Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

qbazaq dzieki , no ja wchodzę od jutra na 40mg .

 

może zacznij od 35 mg pobierz z tydzień dwa i zobacz ? Jak nie będzie poprawy znów zwiekszysz na 40 , chyba ze nie chcesz się pierdzielic ale może Cie troszke przetrzepac ubokami .

 

A jak jest u Ciebie teraz ? Wogóle nie masz lepszych dni? na co się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro bralem kiedys ale tylko 20mg, nie było poprawy więc odstawiłem.... teraz biore 300mg pregi, coaxil i 100mg lamitrin. mam jeszcze troche poczekac, ale jak nie bedzie jescze wiekszej poprawy to coaxil mam zamienic na esci...

 

błąd 20mg jak ni działa to wskakujemy wyżej :) skąd wiesz że 60mg by Cie nie uzdrowiło?:)

 

-- 05 lis 2017, 17:24 --

 

A jak u was z suchością w jamie ustnej ? Dużo trenuję i na siłowni co chwile robi mi się "sahara" w buzi .

 

no troche saha w gebie jest zwłaszcza po wysiłku ale obowiązkowo ze sobą nosze 0,3 mineralnej niegazowanej :D

 

No właśnie nie wiem... :D ale nawet jak 20 mg kompletnie nic nie dało?

 

 

mi tez 20mg nic nie dało:D ale już 60mg wyleczyło :D

 

-- 06 lis 2017, 10:32 --

 

Tizziano zależy też ile brałeś, ja brałem raz ale tylko 3 tygodnie i to był za krótki okres czasu, żeby stwierdzić czy zadziała ;/ kiedyś jeszcze paro spróbuje

 

Brałem ponad pół roku więc mam pewność że ta dawka nic nie dawała

 

za długo! niepotrzebnie się męczyłeś z tą dawką tyle , tyle czasu i lekarz nie kazał Ci wskakiwać na więcej paro??

 

-- 06 lis 2017, 10:33 --

 

qbazaq dzieki , no ja wchodzę od jutra na 40mg .

 

może zacznij od 35 mg pobierz z tydzień dwa i zobacz ? Jak nie będzie poprawy znów zwiekszysz na 40 , chyba ze nie chcesz się pierdzielic ale może Cie troszke przetrzepac ubokami .

 

A jak jest u Ciebie teraz ? Wogóle nie masz lepszych dni? na co się leczysz?

 

 

 

te wahania nastroju jak masz dalej to jednak ja bym wskakiwał już na wyższe dawki, jeśli wahania nie przechodzą znaczy, że to jeszcze nie ta dawka, lekarz radził Ci wchodzić na ile mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN

 

Mój poprzedni lekarz konowal-profesor nie chciał mi nawet zmienić sertaliny na cokolwiek innego która mi tylko pogarszala a dawał do serty jakieś dodatkowe gówna typu pramolan albo kwetaplex w dawkach dla dziecka...paro sam sobie wymyśliłem i sam odlozylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbazaq dzieki , no ja wchodzę od jutra na 40mg .

 

może zacznij od 35 mg pobierz z tydzień dwa i zobacz ? Jak nie będzie poprawy znów zwiekszysz na 40 , chyba ze nie chcesz się pierdzielic ale może Cie troszke przetrzepac ubokami .

 

A jak jest u Ciebie teraz ? Wogóle nie masz lepszych dni? na co się leczysz?

 

nie , od razu na 40mg , wiem uboki beda max tydzien u mnie takźe spoko , zresztą jestem już przyzwyczajony , ostatnio jak z 20 na 30 wskakiwałem też miałem uboki ale do ogarnięcia , wejde od razu na 40mg.

