Skocz do zawartości
Nerwica.com

Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem


Dorotaa

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie mamusia DDA potulna jak aniołek i unikająca tematów problemowych, tatuś wyżywający się na otoczeniu frustrat, z którym o mało się nie zabijamy i patrzymy na siebie z nienawiścią, oczywiście najbardziej poszkodowany, więc moje problemy się nie liczą, mam ładnie wyglądać i nie sprawiać kłopotów ;) Ale to po krótce, im dalej w las tym ciekawsze przypadki, to nie temat na rozważania tutaj ;) Staram się od nich odciąć i ograniczać kontakty na maksa, bo inaczej to tylko kłótnie z tego wychodzą i wzbudzanie poczucia winy.

 

Co do jedzenia to powiem wam, że mimo wszystko, mimo emetofobii mam małą nadwagę i żrę jak opętana, non stop mam apetyt, więc tu się wyróżniam w tym względzie na tle fobików, najwyżej potem jak coś nieteges zjem to bardziej przeżywam. Dobra, wsiadam dzielnie w busik i jadę się zrelaksować do Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego ojciec był alkoholikiem, więc jest przekonany, że skoro on i mama nie piją to ja nie mam żadnych poważnych problemów. W ogóle nie rozumie tego co ja przeżywam.

Ja też tak mam, ale od strony mamy. Też uważa, że ja to mam niebo i nie potrafi zrozumieć jak ja w ogóle śmie mieć jakieś pretensje co do jej wychowania mnie. A niestety ono pozostawia dużo do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natalia_ współczuje...ja np ostatnio nie mam ataków ale codziennie przechodzą mnie myśli, że jelitówki teraz w powietrzu i że się nią zaraże. Okropieństwo ile można myśleć o wymiotach;/;/ a Ty ile się już meczysz ze swoją fobia? chodzisz gdzies do lekarza? POZDRAWIAM:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natalia_ współczuje...ja np ostatnio nie mam ataków ale codziennie przechodzą mnie myśli, że jelitówki teraz w powietrzu i że się nią zaraże. Okropieństwo ile można myśleć o wymiotach;/;/ a Ty ile się już meczysz ze swoją fobia? chodzisz gdzies do lekarza? POZDRAWIAM:)))

 

Od rana myślę o wymiotach i wciąż mam nudności. Wszystko zaczęło się od zatrucia rok temu, męczyłam się i w końcu wymiotowałam do wanny -.- a odkąd zemdlałam w łazience ze strachu w maju, myślę już o tym dzień w dzień. Najgorsze jest jeżdzenie autobusami, pociągami, załatwianie spraw na poczcie czy w banku, a nawet zakupy w sklepie mam ochote rzucic wszystko i wybiec.. A kiedy juz wychodze odczuwam ulgę. Nie chodzę do psychologa, ale myślę o tym, by poważnie się z tym lękiem rozprawić. Lekarz rodzinny przepisał mi Aciprex, lęki miały zniknąć. Biorę tabletki drugi tydzien i może faktycznie jest trochę lepiej, ale wciąż nie tak jak być powinno. Ale podobno te lekarstwa długo się rozkręcają, więc liczę, że będzie dobrze. Kiedy nie mam ataków, cały ten lęk wydaje mi się taki bezsensowny.. No cholera jasna, co w tym strasznego, że się rzygnie? Szkoda, że myślenie zmienia się jak tylko burknie mi coś w brzuchu, porażka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak, że mam fazy, że nie jem bo mnie mdli non stop, a potem mam okres wilczego apetytu, wręcz objadam się, przejadam. Dobija mnie to okropnie :( Czuję się jak emetofbiczko-bulimiczka niewymiotująca, oczywiście :D Ale nie jest mi do śmiechu dziś. Pocieszy mnie ktoś? Bardzo tego potrzebuję :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was, jestem tu nowa nie bede sie rozpisywac co mi jest, bo jest mi to co Wam wszystkim. Nie daje juz ze soba rady mam dosc, zapisalam sie do psychiatry za miesiac, mam nadzieje, ze pomoze. Od kilku dni znow mi sie zaczely codzienne calodniowe mdlosci, wieczorem ataki paniki, ze nagle obudze się i bede wymiotowac -,-

mam taka ochote zaczac normalnie jesc, tylko strach robi swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×