Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Dorotaa

Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie również nocki były stresujące, bo prawie zawsze mnie mdliło...najlepsze były pierwsze zmiany, bo poranki zazwyczaj są spoko jeśli chodzi o mnie. Schizy zaczynają się wieczorem. 

Dziewczyny, a myślicie, że zgaga i odbijanie może być również spowodowane tą nerwicą? Od dwóch lat mam takie problemy...nie byłam na gastroskopii z wiadomych przyczyn :D lekarz u którego byłam leczył mnie w kierunku refluksu. Ale po porodzie chyba w końcu pójdę na to badanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.08.2019 o 16:53, fallen93 napisał:

Dziewczyny, a myślicie, że zgaga i odbijanie może być również spowodowane tą nerwicą? Od dwóch lat mam takie problemy...nie byłam na gastroskopii z wiadomych przyczyn :D lekarz u którego byłam leczył mnie w kierunku refluksu. Ale po porodzie chyba w końcu pójdę na to badanie...

Może ;) Tak naprawdę nerwicą mogą być wszystkie objawy. A może nie być nią żaden. Dlatego warto się przebadać. Miałam gastroskopię x lat temu. Wiadomo - zbyt dobrze nie wspominam, ale przeżyłam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie bylo. Dzis mam kryzys. Od rana temperatura i problemy z brzuchem. Ale jak juz pisalam kiedys miesiac i 2 miesiace temu 2-3 dni przed okresem mialam to samo. A teraz tez na dniach bede miala okres. Do dzis sie trzymalam. Ale dzisiaj chodze juz w nerwach bo widzialalam w tym tygodniu 2 posty na instagramie ze ktos ma rewolucje zoladkowe. Do tego dziewczyna napisala ze inni daja jej znac ze tez sie mecza z wirusowka. Ten internet to moja zguba :( Ta informacja sie tylko niepotrzebnie nakrecilam :( ale probuje dawac rade i nie dac sie strachowi ale nie wiem jak to sie skonczy. 

Do tego zaraz przyjdzie wrzesien i czas wszystkich przedszkolnych chorob przez kilka miesiecy :( coraz czesciej mysle o zmianie pracy. Tak mi sie wydaje ze ten rok to bedzie moj sprawdzian. Jak sobie nie dam rady psychicznie to rzucam to.

Ta fobia mnie mega hamuje mimo moich staran :(

Witam nowe dziewczyny i pozdrawiam stale uzytowniczki 🙂 trzymam za was kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.08.2019 o 17:52, Angel_1896 napisał:

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie bylo. Dzis mam kryzys. Od rana temperatura i problemy z brzuchem. Ale jak juz pisalam kiedys miesiac i 2 miesiace temu 2-3 dni przed okresem mialam to samo. A teraz tez na dniach bede miala okres. Do dzis sie trzymalam. Ale dzisiaj chodze juz w nerwach bo widzialalam w tym tygodniu 2 posty na instagramie ze ktos ma rewolucje zoladkowe. Do tego dziewczyna napisala ze inni daja jej znac ze tez sie mecza z wirusowka. Ten internet to moja zguba :( Ta informacja sie tylko niepotrzebnie nakrecilam :( ale probuje dawac rade i nie dac sie strachowi ale nie wiem jak to sie skonczy. 

Do tego zaraz przyjdzie wrzesien i czas wszystkich przedszkolnych chorob przez kilka miesiecy :( coraz czesciej mysle o zmianie pracy. Tak mi sie wydaje ze ten rok to bedzie moj sprawdzian. Jak sobie nie dam rady psychicznie to rzucam to.

Ta fobia mnie mega hamuje mimo moich staran :(

Witam nowe dziewczyny i pozdrawiam stale uzytowniczki 🙂 trzymam za was kciuki!

Mam to samo przed tymi dniami, gorączka i mdłości i inne 🙂 Także spokojnie.

A faktycznie niepotrzebnie patrzysz na internet. Olać wirusówkę! Przeciez nie znasz powodow dla którego dostały? Może to zatrucie, moze nie myją rąk albo owoców? Jest dużo możliwości. 