 

ja sie lecze depresja,fobie i lęki też mam - wywołane depresją i izolacją społeczną , ,brak pewności siebie,nerwy , nerwica też , wsumei wszystko mi się już porobiło . w skrócie mówiąc leczę się na "ból istnienia" :)

 

a i rozkminy rożne mam w głowie myśli takie pojebane , że nic w życiu nie osiągnąłem , że zmarnowałem tyle lat młodości , że o czym ja będę wspominał a mam już 33 lata . takie tam . a i obawy pewne mam przed różnymi czynnościami jak umówić się z panną na sex , boję się że nie podołam jej oczekiwaniom (przez to wcale nie uprawiam sexu) , takie tam , jak pójście do pracy . to troche jak NN .

 

ps: dodam że paro wcale nei zbija mi libido , wogole . normalnie mam libido wystrzelone w kosmos jak zawsze , czyli jak zwykle za wysokie libido i korzeń też stoi . 40mg też mi nie zabije , jest za wysokie po prostu :)

 

paro wogole mi nie kasuje emocji nic :) a chciałbym trochę znieczulenia . myślę że dlatego tak się dzieje i dlatego paro nie działa jak powinno ,bo ja już brałem je 5 lat a ssri ciągiem 6 lat i mój mózg potrzebuje większej dawki serotoniny/leku. wypróbuję ją do 40mg i to chyba max na chwilę obecna , no a potem się zobaczy może sprawdzę 50mg i najwyżej będę schodził z leku .

 

a i nie straszcie schodzeniem z leku , ja mam po to fluoksetyne , redukcja do 20mg albo 10mg paro , potem przejscie na fluoksetyne 10 lub 20 i odstawienie , fluo można odrazu odstawiać , długi ma okres póltrwania , metabolity . albo mozna dla świetego spokoju sobie jeszcze fluo zredukować . zszedlem po 6 latach brania bez problemowo za pomocą fluo . także bez sensu takie strasznie. ktos pisze że to masakra , ale ten ktos odstawił w ciągu 10 dni to co się dziwić . po za tym myślę że i z samego paro , redukując jak już się jest na 20stce o 5mg tez by obyło się bez boleśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedlem dzis ze szpiala po nawrocie depresji, nn, lęku itp, czuje się lepiej tak ze zamienie z kims kilka slow, ale nadal czuje sie strasznie, lekarke poprosilem zwiekszenie dawki z 40mg na 60, boe się ze juz nigdy się dbrze nie poczuj:( dlaczego przestala dzialac po 3 latach ... :(

 

-- 06 lis 2017, 16:56 --

 

a na wieczor 2mg risperidonu wymyslila i ak biorę od ponad tygodnia to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedlem dzis ze szpiala po nawrocie depresji, nn, lęku itp, czuje się lepiej tak ze zamienie z kims kilka slow, ale nadal czuje sie strasznie, lekarke poprosilem zwiekszenie dawki z 40mg na 60, boe się ze juz nigdy się dbrze nie poczuj:( dlaczego przestala dzialac po 3 latach ... :(

 

-- 06 lis 2017, 16:56 --

 

a na wieczor 2mg risperidonu wymyslila i ak biorę od ponad tygodnia to...

 

 

Jak było w psychiatryku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
wyszedlem dzis ze szpiala po nawrocie depresji, nn, lęku itp, czuje się lepiej tak ze zamienie z kims kilka slow, ale nadal czuje sie strasznie, lekarke poprosilem zwiekszenie dawki z 40mg na 60, boe się ze juz nigdy się dbrze nie poczuj:( dlaczego przestala dzialac po 3 latach ... :(

 

-- 06 lis 2017, 16:56 --

 

a na wieczor 2mg risperidonu wymyslila i ak biorę od ponad tygodnia to...

 

 

Jak było w psychiatryku ?

