Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz mam dosyc, po 6 tygodniach na 30mg przeszlam na 60mg i juz dwa tygodnie minely a ja nadal walcze ze skutkami ubocznymi!!! Ciagle szumy i piski w glowie, niepokoj, napiecie, mam wrazenie,ze nie czuej wlasnego ciala, jakbym byla znieczulona, do tego jem bez przerwy, mam leki, tachykardie, poce sie ze strachu. Najdziwniejsze jest to, ze wczesniej bylama przez prawie 2lata na Dulo i bylo cudownie, zero skutkow ubocznych. Czemu teraz jej nie toleruje???

Poradzcie cos, bo nie wiem co robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam dosyc, po 6 tygodniach na 30mg przeszlam na 60mg i juz dwa tygodnie minely a ja nadal walcze ze skutkami ubocznymi!!! Ciagle szumy i piski w glowie, niepokoj, napiecie, mam wrazenie,ze nie czuej wlasnego ciala, jakbym byla znieczulona, do tego jem bez przerwy, mam leki, tachykardie, poce sie ze strachu. Najdziwniejsze jest to, ze wczesniej bylama przez prawie 2lata na Dulo i bylo cudownie, zero skutkow ubocznych. Czemu teraz jej nie toleruje???

Poradzcie cos, bo nie wiem co robic :(

Za każdym razem wchodzenia na lek, rekacja może być inna. Poczekaj jeszcze trochę. A brałaś wenlafaksynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chester nie bralam Wenli nigdy.

Nie sadze, ze sie cos poprawi skoro juz 2 miesiace minely :(

Ten szum w glowie mnie dobija i drzenie obrazu przed oczami. Mam lekarza we wtorek, nie wiem czy brac do wtorku czy juz ten badziew zostawic ewentualnie zejsc na 30mg, bo jeszcze mam prawie cale pudelko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chester nie bralam Wenli nigdy.

Nie sadze, ze sie cos poprawi skoro juz 2 miesiace minely :(

Ten szum w glowie mnie dobija i drzenie obrazu przed oczami. Mam lekarza we wtorek, nie wiem czy brac do wtorku czy juz ten badziew zostawic ewentualnie zejsc na 30mg, bo jeszcze mam prawie cale pudelko.

Spróbuj wenli. To świetny lek, choć początki trudne. Powninien Cię wyprowadzić. Mi dulo też nie pomogła. Było coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja biorę Dulsevię półtora miesiąca 60 mg Na mnie nie działa. Po zażyciu robię się bardziej senny. Libido spada do zera.

Liczyłem, że jeśli nie poprawi mi nastroju, to choć trochę doda energii. Czy może ktoś polecić coś, co da mi choć małego kopa? Wenle i Sulpiryd mam za sobą - zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wychodzic z Cymbalty ze wzgledu na skutki uboczne od dwoch miesiecy masakra i zero poprawy. Teraz 2 tygodnie mam brac 30mg a potem przeskoczyc na PAROKSETYNE !!! Tylko co to jest ta paroksetyna??? Ktos bral? Boje sie kolejnego dziadostwa :/ i skutkow ubocznych... Czy po tym sie tyje bo po Cymbalcie +5kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wychodzic z Cymbalty ze wzgledu na skutki uboczne od dwoch miesiecy masakra i zero poprawy. Teraz 2 tygodnie mam brac 30mg a potem przeskoczyc na PAROKSETYNE !!! Tylko co to jest ta paroksetyna??? Ktos bral? Boje sie kolejnego dziadostwa :/ i skutkow ubocznych... Czy po tym sie tyje bo po Cymbalcie +5kg

Teraz wszedłem tu specjalnie, żeby napisać o mojej poprawie. To jest trzeci tydzień odkąd biorę Dulsevię i to co zdziałał ten lek to coś wspaniałego. Wstaję rano wypoczęty o normalnych porach, mam siłę, żeby sobie planować życie i pozytywnie patrzyć w przyszłość. Brakuje mi trochę tylko większych obowiązków na razie, bo mam przerwę z uczelnią. Z objawów ubocznych zauważalnych to na pewno jest lekkie drżenie, czasem lekko trzęsą mi się ręce i jestem taki 'rozdygotany', jednak to nie przeszkadza bardzo.

