Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, powerade33 napisał(a):

A ile już bierzesz i jaka dawke ? Na zaburzenia lękowe ? 

biorę prawie 3 tyg 20 mg i dokaldnie na zaburzenia lękowe takie potężne 

 

a mieslicie jakies dolegliwości żołądkowe przy paro?

Edytowane przez Ju467

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was jest z emocjami po paroksetynie?? U mnie wycięte zostały w pień. Coś tam się przebija gdy np słucham muzyki no i oczywiście moje dzieci potrafią mnie pobudzić emocjonalnie. Ale np gdy oglądam filmy czy słucham żartów totalne zero no i nie potrafię odnaleźć się w rozmowach jakbym nie miał nic do powiedzenia. Gdy gadam z kolegą z którym kiedyś gadałem godzinami to teraz tego nie czuję. Biorę paro 5 mc tak naprawdę to dopiero początek jej jak myślę prawdziwego działania bo uboki to mnie szarpały bardzooo długo. I teraz nie wiem czy może w tych sprawach się polepszy albo się do tego przyzwyczaję. ?????? Ale ja to jestem ewenementem bo np wszyscy narzekają na libido a u mnie te sprawy to teraz torpeda normalnie. Jakoś dziwnie ten lek na mnie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Jak u Was jest z emocjami po paroksetynie?? U mnie wycięte zostały w pień. Coś tam się przebija gdy np słucham muzyki no i oczywiście moje dzieci potrafią mnie pobudzić emocjonalnie. Ale np gdy oglądam filmy czy słucham żartów totalne zero no i nie potrafię odnaleźć się w rozmowach jakbym nie miał nic do powiedzenia. Gdy gadam z kolegą z którym kiedyś gadałem godzinami to teraz tego nie czuję. Biorę paro 5 mc tak naprawdę to dopiero początek jej jak myślę prawdziwego działania bo uboki to mnie szarpały bardzooo długo. I teraz nie wiem czy może w tych sprawach się polepszy albo się do tego przyzwyczaję. ?????? Ale ja to jestem ewenementem bo np wszyscy narzekają na libido a u mnie te sprawy to teraz torpeda normalnie. Jakoś dziwnie ten lek na mnie działa. 

U mnie emocjonalnie ok. Ale i libido jest ok. Nawet za bardzo🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 16:07, Ju467 napisał(a):

dziękuję wszystkim za odpowiedzi ❤️strasznie szybko ta paroteksyna się rozpuszcza w buzi i odrazu jest gorzki posmak 😭coś okropnego 

Może bierzesz Arketis- jak go kupiłem to miałem podobnie.

Paroksetyna jest dobrym lekiem, ale trzeba dać mu czas na rozkręcenie.  pPo kilku miesiącach brania Paro zdarzają mi się ciężkie dni. Ostatnio miałem napad lęku, ale na szczęście jakoś to przeszło.
Jak zmieniałem z 20 na 30 to uboki były straszne- na szczęście nie tak jak na początku stosowania Paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powerade33 napisał(a):

Który już dzień brania leku ? 

21 dzień, 20mg

6 godzin temu, grz napisał(a):

Może bierzesz Arketis- jak go kupiłem to miałem podobnie.

Paroksetyna jest dobrym lekiem, ale trzeba dać mu czas na rozkręcenie.  pPo kilku miesiącach brania Paro zdarzają mi się ciężkie dni. Ostatnio miałem napad lęku, ale na szczęście jakoś to przeszło.
Jak zmieniałem z 20 na 30 to uboki były straszne- na szczęście nie tak jak na początku stosowania Paro.

tak biorę arketis 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, powerade33 napisał(a):

I czujesz już działanie ? 

przez 2 tygodnie pierwsze czułam się dobrze, a teraz znowu jakiś lęk wrócił, czasem nudności, bardzo mi się ręce trzęsą, pocę sie w nocy i straszna suchość mam w buzi jakbym ciągle na kacu była 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ju467 napisał(a):

przez 2 tygodnie pierwsze czułam się dobrze, a teraz znowu jakiś lęk wrócił, czasem nudności, bardzo mi się ręce trzęsą, pocę sie w nocy i straszna suchość mam w buzi jakbym ciągle na kacu była 

To dziwne bo przeważnie ludzie właśnie na początku czują się gorzej , ja biorę Escitalopram 4 tygodnie 15 mg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, powerade33 napisał(a):

To dziwne bo przeważnie ludzie właśnie na początku czują się gorzej , ja biorę Escitalopram 4 tygodnie 15 mg 

wiem i się martwię tym nie wiem dlaczego tak

dziś od rana czułam się jakbym wypiła energetyka, taka pobudzona 

wie ktoś może dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ju467 napisał(a):

wiem i się martwię tym nie wiem dlaczego tak

dziś od rana czułam się jakbym wypiła energetyka, taka pobudzona 

wie ktoś może dlaczego tak jest?

