Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bratek 1, Gratulację. Ile już bierzesz lamo, czujesz jej działanie antydepresyjne, jak tak to od kiedy?

 

Co by nie siać OT- Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna ;)

To znaczy że jak brałem trzy lata i przestała działać to już mogę szukać gałęzi? Wybaczcie za taką wypowiedź ale popłakalem się z poczucia beznadziejnosci z tego że nie umiem przestać żyć w głowie tylko myślami, jak mnie dziewczyna do szpitala odprowadzala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakakolwiek szansa, że jak ktoś przestanie brac paroksetyne to nie wroći do nerwicy/lęków ? znacie kogos kto wyzdrowial ??

 

Mi niestety nawróciło wszystko. Ale ja od 11 lat przyjmuje leki, więc nie jestem dobrym przykładem. Wydaje mi się, że po tak długim czasie brania leków, nie można już bez nich żyć :roll: Chociaż mojej matce po 10 latach się udało, ale ona to wyjątek chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiac co tydzien zarzucalem 10mg paroksetyny ,poniewaz rowno co tydzien lapaly mnie brain zapsy .Dzis mija 6ty dzien od ostatniego 10 mg .Jestem wrakiem czlowieka.Nie mam siły doslownie na nic ,głos mi drży ,jestem przygnebiony ,mam w głowie meksyk .Jestem ciekawy ile potrwa zejscie z tego syfu ,to juz łagodniejsza do odstawienia byla amfetamina ,chociaz pozostawila pewnie po sobie spalone styki .Ogółem to czuje sie jakby mój mózg zwolnił o 200% .To normalne przy odstawieniu parasyfu ?

 

Niestety tak to właśnie wygląda. Mi udało się zejść, ale przez ponad miesiąc też miałam jazdy. No i choroba się nawróciła, więc musiałam znowu zacząć brać, ale co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiac co tydzien zarzucalem 10mg paroksetyny ,poniewaz rowno co tydzien lapaly mnie brain zapsy .Dzis mija 6ty dzien od ostatniego 10 mg .Jestem wrakiem czlowieka.Nie mam siły doslownie na nic ,głos mi drży ,jestem przygnebiony ,mam w głowie meksyk .Jestem ciekawy ile potrwa zejscie z tego syfu ,to juz łagodniejsza do odstawienia byla amfetamina ,chociaz pozostawila pewnie po sobie spalone styki .Ogółem to czuje sie jakby mój mózg zwolnił o 200% .To normalne przy odstawieniu parasyfu ?

 

 

Trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny i nadal mam dziwne prądy, drgawki, drżenie...... biorę pregabalinę 300mg .... jest jako tako... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratek 1, Jeśli masz chad typu II to może, ale nie musi zabezpieczać przed hipomanią. Jeśli masz chad typu I z maniami ,to nie ma szans.

 

A jezeli mam hipomania wywolana lekami to moze pomoc na ta hipomanie jak uwazasz ?

 

-- 02 lis 2017, 07:29 --

 

Prosze niech mi ktos tez odpowie na pytanie drugie:

 

Kto bedzie mi zwracal pieniadze ( okolo 23 tys zl) wydanych na psychologow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 listopada 2017 marihuana medyczna w Polsce już legalna :)

 

Na razie w polskich aptekach jeszcze niedostępna ale za pewien czas będzie.

 

-- 02 lis 2017, 12:40 --

 

Jak Ty z tymi brain zapsami funkcjonujesz? :o

 

Jakoś żyję ale kiepsko :). ..... opisz mi proszę ja Ty odczuwasz te brain zapsy ? Czy to takie impulsy ?.... drgawki ? ...skurcze ?

 

bo ja już sam nie wiem czy to od nerwicy czy od leków ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratek 1, Jeśli masz chad typu II to może, ale nie musi zabezpieczać przed hipomanią. Jeśli masz chad typu I z maniami ,to nie ma szans.