Co do pytania mojej poprzedniczki, Paroksetyna to lek z grupy SRRI, jest uważany za "ciężki kaliber", bo jest uważany za najmocniejszy lek z grupy i ma też sporo więcej przykrych objawów ubocznych, występuje na pewno zwiększona senność. Ale ty nie wiesz, jak będziesz tolerować lek, więc możesz nie mieć żadnych działań niepożądanych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie za pierwszym razem tez Dulo dzialala, dwa lata prawie bralam i bylo super. Potem ciaza i przerwa, za drugim razem niestety skutek kompletnie odwrotny. Pierwsze podejcie zero ubokow a teraz dramat. Bralam kiedys Rexetin ale to bylo ponad 10 lat temu, bardzo zle go tolerowalam, atak paniki 24h i odstawilam po dwuch tygodniach mniej wiecej. Teraz moze sie okazac, ze zadziala dobrze, kto wie, to tak samo jak z Dulo raz zadzialala, drugi raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wychodzic z Cymbalty ze wzgledu na skutki uboczne od dwoch miesiecy masakra i zero poprawy. Teraz 2 tygodnie mam brac 30mg a potem przeskoczyc na PAROKSETYNE !!! Tylko co to jest ta paroksetyna??? Ktos bral? Boje sie kolejnego dziadostwa :/ i skutkow ubocznych... Czy po tym sie tyje bo po Cymbalcie +5kg

 

Możesz napisać, jakie to skutki uboczne?

Ja się czuję dobrze, choć ostatnio mniej dobrze niż wcześniej, ale.... żrę jak świnia!!! Wszystkiego jem dużo, ale dodatkowo mam mega apetyt na słodycze i neizdrowe rzeczy, czego nei miałam od kilku lat... Jem tyle, ze żołądek mi rozrywa w szwach. Chyba nie muszę dodawać, ze tyję. Chyba też będę musiała odstawić, bo niedługo wejdę w otyłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Od wielu lat zmagam się z nerwicą lękową. Wciągnąłem tony prochów i w sumie najlepiej czułem się po paroxetynie + mirtor na spanie. Niestety po kilku latach paro jakby przestało działać. Wszystkie lęki wróciły ze zdwojoną siłą. Lekarz zastąpił mi paro eliceą 20mg ale po 3 miesiącach stwierdziłem, że jednak działa za słabo i zmienił na dulsevię. przejście na dulsevie z esci w sumie bez problemu. Ale po 2 tygodniach brania 60mg napady lęku znowu dają się we znaki. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś Was brał może do dulsy mirtor na noc? Może przez to te ataki lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Od wielu lat zmagam się z nerwicą lękową. Wciągnąłem tony prochów i w sumie najlepiej czułem się po paroxetynie + mirtor na spanie. Niestety po kilku latach paro jakby przestało działać. Wszystkie lęki wróciły ze zdwojoną siłą. Lekarz zastąpił mi paro eliceą 20mg ale po 3 miesiącach stwierdziłem, że jednak działa za słabo i zmienił na dulsevię. przejście na dulsevie z esci w sumie bez problemu. Ale po 2 tygodniach brania 60mg napady lęku znowu dają się we znaki. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś Was brał może do dulsy mirtor na noc? Może przez to te ataki lęki.

Poczekaj jeszcze, 2 tygodnie to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę do lekarza w poniedziałek i raczej będę naciskać na zmianę. Wenli nigdy nie brałem. Nie podejrzewam u siebie depresji tylko te niesamowite napady lęku i różnego typu dolegliwości somatyczne. :roll:

 

-- 02 sty 2017, 16:18 --

 

Idę do lekarza w poniedziałek i raczej będę naciskać na zmianę. Wenli nigdy nie brałem. Nie podejrzewam u siebie depresji tylko te niesamowite napady lęku i różnego typu dolegliwości somatyczne. :roll:

 

Lekarz zmienił mi jednak dulsevię na paro. Co ciekawe mam przeskoczyć z dnia na dzień.

 

-- 02 sty 2017, 16:55 --

 

P.S.

Lekarz zmienił mi jednak dulsevie na paro. Co ciekawe mam przeskoczyć z dnia na dzień bez odstawiania dulsevi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 60mg Dulsevii, ale samodzielnie postanowiłam odstawić i teraz biorę co drugi dzień. Zostalo mi jeszcze kilka tabletek.

 

Ogólnie podsumowując: zaczęłam od 30mg, ale nie czułam się za dobrze na tej dawce. Potem weszłam na 60mg i zaczęłam się czuć dobrze, ale brałam jednocześnie Deprexolet wieczorem na sen. Po Deprexolecie miałam nienaturalnie duży apetyt, więc go odstawiłam. Po kilku tygodniach samopoczucie zaczęło się pogarszać. A najgorsze jest to, że mimo, iż nie mam już dużego apetytu i ostatnio jem raczej mało TYJĘ! Jeszcze nigdy nie ważyłam tyle, co teraz.

 

Dlatego odstawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 60mg Dulsevii, ale samodzielnie postanowiłam odstawić i teraz biorę co drugi dzień. Zostalo mi jeszcze kilka tabletek.

