Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica , czy na pewno


Duży7

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że byłem leczony przez wiele lat i cały lekospis chyba wypróbowany po czasie okazało się że objawy wywołuje zupełnie co innego . Wiele osób ma badaną tarczycę i wyniki w normie . Po latach mogę stwierdzić że zmiana w wynikach tarczycowych o nawet 5 proc może wywołać objawy ciężkiej nerwicy . Między bajki można włożyć stwierdzenia lekarzy że to nie tarczyca . Należało by zbadać TSH ft4, ft3,a tpo ,atg i USG tarczycy. Mnie po 187,5 wenli było źle . Gdy dołożono euthyrox dawka nagle 37,5 bez żadnego pogorszenia . Dobrym przykładem jak tarczyca udaje nerwicę jest zwiększenie dawki euthyroxu. Od razu ścisk w gardle tzw globus ,dygoty mięśni ,biegunka ,częstomocz i tętno w górę z bólami w klatce a badania ok . Typowe objawy nerwicy i poczucie leku stresu. Dzieje się tak bo zmiana ilości  czy nierównowaga hormonów stymuluje nad reaktywność beta adrenergiczną i doraźnie propranolol może łagodzić ale długotrwale następuje pogorszenie . Nadaktynosc adrenergiczna jest przyczyną samopoczucia bardzo nerwicowego . Dziwi natomiast to że taki edronax potrafi natychmiast pomóc już po 2 godzinach ale po 2 tyg efekt mija . To samo jest po euthyroxie. Długie branie wydaje się nieskuteczne a zwiększenie dawki daje power na dzień lub dwa i później jest już gorzej. Dobrze niweluje stany nerwicowe np bromergon brany dłużej . W jakiś sposób pobudzanie rec dopaminy D2 obniża noradrenalinę . Za to blokada D2 wywołuje akatyzje leczona propranololem niezbyt skutecznie . Nie bardzo rozumiem ten mechanizm ale wiem że odstawienie bromergonu jest koszmarem nawet większym niż paroksetyny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×