 

Prosze niech mi ktos tez odpowie na pytanie drugie:

 

Kto bedzie mi zwracal pieniadze ( okolo 23 tys zl) wydanych na psychologow ?

 

pomogli chociaz cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 listopada 2017 marihuana medyczna w Polsce już legalna :)

 

Na razie w polskich aptekach jeszcze niedostępna ale za pewien czas będzie.

 

-- 02 lis 2017, 12:40 --

 

Jak Ty z tymi brain zapsami funkcjonujesz? :o

 

Jakoś żyję ale kiepsko :). ..... opisz mi proszę ja Ty odczuwasz te brain zapsy ? Czy to takie impulsy ?.... drgawki ? ...skurcze ?

 

bo ja już sam nie wiem czy to od nerwicy czy od leków ......

 

U mnie braiun zappsy byly od wenli i to bylo takie uczucie jakby ktoś Ci siatką w głowie szurał, takie impulsy "sy sy" i takie lekkie mroczki w oczach. Ale to mi tak nie przeszkadzało...było dziwne i troche śmieszne...Tobie to aż tak doskwiera, odczuwasz jakiś ból czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratek 1, Jeśli masz chad typu II to może, ale nie musi zabezpieczać przed hipomanią. Jeśli masz chad typu I z maniami ,to nie ma szans.

 

Prosze niech mi ktos tez odpowie na pytanie drugie:

 

Kto bedzie mi zwracal pieniadze ( okolo 23 tys zl) wydanych na psychologow ?

 

pomogli chociaz cos ?

 

 

Nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JA JA , dlatego musiałem po 15 latach szukać alternatywy od paroksetyny, na natręctwa myślowe przestała działać, fobie i leki dalej maskowała i przesiadłem się na klomipraminę , ale na natręctwa na razie nie widze różnicy, z tym, że dawka mała 150mg

 

Jaką dawkę bierzesz paroksetyny? na natręctw u mnie działała tylko od 60mg , poniżej nie dawała rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JA JA , dlatego musiałem po 15 latach szukać alternatywy od paroksetyny, na natręctwa myślowe przestała działać, fobie i leki dalej maskowała i przesiadłem się na klomipraminę , ale na natręctwa na razie nie widze różnicy, z tym, że dawka mała 150mg

 

Jaką dawkę bierzesz paroksetyny? na natręctw u mnie działała tylko od 60mg , poniżej nie dawała rady

Dwie tabletki, jedna 20 mg, a ta klomipramina to co to? I ile czasu już ja bierzesz? Ja od trzech tygodni mam też depresję jak przestała działać paro, ale w szpitalu dają mi coś jeszcze, zapomniałem nazwy, do mojej paro.... No i jakieś benzo doraźnie. Bardzo ciężko było odstawić paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JA JA , dlatego musiałem po 15 latach szukać alternatywy od paroksetyny, na natręctwa myślowe przestała działać, fobie i leki dalej maskowała i przesiadłem się na klomipraminę , ale na natręctwa na razie nie widze różnicy, z tym, że dawka mała 150mg

 

Jaką dawkę bierzesz paroksetyny? na natręctw u mnie działała tylko od 60mg , poniżej nie dawała rady

Dwie tabletki, jedna 20 mg, a ta klomipramina to co to? I ile czasu już ja bierzesz? Ja od trzech tygodni mam też depresję jak przestała działać paro, ale w szpitalu dają mi coś jeszcze, zapomniałem nazwy, do mojej paro.... No i jakieś benzo doraźnie. Bardzo ciężko było odstawić paro?

