Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prośba o opinię


fixumdyrdum

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy!
Może Wy będziecie mieli jakiś pomysł?

Mam dużą depresję: anhedonia, anergia, apatia, "Zespół Katastrofy Porannej", niemoc, lęki, niepokój i reszta objawów.
Próbuję sie leczyć od połowy lutego.

Aktualnie, od kilu dni zażywam:

Sedam 3 1-1-1
Wortioksetyna (Brintellix) 20 1-0-0
Pregabalina 75 1-0-1
Lerivon 10 0-0-1

Sedam, zgodnie z Waszymi (Kolegi Jureckiego) sugestiami staram się zażywać w jak najmniejszej dawce (zamiast 12 tabsów zjadłem 5,25 tabsa),
czekając na zadziałanie Wortioksetyny.

W tym momencie, głównym problemem jest 

 

PROBLEM UCISKU W GARDLE, W SZCZEGÓLNOŚCI, PO PRAWEJ STRONIE GARDŁA I W PRAWEJ ZATOCE NOSOWEJ.

 

Uczucie to generuje uczucie niepokoju i podenerwowania. Te jednak pojawiają się wskutek pojawienia się uczucia ściskania  i się nakręcam.
Faktycznie, ustępuje w trakcie spożywania pokarmu (uczucie w gardle), ale tylko na króciuśki czas, dosłownie 30 sekund.
Lekarze mają to w nosie. Ot: "Globus Histericus".

Problem jest jednak taki:

 

NIE MAM TEGO UCZUCIA GDY LEŻĘ.

 

Właściwie dlatego nie chcę się podnosić z łóżka rano, bo wiem, że za chwilę przyjdzie ścisk i nerwy.
Wieczorem trochę odpuszcza, ale nie całkiem. 
Gdy położę się spać, a mam problemy z zaśnięciem (oczywiście mam myśli Schopenhauer'owskie)
i wstanę się czegoś np. napić czy zażyć Lerivon (jeśli w godzinę nie zasnę, zażywam Lerivon 10), 
tego uczucia zupełnie nie ma, ani podenerwowania, ani lęku nie ma. Jestem zdrowy. 
Rano - to samo. Dokąd nie wstanę - somatycznie jest OK, brak ścisków. Wstanę - ścisk, a po chwili niepokój.
Benzo raczej słabo pomagają. Ścisk trochę maleje, ale bardziej przez to, że mam go w d**ie.
Pregabalina nie pomaga.
Olanzapina nie pomagała. Nawet mi się nie chciało po niej spać (5mg na noc) + 2,5 na dzień.

 

Jeśli to ważne, schudłem bardzo od początku roku. Do połowy marca, kiedy pojawił się ucisk schudłem 105kg -> 82kg.

 

Tak na marginesie, ile należy czekać na działanie Wortio? Na SNRI/SSRI jestem od początku lipca, a ścisk w gardle nie ustępuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×