 

Ogólnie podsumowując: zaczęłam od 30mg, ale nie czułam się za dobrze na tej dawce. Potem weszłam na 60mg i zaczęłam się czuć dobrze, ale brałam jednocześnie Deprexolet wieczorem na sen. Po Deprexolecie miałam nienaturalnie duży apetyt, więc go odstawiłam. Po kilku tygodniach samopoczucie zaczęło się pogarszać. A najgorsze jest to, że mimo, iż nie mam już dużego apetytu i ostatnio jem raczej mało TYJĘ! Jeszcze nigdy nie ważyłam tyle, co teraz.

 

Dlatego odstawiam.

 

Mam nadzieję, że poradzisz Sobie z wagą :).

 

Na co bierzesz Dulsevie ?

Czy pomogła ogólnie na Twoje dolegliwości ?

 

-- 20 sty 2017, 21:14 --

 

Hejka,ja na Dulsevi od 2 miesiecy.Waga minus 15 kg.Ciagle bole zoladka,roztrzesiona,i apatyczna.W lutym wizyta ciekawe co dalej?

 

Ja jestem 4 dzień na 30mg (nerwicą i lęki). Pierwsze dwa dni koszmar, poty, telepanie, biegunka, otumanienie. Teraz, dzień 4, wszystko wraca do normy.

 

Już od 2 dnia czuje wewnętrzny spokój. Na Wenli, dopiero po 2 tyg pierwsze pozytywy były widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumowiczów bierze jeszcze duloksetynę? Peter007, naetta, pajacyk1, vioolator?

 

Jak oceniacie działanie, zwłaszcza w porównaniu z innymi antydepresantami?

 

Biore juz 3 tyg. 60mg i jest duza poprawa ! Nerwica to juz wspomnienie, mam wiecej energii.

 

-- 02 lut 2017, 17:12 --

 

SUPER LEK !

 

Dawno sie az tak dobrze nie czulem. Nerwicy BRAK. Depresji BRAK.

 

Moim zdaniem lepszy niz Wenlafaksyna i ma duzo mniej skutkow ubocznych.

 

Zmniejszylem dawke, po zaleceniu lekarza, na 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie z innej beczki... nie bierzcie mnie za cpuna, tylko ze nie moge sie dostac do mojego psychiatry - Ma ktos do sprzedania ze 2 paczki Dulsevi albo Cymbalty 30mg?

 

Jak masz opakowanie od leku. Idz do internisty, opowiedz ze sie leczysz i ze zabraklo ci lekow! Masz skutki uboczne nie brania, etc. Musi ci przepisac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przymuję dulsevię już 9 tydzień, 60 mg (pierwszy tydzień było 30mg), do tego biorę na noc mirtagen 30 mg.

 

Czuję się cały czas fatalnie, bez żadnej poprawy, bez chęci do życia, pełen lęków, roztrzęsiony. Ostatnio próbowałem coś zmienić - odstawić mirtagen, ale pojawiły się objawy odstawienne - pulsowanie krwi, nerwy jak postronny, zdenerwowanie, zwiększone lęki. Więc wczoraj wieczorem znowu przyjąłem mirtagen i dziś te objawy częściowo ustąpiły.

 

Wcześniej przyjmowałem Eliceę 10 mg i następował taki dzień, kiedy zaczynałem czuć się fantastycznie, tak jakby lek z dnia na dzień zaczął działać, był przeskok do raju, dlaczego ja tę Eliceę odstawiłem :-( :( .

 

Po odstawieniu Elicei depresja jednak szybko wróciła (totalna bezsenność i wszystkie inne objawy) i lekarz zmienił mi Eliceę na Dulsevię (pierwszy tydzień 30 mg, później 60 mg) i od ponad dwóch miesięcy nie chce mi się żyć, zero efektu terapeutycznego. Zgłaszałem to za każdym razem lekarzowi (mam wizyty co 2-3 tygodnie), że ten lek na mnie nie działa pozytywnie, tylko odwrotnie, negatywnie, ale lekarz upiera się, żebym cały czas go brał i twierdzi, że nie ma różnicy pomiędzy Dulsevią a Cymbaltą (pytałem, czy może ten generyk schrzanili w stosunku do oryginału - Cymbalty ).

 

Doradźcie, czy ja nadal mam przyjmować tę Dulsevię, czy powinienem coś zmienić? Ten lek jest nowy, miał być lepszy od Elicei (poza tym jest 2 razy droższy), a na mnie nie działa, jeżeli już, to negatywnie. Naprawdę nie daję już rady, nie wiem co mam robić, nie wierzę już lekarzowi. Jego zapewnienia o tym, że lek w końcu zadziała, wkładam już, w 9tym tygodniu zażywania tego specyfiku, między bajki.

 

Z góry wszystkim dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×