 

 

czyli 40mg bierzesz paro? mi nie pomogło to na natrętne myśli dopiero jak dobiłem 60mg przyszła ulga ale miesiąc trzeba czekać było..na natręctwa najdłużej czeka się na efekt terapeutyczny

 

Klomipramina borę miesiąc ale jeszcze się nie rozkręciła, to taka ciężka wersja jeśli paro nie pomaga,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JA JA , dlatego musiałem po 15 latach szukać alternatywy od paroksetyny, na natręctwa myślowe przestała działać, fobie i leki dalej maskowała i przesiadłem się na klomipraminę , ale na natręctwa na razie nie widze różnicy, z tym, że dawka mała 150mg

 

Jaką dawkę bierzesz paroksetyny? na natręctw u mnie działała tylko od 60mg , poniżej nie dawała rady

Dwie tabletki, jedna 20 mg, a ta klomipramina to co to? I ile czasu już ja bierzesz? Ja od trzech tygodni mam też depresję jak przestała działać paro, ale w szpitalu dają mi coś jeszcze, zapomniałem nazwy, do mojej paro.... No i jakieś benzo doraźnie. Bardzo ciężko było odstawić paro?

 

 

czyli 40mg bierzesz paro? mi nie pomogło to na natrętne myśli dopiero jak dobiłem 60mg przyszła ulga ale miesiąc trzeba czekać było..na natręctwa najdłużej czeka się na efekt terapeutyczny

 

Klomipramina borę miesiąc ale jeszcze się nie rozkręciła, to taka ciężka wersja jeśli paro nie pomaga,

Rozumiem. A depresja bywała bywa lub jest? Wiesz, w połączeniu to daje duże lęki, poczucie beznadziei, strach o jutro i przyszłość, miałeś tak że byłeś w takim stanie że byłeś pewien że natrectwa i depresja już zostaną tak nasilone? Masz impulsywne natrętne myśli?

 

-- 03 lis 2017, 16:06 --

 

Edit: w szpitalu włączyli mi risperon 2mg wieczorem.

Ktoś wie po jakim czasie to zaczyna działać chociaż antydepresyjnie? Biorę to tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to poczekasz jeszcze, na mnie zaczelo dzialac po miesiacu ponad a na niektorych szybciej ale nigdy po tygodniu predzej po dwoch, trzech tygodniach, te ssri dlugo sie rozkrecaja

Risperon to SSRI? Właśnie przeczytałem że to straszne gówno :

http://www.eioba.pl/a/1ujo/rispolept-duzo-ciemnej-mocy-i-koszmar-leczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, risperon to rysperydon, pochodna benzoksazolu, lek przeciwpsychotyczny II generacji. neuroleptyk. No jest to ciężki lek ale i tak lepszy od haloperidolu naprzyklad. Na co go bierzesz, na co chorujesz? Jest dobry na schizy, objawy wytwórcze, urojenia, psychozy, omamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak 30 paro nie dziala , jest szansa ze 40 zadziala ?. nei działa coś mi to paro , miałem przebłyski że działało , teraz nie , wszystkim sie denerwuje,analizuje w głowie,rozkminiam,dołuje się , wku*wiam . znowu to samo

 

 

Myślę że zawsze jest szansa że zadziała :)

 

30mg to zaledwie połowa dawki dopuszczalnej więc myślę że nie czekaj zbyt długo i weź te 40 mg. To i tak jeszcze daleko do dawki maksymalnej 60 mg/dobę :)

Ja łykałem 40 mg i na depresję mi pomogło :) na nerwicę niestety nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Klomipramina borę miesiąc ale jeszcze się nie rozkręciła, to taka ciężka wersja jeśli paro nie pomaga,

Rozumiem. A depresja bywała bywa lub jest? Wiesz, w połączeniu to daje duże lęki, poczucie beznadziei, strach o jutro i przyszłość, miałeś tak że byłeś w takim stanie że byłeś pewien że natrectwa i depresja już zostaną tak nasilone? Masz impulsywne natrętne myśli?

 

-- 03 lis 2017, 16:06 --

 

Edit: w szpitalu włączyli mi risperon 2mg wieczorem.