 

Pewnie ekipa rr na rękach nie nosi, zapewne najgorzej z pacjentami w zależności na kogo się trafi. Ja osobiście bym tam nogi nie stawiał,strata czasu jak umiesz wstać z łóżka i nie sprawdzasz codziennie czy szybciej by było ci do psychiatry przez okno czy przez drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś drugi tydzien leci bez paroksetyny ,mam w bani MEKSYK .Ciekawe ile to potrwa .Tak btw paroksetyna to żaden antydepresant ,to kasator emocji ,niczym neuroleptyki

 

 

Ja trzeci tydzień po odstawieniu paroksetyny i chyba troszkę lepiej :)

 

Więc cierpliwości ..... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedlem dzis ze szpiala po nawrocie depresji, nn, lęku itp, czuje się lepiej tak ze zamienie z kims kilka slow, ale nadal czuje sie strasznie, lekarke poprosilem zwiekszenie dawki z 40mg na 60, boe się ze juz nigdy się dbrze nie poczuj:( dlaczego przestala dzialac po 3 latach ... :(

 

-- 06 lis 2017, 16:56 --

 

a na wieczor 2mg risperidonu wymyslila i ak biorę od ponad tygodnia to...

 

 

Jak było w psychiatryku ?

 

Pewnie ekipa rr na rękach nie nosi, zapewne najgorzej z pacjentami w zależności na kogo się trafi. Ja osobiście bym tam nogi nie stawiał,strata czasu jak umiesz wstać z łóżka i nie sprawdzasz codziennie czy szybciej by było ci do psychiatry przez okno czy przez drzwi.

 

 

mnie ciekawi jaks ie tam trafia? co dzwonie na karetke i mowie ze mam mysli czarne i uboki? i mnie zabierają? czy jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedlem dzis ze szpiala po nawrocie depresji, nn, lęku itp, czuje się lepiej tak ze zamienie z kims kilka slow, ale nadal czuje sie strasznie, lekarke poprosilem zwiekszenie dawki z 40mg na 60, boe się ze juz nigdy się dbrze nie poczuj:( dlaczego przestala dzialac po 3 latach ... :(

 

-- 06 lis 2017, 16:56 --

 

a na wieczor 2mg risperidonu wymyslila i ak biorę od ponad tygodnia to...

 

 

Jak było w psychiatryku ?

Olsztyn psychiatryk, oddzial ogolny bo chyba innych nie ma, wszyscy razem, klejarze, schizofrenicy, no co sie da, dobrze ze mnie nie dali na zamkniety najpierw na obserwację bo bym tam chyba calkiem umarl... ogolnie syf, dają leki, ważą i mierzą cisnienie, polecili mi krakow osrodek od nerwic i zaburzen osobowosci, zrobilem tez jakis test na koniec, wypisalem się sam bo chcialem...

 

-- 07 lis 2017, 12:24 --

 

Jakiś drugi tydzien leci bez paroksetyny ,mam w bani MEKSYK .Ciekawe ile to potrwa .Tak btw paroksetyna to żaden antydepresant ,to kasator emocji ,niczym neuroleptyki

Faktycznie emocje troche zabiera, ale bez przesady, mialem tez libido normalnie, teraz w depresji ciezko mi opisac odczucia na paro jak bylo dobrze, z resztą biorę nadal tylko dzis od dawki 60mg, a ten risperidon ze szpitala chyba oleje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dawka 60mg to juz kosa , ja od dzis 40 :) emocji nie zabiera mi , zresztą w tym wątku na górze opisałem wszystko . libido tez mega wysokie jak zwykle.

1 post na gorzę w tym wątku/ na tej stronie - opisałem co i jak.

 

a chciałbym by stłumiło troche emocji , ale nie tłumi ;p chciałbym też trochę niższe libido , bo zaraz swojego kota zgwałce hehehe :) to jest dziwne , te leki jak dzialaja , raz tak raz tak ;p

czuje sie całkiem "normalnie"

 

edit: jedyny wyrażny bardzo skutek uboczny , żrenice pełne na całe oko , mocno wystrzelone , widać tylko samą żrenice , nie widać tej soczewki czy jak to się nazywa , dosłownie pełna źrenica jest , i kolega wczoraj do mnie czy coś nie ćpam . ale to mocno widać

 

-- 07 lis 2017, 18:03 --

 

risperidon olałbym na twoim miejscy Joker , nie wiem w czym ma ci to pomóc , prolatyne też ci 2x wystrzeli od neuroleptyku i od paro . to silny neuroleptyk .