To jest normalne. Biorę już 5 tygodni i te uboki się stopniowo wyciszają. Przez pierwsze prawie 4 tygodnie czułam jakby było w kratkę. Kiedy myślałam, że uboki mijają jednak wracały. Ale na ten moment są już coraz słabsze. Wszystkie odczucia o których piszesz również mam i ja. Ale to wszystko jest do przeżycia😀j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ju467 napisał(a):

tak biorę arketis 

Poproś lekarza albo w aptece o zamiennik, np paroxinor on tak się nie rozpuszcza. Ja jak dostaje arketis to na sam jego widok robi mi się niedobrze. Bo zanim go połknę a biorę 40 mg to mi się rozpuści w ustach i ciągle mi nie dobrze po tym. Do tego po tym częściej odwiedzałam WC😏 dlatego nie lubię go dostawać. Niestety u mnie często nie ma paroxinoru albo parogenu i wtedy dostaje ten arketis. Nie wiem dlaczego niby to jest to samo a mimo to na nim czuję się gorzej. Może właśnie przez to że szybko się rozpuszcza🤔 porozmawiaj z lekarzem o tym.

12 godzin temu, Ju467 napisał(a):

wiem i się martwię tym nie wiem dlaczego tak

dziś od rana czułam się jakbym wypiła energetyka, taka pobudzona 

wie ktoś może dlaczego tak jest?

To tak działa. Raz jesteś nie do życia innym razem masz energii tyle że góry możesz przenosić. Niestety tak jest tylko na początku.

11 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Przez pierwsze prawie 4 tygodnie czułam jakby było w kratkę

Ja już półtora roku na dawce 40 mg a nadal mam w kratkę😅 ale zdecydowanie mniej mam tych złych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jurecki napisał(a):

A jaki wpływ ma Arketis na chodzenie do toalety?

U mnie były to biegunki a czasami wymioty. Nie mogłam za bardzo po nim jeść, a jak już udało mi się coś wcisnąć to czasami leciałam wymiotować😏 dlatego jak słyszę że chce mi go dać w aptece bo nie ma innego to aż mi słabo na samą myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jurecki napisał(a):

@Szczebiotka no nie pomyślałbym że tak może być na jednym z leków paroksetyny.

No ja też nie bo podobno jest to to samo, a jednak. A no i jeszcze na tym miałam w ustach Saharę, dosłownie. Ja mało płynów pije ale po tym to musiałam dużo a i tak nie czułam tego. Tak samo jak na epi dostaje często zamiennik a mam wrażenie że działa słabiej na mnie bo ostatnio dostałam ataki a dawno nie miałam. Więc mimo tego że niby to samo to jednak chyba nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

Poproś lekarza albo w aptece o zamiennik, np paroxinor on tak się nie rozpuszcza. Ja jak dostaje arketis to na sam jego widok robi mi się niedobrze. Bo zanim go połknę a biorę 40 mg to mi się rozpuści w ustach i ciągle mi nie dobrze po tym. Do tego po tym częściej odwiedzałam WC😏 dlatego nie lubię go dostawać. Niestety u mnie często nie ma paroxinoru albo parogenu i wtedy dostaje ten arketis. Nie wiem dlaczego niby to jest to samo a mimo to na nim czuję się gorzej. Może właśnie przez to że szybko się rozpuszcza🤔 porozmawiaj z lekarzem o tym.

To tak działa. Raz jesteś nie do życia innym razem masz energii tyle że góry możesz przenosić. Niestety tak jest tylko na początku.

Ja już półtora roku na dawce 40 mg a nadal mam w kratkę😅 ale zdecydowanie mniej mam tych złych dni.

U mnie dopiero się normuje a lekarz mi już zapowiedział że po 3 miesiącach schodzimy na 10 mg, bo przecież czuje się już lepiej 🤣 nie wiem czy się na to zdecyduję 

Godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

U mnie były to biegunki a czasami wymioty. Nie mogłam za bardzo po nim jeść, a jak już udało mi się coś wcisnąć to czasami leciałam wymiotować😏 dlatego jak słyszę że chce mi go dać w aptece bo nie ma innego to aż mi słabo na samą myśl.

Nie mam doświadczenia z tym lekiem. Zawsze udawało mi się dostać paroxinor. To z nim odwrotnie. Straszny apetyt. I pomimo, że z jednej strony wywołuje zaparcia to wyprozniam się regularnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak farmauceta powiedział, że zamówił kilka sztuk Paroxinoru. Miałem receptę na miesiące  kuracji i od razu wykupiłem wszystkie leki. Nie wiem czemu,ale oprócz tego Parogen działa na mnie dobrze. Arketiks czy inny zamiennik który kiedyś kupiłem to gorzej się czułem plus i szybkie rozpuszczanie w ustach



Jestem obecnie na 30 mg Paro i jest to dawka dla mnie idealna. Lekarz powiedział, że jakbym był gotowy to może być na 40.

Co do uboków: strasznie muszę dużo pić,suchość w gardle i 7 kg przybyło od maja.

Jednak najważniejsze, że mogę funkcjonować: lęki się zmniejszyły jak i myśli natrętne. Nie mam ataków lęków panicznych.

 

Witam wszystkich Nowych użytkowników.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×