Ktoś wie po jakim czasie to zaczyna działać chociaż antydepresyjnie? Biorę to tydzień

 

depresja tez była, a natrętne myśli towarzysza mi cały czas, licze , że większe dawki cos dadzą

 

-- 03 lis 2017, 20:13 --

 

czy jak 30 paro nie dziala , jest szansa ze 40 zadziala ?. nei działa coś mi to paro , miałem przebłyski że działało , teraz nie , wszystkim sie denerwuje,analizuje w głowie,rozkminiam,dołuje się , wku*wiam . znowu to samo

 

 

Myślę że zawsze jest szansa że zadziała :)

 

30mg to zaledwie połowa dawki dopuszczalnej więc myślę że nie czekaj zbyt długo i weź te 40 mg. To i tak jeszcze daleko do dawki maksymalnej 60 mg/dobę :)

Ja łykałem 40 mg i na depresję mi pomogło :) na nerwicę niestety nie....

 

 

Się pytasz :) wal do 60tki, może u Ciebie tez 60tka wszystkie problemy rozwiąże:D

ja na Anafranilu niedługo też idę w górę, aż do 300 mogę wejść, chcę się czuc świetnie i jak to ma sprawić dawka max to ja to kupuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak 30 paro nie dziala , jest szansa ze 40 zadziala ?. nei działa coś mi to paro , miałem przebłyski że działało , teraz nie , wszystkim sie denerwuje,analizuje w głowie,rozkminiam,dołuje się , wku*wiam . znowu to samo

To niemożliwe, paro to najmocniejszy ze wszystkich SSRI, i ,w ogóle, najlepszy antydepresant. Potwierdzają to aż dwie osoby z forum!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek i seba dzięki za odpowiedzi :) ja moge brac max dawki , albo 10 lekow naraz byle by dzialalo.

 

grabarz przymknij morde. myślisz że dam się sprowokować ? ok leci ignored . nie chce mi się ciebie już czytać i twoich docinek do mnie , zawsze jak coś napiszę . narka już cie nie zobacze , ale ulga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, risperon to rysperydon, pochodna benzoksazolu, lek przeciwpsychotyczny II generacji. neuroleptyk. No jest to ciężki lek ale i tak lepszy od haloperidolu naprzyklad. Na co go bierzesz, na co chorujesz? Jest dobry na schizy, objawy wytwórcze, urojenia, psychozy, omamy
natrętne myśli, depresja ostatnio duża, gonitwa myśli, analiza itp, przez to lęki i depresja właśnie...

 

-- 03 lis 2017, 21:18 --

 

czy jak 30 paro nie dziala , jest szansa ze 40 zadziala ?. nei działa coś mi to paro , miałem przebłyski że działało , teraz nie , wszystkim sie denerwuje,analizuje w głowie,rozkminiam,dołuje się , wku*wiam . znowu to samo

 

 

Myślę że zawsze jest szansa że zadziała :)

 

30mg to zaledwie połowa dawki dopuszczalnej więc myślę że nie czekaj zbyt długo i weź te 40 mg. To i tak jeszcze daleko do dawki maksymalnej 60 mg/dobę :)

Ja łykałem 40 mg i na depresję mi pomogło :) na nerwicę niestety nie....

SebaNN ale większe dawki czego?

Mi paro pomagała przez trzy lata na lęki natrętne analizowanie, myśli że jestem chory i źle się czuję... Teraz mi włączyli właśnie to co pisałem, z czym jeszcze można łączyć paro? Tak w ogóle to tobie paro pomagała 15 lat?

 

-- 03 lis 2017, 21:31 --

 

Czy komus kiedys paroksetyna przestala dzialac i pozniej znowu zaczela? dodam ze zdarzalo mi się pic, gdy zaczal z nudow psuc mi sie nastroj itp, to tez ze dwa razy sie napilem... czy mozliwe ze zacznie znowu dzialac, wskoczy na swoje tory? dodam ze biorę 40mg, a fajnie dzialala na natretne mysli, bylo ich bardzo malo bo mialem je w dupie, depresji tez nie bylo poza jakimis dniowymi spadkami nastrou...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×