Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna TMS -opinie, wrażenia, testy


Rekomendowane odpowiedzi

@Melodiaa nie tak ostro ;) na spokojnie. 

@Pssd98 mówisz czym ma sje zainteresować oraz gdzie można dostać taką substancję. Poprosze w takim razie w wiadomości prywatnej Twój numer PWZ. Wiesz, jakby ktokolwiek skorzystał z Twoicj sugestii i organizm zareagował niewłaściwie, abyśmy mogli podać policji info -kto, co, jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej mojej sugestii... Przecież ja jej nie namawiałem do zażycia psylocybiny. Ja tylko poleciłem by zainteresowała się w teorii tą substancją. A że podałem gdzie można dostać legalnie tą substancje to jest zwykła teoria. Inaczej by było gdybym napisał, polecam Ci zażyć psylocybinę, bo działa ona korzystnie na depresję. A ja tak nie napisałem, nie namawiałem nikogo do leczenia się tą substancją, więc nie złamałem w żaden sposób prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pssd98 nie pytalam się o Twoje zdanie na ten temat. Dyskusja z ekipą na temat słuszności zwracania uwagi to już zdecydowane łamanie regulaminu. 

Samoleczenie na forum również jest zakazane. 

Postaram Ci się to wytłumaczyć na innym przykładzie. Przez wiele, wiele lat na poparzenia przepisywany był aroguslfan. Ba, w obecnej chwili wielu lekarzy nadal zaleca jego stosowanie. Zdarza się, że na sorze jest on zastosowany w leczeniu poparzenia. W momencie udzielna komuś porady, aby zastosował argosulfan (bo Tobie pomógł, bo lekarz Ci przepisał) szkodzisz drugiej osobie. W przypadku medyka może zostać on pociągnięty do odpowiedzialności, gdy Ty polecasz nie można Ci nic zrobić. Jednak nadal jest to szkodliwe!!! Taka porada szkodzi w takim przypadku. Może wyciągniesz coś z tego odnośnie zaistniałej tutaj sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam nie wchodzić w dyskusje z ekipą, jak niesłusznie mnie oskarżacie. Teraz napisałaś zdanie. ,,W momencie udzielna komuś porady, aby zastosował argosulfan (bo Tobie pomógł, bo lekarz Ci przepisał) szkodzisz drugiej osobie'' Zacznijmy od tego, że ja nie udzielam komuś porady by zastosował Psylocybinę. Więc ten argument jest nie trafny. Ja zaznaczyłem, że nikogo nie namawiałem do stosowania psylocybiny. Nie chcę wchodzić już w tą dyskusje bo jest bez sensu, a mi nie jest potrzebny żaden ban. Ale nie uważam bym złamał regulamin i to przecież jest fakt. Bo powtórzę, ja tylko teoretycznie napisałem by poczytała psylocybinie, a nie namawiałem jej do stosowania. Fakt mogłem inaczej jeszcze ując to zdanie i napisać w teorii, że psylocybina jest substancją, która dość często pomaga na depresję i są nią leczeni ludzie za granicą, z sporą skutecznością. Ale z drugiej strony ja tylko teoretycznie zaproponowałem by poczytała sobie o psylocybinie, a nie ją stosowała. Prawda jest po mojej stronie i to jest fakt. Jak dostanę od was karę to nie słusznie.

Ja tylko zaproponowałem jej by poczytała o tej substancji- a nie namawiałem ją do jej spróbowania. A to jest zasadnicza różnica.

Ale nie będę już w ten sposób pisał, by proponować komuś zainteresować się jakimś lekiem, skoro wam to nie odpowiada. Ale to nie jest raczej łamaniem regulaminu, skoro nikogo nie namawiam do stosowania tych środków.

Jeszcze pisząc zdanie, że nie pytasz się o moje zdanie w tym temacie, to jest nie odpowiednie traktowanie użytkowników z góry... Skoro zostałem nie słusznie oskarżony o rzeczy których nie zrobiłem, powinniście dać prawo mi się wypowiedzieć w tej kwestii i wysłuchać mojego zdania. Bo to jest fakt, że nie proponowałem nikomu leczenia tutaj psylocybiną pod postami.

Na koniec dodam, że nie będę już namawiał nikogo do czytania o jakiś substancjach.

Nie potrzebnie pisałem też gdzie można nabyć trufle, to fakt. I tutaj macie że złamałem regulamin- więc przyznaje się do błędu. Ale nikogo nie namawiałem do ich stosowania, ani nie proponowałem jej by ją zastosowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na różnych stronach medycznych, że oficjalnie ,,Dzięki leczeniu za pomocą dwustronnych elektrowstrząsów 80 procent pacjentów z ciężką depresją poczuło trwałą poprawę stanu zdrowia, a odsetek remisji wynosi 75 procent'' Przeczytałem też artykuł że elektrowstrząsy leczą nawet 80-90% depresji. To ja się pytam dlaczego tak mało placówek wykonuje takie zabiegi?

a TMS Według randomizowanych, kontrolowanych badań klinicznych wskaźnik skuteczności (skuteczność) terapii TMS wynosi od 58% do 67%. Gdzie w niektórych placówkach, ta skuteczność jest wyższa. Bo to wiadomo zależy od kompetencji Psychiatry, który będzie wykonywał taki zabieg.   Natomiast najdroższy protokół Saint, ma skuteczność podobno o 10% wyższa od zwykłych protokołów.

TMS jak i TPS- (metoda polegająca na pobudzaniu mózgu falami akustycznymi) są to metody które mają większą skuteczność niż leki antydepresyjne, które niestety powodują spłycenie emocjonalności u człowieka. W tym zmniejszają odczuwanie radości bardzo często. Są to też metody o wiele bardziej bezpieczne od leków. Mi Doktor powiedział, że przy stymulacji TMS rzadko się odczuwa jakieś skutki uboczne. Jedynie tylko chwilowe bóle głowy. Podobno na milion osób które do tej pory przeszło zabieg TMS, podobno tylko 100 osób stwierdziło po tym zabiegu zwiększenie się depresji. Natomiast antydepresanty często pogłębiają depresję u leczonych.

Ja za kilka miesięcy sam stestuje różne protokoły TMS- na nerwice lękową, depresje i być może protkół na poprawę snu(choć podobno przy protokole antydepresyjnym, często poprawia się sen) jak i TPS- na adhd i ogólne pobudzenie głowy. Bo mam problem z myśleniem od palenia nieświadomie dopalaczy w młodym wieku(13-14 lat), mam uczucie pustki w głowie, problemy z zebraniem myśli. A metoda TPS bardzo pobudza mózg, aż na 8 cm korę przedczołową gdzie metoda TMS tylko na 3 cm. I mam w planach regularnie stosować pobudzenie głowy metodą TPS. 1 zabieg na 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×