Osobiscie wirusówkę taką konkretną miałam za dzieciaka 😐 

Może na jakis czas na czas wyleczenia się z fobii dobra byłaby zmiana stanowiska... Ja podjęłam rowniez decyzję i szukam czegoś, dosyć mam stresów. Zależy mi na swoim zdrowiu. Teraz wzięłam się za walkę z nerwicą. Polecam kanał DivoVic na YouTube jesli ktoś rowniez się zmaga z zaburzeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Angel_1896 nie trać czasu na walkę w pojedynkę. To nie działa, A jeszcze może pogłębić Twoje lęki. Mam zespół lęku uogolnionego z napadami paniki. Boję sie wymiotować od lat. Odstawiłam 1.5 roku temu escitalopram, który dostałam na lęki. Pomagał, ale uznałam, że już jest dobrze i odstawiłam po 4 latach sama. Lęki wróciły jeszcze silniejsze po 1.5 roku. Poszłam teraz do psychiatry, dostałam 15 mg escitalopramu. Zaczynam też psychoterapię. Polecam. Nerwicę się leczy. Nie trzeba się męczyć, idź do lekarza. Leki ziołowe z apteki tu nie pomogą. Nie czytalam wielu Twoich postow wstecz, ale wnioskuję, ze pracujesz w przedszkolu. Ja tez, jestem nauczycielka w przedszkolu i Twoje obawy podzielam i rozumiem w 100%. Pomóż sobie. Buźka :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@magd4lena dzięki za słowa wsparcia. Chyba pójdę w najbliższym czasie do psychologa, nawet na nfz. Nawet jak okaże się niezbyt dobry (jestem negatywnie nastawiona do publicznej służby zdrowia) to będę miała świadomość, że spróbowałam. Powiedz mi jeszcze czy długo pracujesz w przedszkolu? Udało ci się uniknąć rotawirusa? 

Ja mam ostatnio gorszy czas w życiu. Nie podoba mi się to w jakim jest ono momencie, chciałabym żeby wyglądało inaczej a jednocześnie odczuwam strach przed zmianą mimo, że wiem, że w perspektywie czasu ta zmiana dobrze by mi zrobiła. W pracy też jest ciężko. Codziennie jestem wyczerpana, a w weekend mimo, że odpoczęłam to i tak nic mi się nie chciało i nie chce. W pracy jest jeszcze w miarę, zajmuję czymś myśli, ale w domu nie daję sobie już rady. Tylko bym siedziała, płakała i się zamartwiała. Faszeruję się probiotykiem, kroplami żołądkowymi i ziołowymi tabletkami na uspokojenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej jest tutaj ktos? Mam mega kryzys :( od 3 w nocy, przez caly dzien do teraz mnie mdli i to bardzo :( po poludniu troche przestalo a teraz znow masakra. Wszystkie srodki zaradcze ida w ruch. Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.09.2019 o 19:57, Angel_1896 napisał:

Hej jest tutaj ktos? Mam mega kryzys :( od 3 w nocy, przez caly dzien do teraz mnie mdli i to bardzo :( po poludniu troche przestalo a teraz znow masakra. Wszystkie srodki zaradcze ida w ruch. Pomocy :(

Dziś już lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.09.2019 o 19:57, Angel_1896 napisał:

Faszerujesz się tymi lekami, a jest duże prawdopodobieństwo, że z żołądkiem jest w porządku 😐 a są to po prostu objawy somatyczne 😐 Naprawdę spróbuj tego psychiatry czy psychologa, kogo wolisz... ( u mnie psycholog się nie sprawdził (powiedziała mi, że oglądam za dużo horrorów) i poszłam do psychiatry) -.- 

Sama sobie najlepiej pomozesz jak zaczniesz działać, my na forum jedynie mozemy dac Ci wsparcie i zrozumienie 😘 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim.

Ja od ponad 2 miesięcy jestem całkowicie bez leków. Jest ciężko z lękami ale od wczoraj zdycham że strachu.

Taka sytuacja:

Musiałam z mężem isc do sąsiadki podpisać pewien dokument. Dzwonimy więc dzwonkiem do domu, cisza... Już mieliśmy iść ale nagle wyszła zmarniona sąsiadka, podeszła do bramy i wzięła od nas ten dokument opowiadając, że jest chora i cały dzień rzyga dalej niż widzi. Widzieliśmy się z nią krótko, dosłownie kilka minut ale jestem kompletnie spanikowana. Od wczoraj czytam o zakażeniu, szoruje ręce prawie do krwi, strasznie się boje... Mąż mi wczoraj zrobił drinka z coli i rumu to mnie zmulilo i zasnęłam ale w nocy koszmary miałam i obudziłam się z mdłościami. Na szczęście wmowilam sobie że to z nerwów i zasnęłam. Dziś boje się cokolwiek zjeść, ciągle myślę o tym, że ta kobieta mnie zaraziła. Czuje się jak totalny świr...😭😭😭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi