Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lu_80

FLUWOKSAMINA (Fevarin, Luvox)

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

45 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      31
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      8

Rekomendowane odpowiedzi

Skutki uboczne zaczynają być dokuczliwe. Nudności, suchość w ustach i rozkojarzenie. Ciekawe ile czasu to się będzie utrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Lilith napisał:

Na razie po dwóch dniach czuję lekkie zamulenie i delikatną senność

tyle Lilith wiem ,że lek ten ma tak na początku ,że lekko zmula ( ale na krótko ) 

senność , być może ( jednak nie aż tak dokuczliwa ). Dlatego ten lek lekarze zalecają brać na noc .

Jasność umysłu ? , chyba za wcześnie cokolwiek wyrokować  na początku terapii .

WAżNE ,ŻE DEPRESJI I LĘKÓW NIE MA !!!  Resztę jakoś można podreperować .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.12.2019 o 15:54, Kalebx3 Gorliwy napisał:

senność , być może ( jednak nie aż tak dokuczliwa )

Wczoraj mnie poskładało na pół dnia. Dzisiaj jest trochę lepiej. 

Za to suchość w ustach i jadłowstręt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wczoraj byłam u psychiatry i dostałam fevarin . Wcześniej u rodzinnego dostałam escilopram ale psychiatra stwierdził ze ten lek nie nadaje się do tego rodzaju zaburzeń . Mam okropne lęki nerwice natręctw i hipochondrię  chyba . 
Bralam esci 9 dni pierwsze cztery to jakiś kosmos myslalam ze zejdę . Do tego traxenne szczerze miałam nadzieje ze lekarz zmieni mi to traxenne bo mnie zmulał a esci zostawi skoro przeżyłam te kilka dni najgorsze . 

Teraz mam na noc Fevarin 50 mg rispolept 2 mg traxenne 10 mg .Nie wzielam rispoleptu za bardzo boje się tego leku . Dziś rano jest lepiej ale boje się ze to esci zaczął działać a teraz przez zmianę znowu zacznę świrować . 
Co sądzicie o takim połączeniu ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ka03 napisał:

Hej wczoraj byłam u psychiatry i dostałam fevarin . Wcześniej u rodzinnego dostałam escilopram ale psychiatra stwierdził ze ten lek nie nadaje się do tego rodzaju zaburzeń . Mam okropne lęki nerwice natręctw i hipochondrię  chyba . 
Bralam esci 9 dni pierwsze cztery to jakiś kosmos myslalam ze zejdę . Do tego traxenne szczerze miałam nadzieje ze lekarz zmieni mi to traxenne bo mnie zmulał a esci zostawi skoro przeżyłam te kilka dni najgorsze . 

Teraz mam na noc Fevarin 50 mg rispolept 2 mg traxenne 10 mg .Nie wzielam rispoleptu za bardzo boje się tego leku . Dziś rano jest lepiej ale boje się ze to esci zaczął działać a teraz przez zmianę znowu zacznę świrować . 
Co sądzicie o takim połączeniu ? 

Dziwnie Ci powiedział lekarz, bo przecież escitalopram jest właśnie na takie zaburzenia jakie masz. Rzeczywiście bez sensu wydaje się przerywanie teraz terapii tym lekiem, jeśli jest on co najmniej tak skuteczny jak fevarin. Chyba lekarz chciał się wykazać nie patrząc na dobro pacjenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, okularnica napisał:

Dziwnie Ci powiedział lekarz, bo przecież escitalopram jest właśnie na takie zaburzenia jakie masz. Rzeczywiście bez sensu wydaje się przerywanie teraz terapii tym lekiem, jeśli jest on co najmniej tak skuteczny jak fevarin. Chyba lekarz chciał się wykazać nie patrząc na dobro pacjenta ;)

Może chodziło mu o moje problemy ze snem sama już nie wiem . Tak czy siak dziś się przebudziłam ze trzy razy tylko po tym fevarinie i udawało mi się zasnąć raz tylko złapał mnie taki ostrzejszy stan lekowy . Trexanne biorę póki co 5 dzis moze wezme 10 tak jak on mówił . Nie chce sobie za mocno namieszać w głowie . Z tym rispoleptem dalej pasuje to za mocny lek na moje oko , myśle ze potrzebuje jeszcze jednej konsultacji z innym specjalista . Ale 150 zł już poszło i jeszcze leki....

Edytowane przez Ka03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 30.12 jestem na dawce 25 mg rano i 50 mg na noc. Senność w dzień nadal się utrzymuje. Apetyt straciłam do reszty. Muszę się zmuszać, żeby cokolwiek jeść. Najchętniej nie jadłabym nic. Do tego mdłości i suchość w ustach. Z plusów - jestem spokojniejsza, czuję się wyciszona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już mam dosyć esseserejów tym bardziej sedatywnych jak ten lek . Minie ci do 3 tygodni on ma grypopodobny wjazd jak się zaczyna go brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Jurecki napisał:

@Lilith lepiej spisz po tym leku?

Śpię po kwetiapinie. Być może i fevarin coś dokłada, ale nie jestem w stanie tego określić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po prawie tygodniu zaczęłam normalnie sypiać , wiec może faktycznie coś zaczęło działać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem już na dawce 50  mg rano i 50 mg na noc. Senność powoli mija. Jadłowstręt nie odpuszcza. Ogólnie czuję się wyprana z energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś po tym leku suchość jamy nosowej i oczu przy jednoczesnym nadmiernym wydzielaniu śliny ? Czy to raczej efekt traxenne .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.01.2020 o 22:59, Ka03 napisał:

Miał ktoś po tym leku suchość jamy nosowej i oczu przy jednoczesnym nadmiernym wydzielaniu śliny ? Czy to raczej efekt traxenne .

Suchość jamy nosowej i suchość w ustach. 

Ogólnie, jestem na dawce 50 mg rano i 75 mg na noc. I te dodatkowe 25 mg na noc znowu mi daje po głowie. Senność, brak energii, rezygnacja, obojętność, próba zamknięcia się we własnej skorupie z wywieszoną tabliczką: " błagam, tylko niech nikt nic ode mnie nie chce". Było już lepiej i zaś się zrypało. Ale plusy też są: jestem wyciszona, śpię, przestałam płakać. Jeszcze żeby tylko wróciła chęć do robienia czegokolwiek, to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lilith napisał:

Suchość jamy nosowej i suchość w ustach. 

Ogólnie, jestem na dawce 50 mg rano i 75 mg na noc. I te dodatkowe 25 mg na noc znowu mi daje po głowie. Senność, brak energii, rezygnacja, obojętność, próba zamknięcia się we własnej skorupie z wywieszoną tabliczką: " błagam, tylko niech nikt nic ode mnie nie chce". Było już lepiej i zaś się zrypało. Ale plusy też są: jestem wyciszona, śpię, przestałam płakać. Jeszcze żeby tylko wróciła chęć do robienia czegokolwiek, to będzie dobrze.

Ja biorę tylko 50 mg na noc i jest serio lepiej ale te przebudzenia i dziwne sny mnie dobijają . A długo już jesteś na tym leku ? 
Co u Ciebie stwierdzono ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ka03 napisał:

Ja biorę tylko 50 mg na noc i jest serio lepiej ale te przebudzenia i dziwne sny mnie dobijają . A długo już jesteś na tym leku ? 

Zaczęłam bać tuż przed świętami. I mam na razie dojść do dawki 50 mg rano i 100 mg na noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Lilith napisał:

Zaczęłam bać tuż przed świętami. I mam na razie dojść do dawki 50 mg rano i 100 mg na noc.

O to dość dużo , u mnie tylko 50 mg i traxenne ( i rispolept 2 mg ale jak wspominałam tego nie wzielam i jakoś nie mam zamiaru ) biorę od 27 ale jakoś lepiej jest już nie mam drgawek takich ze strachu i zaczęłam jeść wcześniej w ogóle nie spalam tylko leżałam kilka dni i się tak dziwnie wywijałam takie ataki paniki kilka razy na dobę . Okrutne dwa tyg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Lilith napisał:

właśnie Lilith , teeee 25 mg , a szalka wagi przegina się w apatyczność i niewrażliwosć, brak energii .

Czy nie mogłabyś zostać na 50mg + 50 mg ?

U mnie tak samo było z escitalopramam . 12,5 było OK, po byku ,,, , ale 15 mg to mongolizm wyciszony , Niby 2,5 mg różnicy ale jaka różnica w jakości życia .

Jak masz zamiar dojśc do dawki 50mg +100 mg to bardzo Ci szczerze współczuję ,,,,przyszłego niefajnego  samopoczucia .

Cos pewnie uradzisz ze swoim doktorkiem ,żeby nie było dożynania lekami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś jakie ten lek ma porównanie z paro ? Oprócz tego  że paro jest silniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2020 o 04:42, Kalebx3 Gorliwy napisał:

właśnie Lilith , teeee 25 mg , a szalka wagi przegina się w apatyczność i niewrażliwosć, brak energii .

Czy nie mogłabyś zostać na 50mg + 50 mg ?

U mnie tak samo było z escitalopramam . 12,5 było OK, po byku ,,, , ale 15 mg to mongolizm wyciszony , Niby 2,5 mg różnicy ale jaka różnica w jakości życia .

Jak masz zamiar dojśc do dawki 50mg +100 mg to bardzo Ci szczerze współczuję ,,,,przyszłego niefajnego  samopoczucia .

Cos pewnie uradzisz ze swoim doktorkiem ,żeby nie było dożynania lekami ?

Doszłam do planowanej dawki. Senność minęła, większość efektów ubocznych również. Pozostał mały apetyt, ale przynajmniej nie jest mi ciągle niedobrze. Fevarin w pewnym sensie mnie wyjaławia emocjonalnie. Blokuje płacz i emocje w ogóle. Nie narzekam, bo to akurat teraz przydatne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Lilith napisał:

Blokuje płacz i emocje w ogóle. Nie narzekam, bo to akurat teraz przydatne. 

fajno (-; ,  gratuluję ,że wytrwałaś ,

a jak z energetyką życiową na tym  leku ( chodzi mi o nepęd  , szczególnie ten z rana ) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

a jak z energetyką życiową na tym  leku ( chodzi mi o nepęd  , szczególnie ten z rana ) ?

O napędzie ciężko mówić. Bardziej jest to obecnie na zasadzie zmuszania się do czegokolwiek. Ale z dnia na dzień coraz mniej się zmuszam, więc idzie ku dobremu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lilith napisał:

Ale z dnia na dzień coraz mniej się zmuszam, więc idzie ku dobremu. 

SUPER !!!

szczerze i z całego serca cieszę się ,że lek zaskoczył / zaskakuje .

Moja psychiatra , która mnie leczy już koło 20 lat bardzo często proponuje mi ten lek i ma o nim wysokie noty .

Jednak jakos nie czuję by  na dziś ten -akuratnie lek -zaczął ustawiać do pionu moje szare komórki .

Z drugiej strony lekara mi "wmawia" ,że to jeden z lepszych specyfików na lęk i natręctwa ,

Puki co jednak jade dalej na Paro + ami .Może kiedyś przyjdzie czas na Fevarin .(-; , może zdążę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kalebx3 Gorliwy lek jest ciężki we współpracy, ale czuję jego działanie. Jak przebrnęłam przez najgorsze uboki, to powoli zaczynam go doceniać. A to się nie zdarza zbyt często, bo większości leków zwyczajnie nie odczuwałam. 
Poza pregabaliną - też dobrze na mnie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lilith, 

pozostaje mi tylko POGRATULOWAĆ Ci  wytrwałości i życzyć , aby lek dalej rozwijał swoje dobre skrzydła i unosił Ci wysoko ponad szambo depresji , lęków  , traum i fobi .

Zawsze uważałem ,że trafienie w skuteczny lek lub mix leków , oraz w najoptymalniejszą z nimi dawką to gwarancja lepszego jakościowo życia . Lekarz prowadzący też jak wspominałaś bardzo dobry i zarazem na NFZ . 

Powodzenia (-; , trzymaj się /

/Powiedz mi jeszcze jedna techniczna rzecz , jak zrobić by Nick był w tym niebieskim tle białymi literami . Dzięki .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi