, w ktorym zyje, nie daje mi szansy na bycie i robienie tego, co jest moim marzeniem wiec przestalem tym spolecznestwem sie martwic, robic cos dla niego, isc na kompromisy. Nie bedzie zadnych kompromisow bo niby dlaczego?

Mowicie, ze to jednostka musi podporzadkowac sie grupie a ja mowie nie! I co wy na to! Pewnie niepodoba sie to Wam i dobrze! Tak jak mi przez lata nie podobal sie narzucony styl okreslonych norm i zachowan tak teraz mnie niepodobacie sie Wy.

Nie widze tutaj mozliwosci rozwiazania mojego problemu wlasnie ze wgledu na odmienne podejscie do zycia: wy sile czerpiecie z przynaleznosci do grupy i spelniania jej oczekiwan, ja sile czerpie ze spelniania swoich wlasnych.

 

I tyle.

 

 

z tego co widzę to Ty siłe czerpiesz z prowokacji .Powiem chłopie szczerze "zamiast fandzolic farmazony na forum dla osób z problemem pisz stary do ludzi którzy mogą coś zmienić " nic to tak nie da ale będziesz miał poczucie ,że próbowałeś :!:

 

Dla mnie to jedno wielkie ....... o Chopinie , jak przeczytałem ten temat od początku dzisiaj to zauważyłem ,że on jest po prostu o niczym . Koleś mówi ,że ma problem w kilku postach dalej ,że to My mamy po prostu jest bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizzacanto, jaka psychologia? Po raz kolejny masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego....jak dziecko a niby humanista...... :roll: , nie ma tu żadnego psychologa, to raz, dwa nikt tu nie poruszał kwestii, a bynajmniej ostatnio twojej majętności, a skoro dla ciebie słowo rozpieszczać kojarzy się tylko z pieniążkami - to jak widać nie znasz jego znaczenia :roll:.

Znowu tupiesz nóżkami i krzyczysz.....piszesz, że społecznestwo, w którym żyjesz, nie daje ci szansy na bycie i robienie tego, co jest moim marzeniem - jakby każdy robił co chciał to by nie było życia na ziemii.......myślę, że mało kto chce być śmieciarzem, pracownikiem kanalizacji, pracować w ubojni...ale jeśłi nie ja to kto? tak

:lol:

 

Rób sobie co chcesz, realizuj swoje marzenia - kto ci zabrania i czego dokładnie?, a jeśli cię nie stać na nie to najpierw na nie zarób a potem realizuj nic ci się nie należy, na wszystko trzeba zapracować.

 

A jeśli tak ci się nie podoba to mam złoty środek dla ciebie, zapracuj sobie i uskładaj pieniążki, o ile nie umrzesz ze zgryzoty i żalu, że taki wybraniec losu jak Ty musi pracować .......i wyjedź do amerki południowwej, przyłącz się do jakiegoś plemienia indian i zamieszkaj tam, nie ma tv, reklam, nikt cię nie będzie ograniczał, nic ci narzucał, żadnego systemu politycznego..... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dowód ,że to śmieszna prowokacja :

 

a ty popatrz jak ja sie tutaj ,,jem" z niektorymi, tez mnie nie rozumieja ale co tam - nie bede stac z zalozonymi rekoma

wrazliwosc to piekna rzecz ale trzeba nauczyc innych przed nia respektu jesli nie rozumieja tego

 

myślę nad zamknięciem tego wątku bo to "jedzenie " nic naprawdę nie wnosi , a za chwile z tego wyniknie kłótnia i polecą inwektywy w stronę uczestników tej dyskusji :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka656, nie zamknę za poglądy , bo jak dla mnie to może sie mu nawet faszyzm podobać co mnie to ;) jego życie jego wybór ........

 

jak zamknę to tylko dla tego ,że ta dyskusja jest martwa od samego początku Pan pizzacanto, jest po prostu nie reformowalny nie przyjmuje poglądów innych użytkowników a wręcz odczuwam ,że stara sie innym narzucić je . To tak jak bym w każdym temacie na forum odpisywał "nie masz racji" "nie zgodzę się z Tobą" jaki to ma sens no chyba tylo w ilości postów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez popieram zamkniecie tego watku i chyba nie musze dodawad z jakiej przyczyny...jade jutro pracowac jako smieciarza

 

a tak na marginesie: chocbym mial sie zesrac to dopne swego a wy dalej bedziecie zasuwali za marne kilka groszy w pracy, ktora tak naprawde nie bedzie dawala wam satysfakcji i bedziecie twierdzic, ze jednak tak ma byc

 

wasz wybor

 

ja wiem jedno: ta dyskusja to byla lekcja - lekcja nie pytania sie o droge tylko podarzania nia bez pytania sie o akceptacje

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizzacanto, powodzenia stary, szczerze , ważne jest samozaparcie musisz dążyć do celu jaki sobie postawiłeś i tu Cie rozumie :!:

 

tylko obawiam się jednego ,że jeśli Ty od razu chcesz startować na najwyższych stanowiskach z najlepszym wynagrodzeniem to może się to nie powieść po Twojej myśli ale aby się tak nie stało i kiedyś nie pragnął tych "marnych paru groszy" i jeszcze zaproponuję Ci obadanie hasła EGOCENTRYZM ma ono wiele wspólnego z Tobą przeczytaj i pomyśl nad tym .

 

Ps. a i dzięki za życzenia co do kariery zawodowej , osobiście nie narzekam ;)

 

Pss. Oby lekcja się nie skończyła wraz z drogą bo będzie trzeba zawrócić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizzek nie zgniewaj się ale Ty powinieneś założyć partie "co by się działo to i tak jestem na NIE" lub monarchie gdzie będziesz królem i będziesz wytyczał normy społeczne dla podwładnych a oni zapewnia Ci dobrobyt i bogactwo do końca życia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×