 

-- 07 lis 2017, 18:04 --

 

to lepiej sobie zamiast tego dodaj lerivon albo mirte , choc nie jestem zwolennikiem tych leków , ja biore 60mg lerivonu na spanie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec na 20mg miałeś jakąkolwiek poprawę czy dopiero na 40?

 

20 wcale , 30 z wachaniami, ale ledwo zauważalne działanie, 40 biorę od dziś więc się nie wypowiem

 

Ale kiedyś już brales paro prawda?

 

tak 5 lat i działało zajebiscie na wszystkie objawy dawka już 20 mg . wsumie caly okres jechałem na 20scte , z malymi przeskokami na 40. a tak to non toper 20mg i dzialalo super . towarzyskość,dusza towarzystwa,0 fobi 0 lęków,gadatliwość, nastroj masakrycznie wysoki , niczym sie nie przejmowałem , robiłem co chcałem bez żadnych hamulców , ale to było kiedyś. też przez to dużo znajomych poznałem , bo każdy chciał ze mną gadać .

 

teraz niestety tak nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem najpierw 30mg, cos tam pomagalo, sam sobie zwiekszylem do 40 i bylo dosc fajnie, jak mi nagle przestalo dzialac w ciagu poltora czy dwoch tygodni (nie wiem kur.... czemu) to w szpitalu poprosilem o zwiekszenie do maxa czyli 60, a ten risperidon nawet nie wykupuje.. cos mnie tam chyba zamulal, bo znowu bardziej emocje czuje i lęki i plakalem z bezsilnosci nawet wczoraj ale to dopiero drugi dzien na tej dawce, moze znowu zaskoczy.

 

-- 08 lis 2017, 09:50 --

 

jeszcze pytanie mam, czy paro 60mg bedzie kolidowac z czyms takim jak body max, witaminy jakies tam, plus niacyna 500mg plus jakis magnez i kompleks witamin b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak długo czekałeś, ja zrezygnowałem po miesciącu ;/ ch.uj wi czy to by za działało po dłuższym czasie, kiedyś jeszcze wrócę do tej paroksetyny bo ma dobre opinie z tego co widzę i jest chyba najsilniejsza z ssri. Narazie biorę fluo niby najslabszy ssri wiec nie wiem po co to biore i olanzapine. Lecze sie pol roku prawie i go,wno nic zadzialalo dobrze na mnie do tej pory. Nie wiem czy to idzie w ogole wyleczyc, pewno bedzie juz tylko gorzej i juz tak przez wiecznosc. Jestesmy w du.pie, chorujemy na choroby ktorych nie idzie wyleczyc, psychiatria przynajmniej na dzien dzisiejszy nie potrafi, przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak długo czekałeś, ja zrezygnowałem po miesciącu ;/ ch.uj wi czy to by za działało po dłuższym czasie, kiedyś jeszcze wrócę do tej paroksetyny bo ma dobre opinie z tego co widzę i jest chyba najsilniejsza z ssri. Narazie biorę fluo niby najslabszy ssri wiec nie wiem po co to biore i olanzapine. Lecze sie pol roku prawie i go,wno nic zadzialalo dobrze na mnie do tej pory. Nie wiem czy to idzie w ogole wyleczyc, pewno bedzie juz tylko gorzej i juz tak przez wiecznosc. Jestesmy w du.pie, chorujemy na choroby ktorych nie idzie wyleczyc, psychiatria przynajmniej na dzien dzisiejszy nie potrafi, przynajmniej w moim przypadku.

co ci jest dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×